7.caddeye el sürmeyin!

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
dumansız hava sahası hiçde kötü olmadı herşeyde avrupayı amerikayı orayı burayı örnek gösteren bizler değilmiyiz orda böyle bizde böylde olmuyo olamıyor die alın size dumansız hava sahası ben çok memnunum bi cafeye gittiğimde üstüme sigara kokusu sinmiyo zehirlenmiyorum içmek isteyende dışarda içiyo ama alkol konusuna gelince onu zaten kaldıramazlar hiçbiyerden boşuna kimse yırtmasın orasını burasını sadece içene zararı veya yararı kimseye zararı olmayan bişeye kimse karışamaz...

Halkın sağlığı diye sigaraya karışan, adeta savaş açan bir devlet, içkiye de bal gibi karışmalı. Adam gibi içmeyenler (malum bu oran ülkemizde oldukça fazladır) çevreye hiç mi zarar vermiyorları? Kimseye zararı yoksa eşinle, çoluğun çocuğunla şarhoşların turladığı bir caddede gönül rahatlığı ile gezebiliyormusun? Cevap evet ise başka yorum yok.

dreamin34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
savaş abi bende alkol kullanmıyorum ama tutupda 7. caddede alkolü yasaklarlarsa mekanlarda bu sefer orda içemiyoruz diye başka yerlere dağılacaklar biraneler barlar hee şu olabilir dışarda içilmesi yasak olsun yada bi oran olsun deli gibi sarhoş olana kadar alkol satılmasın insanlara bi barda adam 2 dubleden sonra sarhoş oluyosa 3. sünü götürmesinler veremeyiz yasak desinler ben istiklal caddesinde gece 12 den sonra rahat dolaşamıyorum balicilerin tinercilerin ayyaşların yüzünden bende istemem ama kimseninde istanbuldaki barlarda alkol yasağı getirileceğinede gücü yeteceğini sanmıyorum dumansız hava sahası diyolar yalova çınarcıkta her cafede barda sigara içiliyo çünkü barlardan birinin ortağı emniyet müdürü kim karışabiliyoki yada reina ya sortiye saphire buralara kim karışabilirki içki içilmicek diye?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Benim de vurgulamak istediğim bir yerde buna benzer şeylerdi. Dumansız hava sahası diye neredeyse bütün hava sahasını kapattılar. Millet kapı önlerinde gene içiyor, üstelik bu görüntüler çok çirkin. Kadınlarımız kızlarımız kahve ve cafelerin kaldırımları işgali nedeniyle kaldırımlarda yürüyemiyorlar. Yani yasaklar bir yerden sonra özendirici oluyor. Şimdi havalar idare ediyor, kışın bu kafeler kahveler ne yapacaklar. İçkili yerlerde içki içemeyenler çocuk bahçelerindeki, parklardaki ağaçların altında, araçlarının içlerinde içki içmiyorlar mı? Bu görüntüler daha mı güzel? Vur deyince öldürmek bizim yöneticilere has bir olay. Yedirirlerse kendileri yapıyorlar, yediremezlerse kamu oyu yoklamasından medet umuyorlar. Nedense zamları veya işlerine gelen şeyleri yaparken hiç kamu oyuna sormuyorlar? İnce çizgi üzerinde yürümek tehlikelidir.

Son düzenleme:

dreamin34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi dıaşrda sigara içene ne dicekki? senin kızın benim bacım geçiyomuş o kahvenin önünden kimene burdada insanlarımızın biras insan olması lazım ben kız kardeşimi kız arkadaşımı kahvelerin önünden geçirmem şahsen ama bunada engel olamayızki abi adama içerde sigara içirmiyolar onlarda dışarda görüyo bu ihtiyacını buna nasıl engel olunabilirki?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Çok basit sigara içilen mekanlarla içilmeyen mekanlar yapılabilir, isteyen istediğine gider. Tıpkı içkili-içkisiz lokantalar gibi. Yeter ki çözüm istensin.

