Astra K mı Golf 7 mi?

KaanKan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar dün aracımı servise götürmüştüm masrafın fazla çıkacağını tahmin ettiğim için sıfır araç almak istedim. Astra K için fiyat aldım ama test sürüşü yapamadım. Kendi aracıma gerçekten de masraf çok çıktığı için kesin olarak satıp sıfır araç almaya karar verdim. Aracım 3-4 gün serviste kalacağı için otobüsle geri döndüm. Aracı aldığım günden beri araç çok masraf çıkardı o yüzden bir daha Opel mi? düşüncesiyle VW ye yönlendim. Bulunduğum ilde Opel servisinin olmaması ve her servise gidilmesi gerektiği zaman 200-300 km yol yapılması gerektiği için VW Golf 7 almaya karar verdim. Bugün Golf 7 Highline 1.4 TSI bmt 125 ps için en son 77.250 fiyat aldım. Ben 75.000 e pazarlık yapıp alsam diyorum. Sizlerden de yorum almak istiyorum. Şimdiden Teşekkürler.

Not: Kendi aracım Astra J 2010 1.4T. Alalı 2 sene oldu aldığım günden beri aracı en kısa zamanda servise götürün uyarısı geliyordu, ilk zamanlar önemsememiştim, bosch servisinde sensör arızası olabilir denildiği için bu zamana kadar bekledim ve dün öğrendim ki turbo arızalıymış. Turbo değişecek parça + işçilik 2.600 TL. Yine aldığım günden az bir zaman sonra 5. ve 6. viteste gelen ses den dolayı şanzıman bosch da söküldü bilya değişti fakat servisten söylenen şanzımandan da ses geldiği ve sökülüp bakılacağı söylendi. Sökülmesi 400 TL ayrıca değişecek olan parçada eklenirse yaklaşık 1.500 gibi de bu tutacak. Bunları yazıyorum çünkü aracı aldığım kişi bana aracını satarken hiç bir arızasının olmadığını söylemesi üzerine ve yaklaşık 10 senedir tanıdığım için almama vesile oldu. Ayrıca satarken de para lazım o yüzden satıyorum demesi ve sattıktan hemen sonra yeni bir Astra J alması oldu. Kendisi de bu forumda olduğu için belki bu yazdıklarımı okur da yanlış yaptığının farkına varır. Ben arızalı olarak ta bu şekilde satmayı bilirdim fakat bunun hesabını veremem. Arızayı giderip o şekilde satmayı ve aldığım paranın helal olmasını sağlamam lazım.

Okuduğunuz için teşekkür ederim. Gerçekten içime oturduğu için yazdım. Hiç yere 5.000 TL cepten para çıkıyor az mı?

impartant1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com
Cvp: Astra K mı Golf 7 mi?

Çok geçmiş olsun. Bence onu size yapan kimse ve olayda sizin anlattığınız gibi ise yazıklar olsun. Maalesef müslüman bir ülkede insanların yanlış böyle yollara sapmasindan dolayı

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun.Aynı uyarıdan servise gotur-motor gücu düşürüldü- bendede bugün 2. Kez çıktı kontak aç kapa geçti ama bi problem var demekki .Geçen bosch car a götürmüştum arızayı sildi 50 tl aldı 3 dakika da.eee ariza dedim motor bogulmuştur dedi sanki toros biniyoruz .yani anlamadı bence başka bi opel servisine gösterin boş yere turbo vs değiştirmeyin. Bende ptesi servise bidaha göster cem .

utenmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracı sizearızasız diye satan arkadaş muhtemelen o işten hayır görmez ama siz kendisine bu durumu söyleyin yinede, belki oda bilmiyordu vicdanıyla arasında. Yetkili servis fiyatlarımı bu yazdıklarınız. Geçmiş olsun. Golf gözünüze ve gönlünüze hitap ediyorsa sizi üzmez diye düşünüyorum. Fiyat için hiçbir fikrim yok genel olarak araç fiyatları nerdeyse bi ev parası başka bayilerdende fiyat alın çevre illerden.
Bosch servisler güzel iş bulmuş elm 327 cihazlarda arıza siliyor çinden 4 dolara almayanı dövüyorlar. Dedeğiniz gibi toros ya motor boğulmuştur:) işin ehli bi servise gitmekte fayda var daha büyük sorular çıkabilir. Arıza kodu silmek sorunu görmezden gelmek.

