5. ve 6. Viteslerde Gelen Ses (Hata Kodu = P0299)

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 5. ve 6. Viteslerde Gelen Ses (Hata Kodu = P0299)

SanitarianFatih link' Alıntı:
daha önceki bakımlarının hepsi yetkili serviste yapıldı ama LPG li olduğu için hiç umudum yok iyiniyet sayacaklarını çünkü servislere en ufak bi arızayı bile söyleseniz ilk sordukları soru onla alakası olmasa bile araç LPG li mi oluyor , umarım yolda bırakmaz beni .

Araç LPG'li ise bu sorun garanti kapsamına alınmayacaktır.  :(
Yetkili serviste değilde, kendi imkanlarınızla dışarıda bir özel serviste yaptırmanız fiyat açısından daha uygun olacaktır.

SanitarianFatih1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İskenderun Opel Anıl Servisiyle konuştum hata kodunu söyleyince arızayı aramak için uğraşmadı bile emme manifoldunun kodu o dedi araç lpg li olduğu için olan olmuş zaten böyle kullan bir sorun çıkartmaz dedi , yenisini taktırsan da aynısı olacak dedi kestirdi attırdı .

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

SanitarianFatih link' Alıntı:
İskenderun Opel Anıl Servisiyle konuştum hata kodunu söyleyince arızayı aramak için uğraşmadı bile emme manifoldunun kodu o dedi araç lpg li olduğu için olan olmuş zaten böyle kullan bir sorun çıkartmaz dedi , yenisini taktırsan da aynısı olacak dedi kestirdi attırdı .

''Yenisini taktırsan da aynısı olacak'' söylemi pek (hatta hiç) doğru değil.  general_Shame_on_you
Emme manifoldunda sorun olan ve garantiden değiştiren birçok arkadaşımız var. (ben dahil)
Değişimden sonra tekrar sıkıntı çıkaran bir emme manifoldu ne duyduk nede gördük. Bu yüzden usta size çelişkili ve yanlış bir bilgi vermiş.

Ayrıca ''böyle kullan bir sorun çıkartmaz'' demesi de baya düşündürücü.  ::)
Ben bizzat bu sorunu yaşadığım için çekişte, ara hızlanmalarda ve genel performansta nasıl sıkıntılar yarattığını biliyorum.
Belki sorun daha büyümez, aynı seviyede kalır ama araçta performans kaybı olacaktır.  

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
''Yenisini taktırsan da aynısı olacak'' söylemi pek (hatta hiç) doğru değil.  general_Shame_on_you
Emme manifoldunda sorun olan ve garantiden değiştiren birçok arkadaşımız var. (ben dahil)
Değişimden sonra tekrar sıkıntı çıkaran bir emme manifoldu ne duyduk nede gördük. Bu yüzden usta size çelişkili ve yanlış bir bilgi vermiş.

Ayrıca ''böyle kullan bir sorun çıkartmaz'' demesi de baya düşündürücü.  ::)
Ben bizzat bu sorunu yaşadığım için çekişte, ara hızlanmalarda ve genel performansta nasıl sıkıntılar yarattığını biliyorum.
Belki sorun daha büyümez, aynı seviyede kalır ama araçta performans kaybı olacaktır.  

ևıkaracak kadar süre de geçmedi hani. Acaba hatalı manifoldlardan mı takılıyor yine? Bir zamanlar yaşanılan disk sorunu gibi. İşin içinde GM olunca  032questn  Geri çağırmayı gerektiren hatayı garanti bitince yok sayanlardan her şeyi bekliyor insan.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
ևıkaracak kadar süre de geçmedi hani. Acaba hatalı manifoldlardan mı takılıyor yine? Bir zamanlar yaşanılan disk sorunu gibi. İşin içinde GM olunca  032questn  Geri çağırmayı gerektiren hatayı garanti bitince yok sayanlardan her şeyi bekliyor insan.

Doğru abi, birde işin bu yönü var.  ::)
Benim manifold yanlış hatırlamıyorsam 23-25 bin aralığında değişmişti ve şuanda yeni manifoldla 10 bin km civarında yol yaptım.  ::)

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

15bin in kalmış.  011zaa

SanitarianFatih1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
''Yenisini taktırsan da aynısı olacak'' söylemi pek (hatta hiç) doğru değil.  general_Shame_on_you

Ayrıca ''böyle kullan bir sorun çıkartmaz'' demesi de baya düşündürücü.  ::)
5.Vites dışında performans kaybı yok sadece 5 te az etkiliyor. Uzun süre binerim diye almıştım ama araçtan soğudum artık ciddi anlamda iyi bir alıcı bulursam satıcam .

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
15bin in kalmış.  011zaa

O manifoldu söker, ibreti alem olsun diye servis önünde yakar, videosunu da burada paylaşırım.  :D

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
O manifoldu söker, ibreti alem olsun diye servis önünde yakar, videosunu da burada paylaşırım.  :D

Toplanıp servisi basarız. ((:)

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Toplanıp servisi basarız. ((:)
arkandayız Doğan tek sıra halinde :) nasıl olsa senden bizi göremezler :D