KaanKan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ilker öztürk' Alıntı:
Geçmiş olsun.Aynı uyarıdan servise gotur-motor gücu düşürüldü- bendede bugün 2. Kez çıktı kontak aç kapa geçti ama bi problem var demekki  .Geçen bosch car a götürmüştum arızayı sildi 50 tl aldı 3 dakika da.eee ariza dedim motor bogulmuştur dedi sanki toros biniyoruz .yani anlamadı bence başka bi opel servisine gösterin boş yere turbo vs değiştirmeyin. Bende ptesi servise bidaha göster cem .

Bulunduğum ilde Opel servisi yok. Mecbur 200 km gidip Yetkili Opel Servisine gittim, onlar Turbonun değişeceğini söylediler. Arızanın Turbodan kaynakladığına emindik fakat hortum veya kelepçeden yapar diye umuyorduk o da olmadı meğerse Turbo arızalıymış.

ütenmen' Alıntı:
Aracı sizearızasız diye satan arkadaş muhtemelen o işten hayır görmez ama siz kendisine bu durumu söyleyin yinede, belki oda bilmiyordu vicdanıyla arasında. Yetkili servis fiyatlarımı bu yazdıklarınız. Geçmiş olsun. Golf gözünüze ve gönlünüze hitap ediyorsa sizi üzmez diye düşünüyorum. Fiyat için hiçbir fikrim yok genel olarak araç fiyatları nerdeyse bi ev parası başka bayilerdende fiyat alın çevre illerden.
Bosch servisler güzel iş bulmuş elm 327 cihazlarda arıza siliyor çinden 4 dolara almayanı dövüyorlar. Dedeğiniz gibi toros ya motor boğulmuştur:) işin ehli bi servise gitmekte fayda var daha büyük sorular çıkabilir. Arıza kodu silmek sorunu görmezden gelmek.

Gerçekten kendisi arızayı bilmiyorsa veya kendindeyken Aracı en kısa zamanda servise götürün uyarısı gelmediyse ona diyecek bir şeyim yok çünkü kendisini bu şekilde itham edemem iftira atmış olurum. Ben aracı ondan aldıktan çok kısa bir süre içinde arıza yaptı. Ayrıca yukarıda yazmayı unutmuşum aracı alırken yakıtını sordum iyi az yakıyor dedi. Aracı aldım biraz kullanımdan sonra yakıtın fazla olduğunu gördüm ve internetten aracın yakıtı ile ilgili araştırmasını yaparken bu forumdaki o arkadaşın açmış olduğu konuyu buldum. Konuda aynen şu şekilde yazıyor "1.4 t enjoy plus aracımı yakıttan dolayı sattım. tekrar opel j kasa almak istiyorum. 1.6 edition benzin veya 1.3 dizel arasında kararsız kaldım." Demek ki ihtiyaç olduğu için değil yakıttan dolayı aracı satmış. Aracım şu an Yetkili Opel Servisinde. Aracın yaşından dolayı %25 indirimli fiyatını söylediler.

Golf 7 içinde bulunduğum ilde servisinin olması benim için en büyük bir avantaj. Hatchback araç sevdiğim için Golfe yönlendim. Kötü denecek bir araç değil diye düşünüyorum. Aslında test sürüşü dahi yapmadım. Pazartesi test sürüşü yapıp pazarlığı bitirmeyi düşünüyorum.

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Öncelikle geçmiş olsun.

Yanliş dusunmeyin sakin bu bir hatadir opel e kizdim alasim gelmiyor tarzi

Sizin sorun cikaran araciniz 2. El ve yipranmis zorlanmis bir aracti yada bakimlari zamaninda yapilmamis sifir astra k aldiginizda ilk siz kullanacaginiz icin %99 sorunsuz olur araciniz

Golf mü K mi derseniz donanima bakin derim 75.000 TL ye hangisi daha dolu ise onu tercih edin

Golf 2. Eli iyi ama kasa eskidi astra K ikinci eli golf kadar olmasada oda üzmez üstelik 5 yil kadar güncel kasa üzerinden devam edecek.

Tavsiyem birde CİVİC bakmaniz tabi zevkinize uygunsa lpg li bir civic alirsaniz güzel olabilir gelişneleri takip edeceğim

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Golf ne zaman kasa değiştiricek bilmiyorum ama değer kaybetmeyen bir araç. highline donanım güzel bir donanım. Astra k ise çıktığından beri trafikte 10 tane bile görmemişimdir. Golf almanız akıllıca opel birde uzaksa golf dsg olmadığı sürece problem çıkarmaz.

KaanKan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

adRe j' Alıntı:
Öncelikle geçmiş olsun.

Yanliş dusunmeyin sakin bu bir hatadir opel e kizdim alasim gelmiyor tarzi

Sizin sorun cikaran araciniz 2. El ve yipranmis zorlanmis bir aracti yada bakimlari zamaninda yapilmamis sifir astra k aldiginizda ilk siz kullanacaginiz icin %99 sorunsuz olur araciniz

Golf mü K mi derseniz donanima bakin derim 75.000 TL ye hangisi daha dolu ise onu tercih edin

Golf 2. Eli iyi ama kasa eskidi astra K ikinci eli golf kadar olmasada oda üzmez üstelik 5 yil kadar güncel kasa üzerinden devam edecek.

Tavsiyem birde CİVİC bakmaniz tabi zevkinize uygunsa lpg li bir civic alirsaniz güzel olabilir gelişneleri takip edeceğim

Golf almamdaki en büyük etken servisinin olmasıdır. Benim bundan önceki aracım da Vectra C idi. Yani uzun zamandır Opelciyim. Ama servisin bulunmaması her zaman problem. Astra K da çok hoşuma gitti fakat şimdiye kadar bulunduğum ilde 2 tane görebildim. Ayrıca Astra K nın 2 yıl sonra makyajlı kasa çıkarmayacağının garantisi yoktur. İlk çıkan seri mutlaka kronik arızalar ile dolu.

albertxx' Alıntı:
Golf ne zaman kasa değiştiricek bilmiyorum ama değer kaybetmeyen bir araç. highline donanım güzel bir donanım. Astra k ise çıktığından beri trafikte 10 tane bile görmemişimdir. Golf almanız akıllıca opel birde uzaksa golf dsg olmadığı sürece problem çıkarmaz.

Dediğiniz gibi Astra K şimdiye kadar 2 tane gördüm. Satışı da servisi de yoktur. Golfün en dolu paketini almak istiyorum. Dsg araç hiç kullanmadım o yüzden zaten manuel alacağım.

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com

Ben sizin yerinize olsam. Astra k yı hiç düşünmem bile. Yaşadığım şehirde servisi olmayan ve sorun yaşadığım bir aracı tekrar neden alayım. Kaldı ki istanbul da bile astra K yı çok fazla göremiyorum. Ayrıca K kasa beni çok da cezbetmiyor, J kasanın ağır bir makyaj geçirmiş hali sanki. Bu benim şahsi fikrim. Golf de makyaj diye birşey pek olmuyor ve kasa eskise de 2. elde yine araba para ediyor ve üzmüyor. Ben kesinlikle Golf diyorum. :) Şimdiden hayırlı olsun.

farselem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sorun yaşamanız Opel kaynaklı değil bence. Şans ve daha önce nasıl kullanıldığıyla alakalı. Benim 3. opel aracım ve şu ana kadar tek bir teknik arıza yaşamadım. Corsa D, Astra J, şimdi de Astra K.

Excellence 1.4 T düşünebilirsiniz. Hem 1.6 dizel hem 1.4 benzin motor K kasada çok keyifli. Sadece Led Matrix far için bile tercih edilir. Aydınlıkta bile selektör yaktığınızda öndeki araca ışık vurduğunu görüyorsunuz, hemen kaçıyorlar. Gece tarif dahi edemiyorum. Şasi dengesi, atikliği, dinamizmi, ses yalıtımı, frenleri (ABS bile neredeyse hissedilmiyor) çok geliştirilmiş bir araç.

Eski J sahibi olarak başta K kasa bana da fazla albenili gelmedi. Hatta gittim test ettim ona rağmen kafamda soru işareti vardı, "işte budur" diyemedim. Ancak aracın keyfi ve farkı kullandıkça çok iyi anlaşılıyor. Autoshow' un Temmuz sayısında BMW 1.16' ı geride bırakmıştı. Bu sebeple önyargılı olunmaması gerek diye düşünüyorum.

5 yıl en güncel kasayı kullanmak varken, 1-2 sene içerisinde kasası değişecek olan Golf' ü almak mantıksız geliyor bana.