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Çok basit sigara içilen mekanlarla içilmeyen mekanlar yapılabilir, isteyen istediğine gider. Tıpkı içkili-içkisiz lokantalar gibi. Yeter ki çözüm istensin.

+1000 işte bu kadar savaş abi.bunu düşünemereyerek millete işkence çektiren dar kafalı zavallı yöneticilerimizi alkışlıyorum

dreamin34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zaman kahveleri direk es geçceklerdi insanların sağlığı düşünülerek yapılmış bişey bu hiç biyerde içilmesin hiç kimse duman altında kalmasın die değilmi?

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bencede trafiğe kapanması lazım daha bi güzel olur trafiğe kapanırsa istiklal caddesi gibi olur çok güzel biyer ama araçlardan kaldırımdaki kalabalık biribirine ezecek gibi yürüyo melih gökçek akp de olmasada chp de olsaydı bu söylenenlerin hiçbiri yazılmazdı her tv de her yerde kötüleniyo bu adam madem kötü bi adam nie 3 seferdir bu adam ankara gibi büyük bi şehirin ve başkentin belediye başkanı oluyo oy vermeyin o zaman kardeşim.

dumansız hava sahası hiçde kötü olmadı herşeyde avrupayı amerikayı orayı burayı örnek gösteren bizler değilmiyiz orda böyle bizde böylde olmuyo olamıyor die alın size dumansız hava sahası ben çok memnunum bi cafeye gittiğimde üstüme sigara kokusu sinmiyo zehirlenmiyorum içmek isteyende dışarda içiyo ama alkol konusuna gelince onu zaten kaldıramazlar hiçbiyerden boşuna kimse yırtmasın orasını burasını sadece içene zararı veya yararı kimseye zararı olmayan bişeye kimse karışamaz...

seni tek kelimeyle ALIŞLIYORUM. :alkis::good:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
o zaman kahveleri direk es geçceklerdi insanların sağlığı düşünülerek yapılmış bişey bu hiç biyerde içilmesin hiç kimse duman altında kalmasın die değilmi?
1- Vatandaşın sağlığı böyle düşünülmez. Sağlıklı yaşamak için gerekli olan, devletin bizzat kendisinin koyduğu diğer şartları da denetlenmeli veya sağlanmalı ki daha inandırıcı olsun. Maalesef lafla sağlık düşünülmüyor.
2- Kahvehaneler ve cafeler direk es geçilemez. Bunun çaresi zor mu? Sigara içilebilen yerlerin camlarına, kapılarına sigara içimine izin veren bir tabela koyarsın olur biter. Ha bunun yanında elbetteki sigara içmemeyi özendirmek asıl amaç olmalı. Mesela sigara içilen kahvehanelerden ve cafelerden tabela vergisi ve harçları daha fazla alırsın, dolayısı ile işletmede giderler fazla olduğu için daha pahalıya hizmet verir, 50 kuruşluk çayı 1 liraya içmek istemeyenler de mecburen sigara yasağı olan kahvehanelere gider. Devlet daha fazla vergi alacağı için memnun, işletme hizmetlerine devam edeceği için memnun, sigara içenler memnun, sigara içmeyenler memnun eeeee bundan güzel ne var.

Son düzenleme:

dreamin34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1- Vatandaşın sağlığı böyle düşünülmez. Sağlıklı yaşamak için gerekli olan, devletin bizzat kendisinin koyduğu diğer şartları da denetlenmeli veya sağlanmalı ki daha inandırıcı olsun. Maalesef lafla sağlık düşünülmüyor.
2- Kahvehaneler ve cafeler direk es geçilemez. Bunun çaresi zor mu? Sigara içilebilen yerlerin camlarına, kapılarına sigara içimine izin veren bir tabela koyarsın olur biter. Ha bunun yanında elbetteki sigara içmemeyi özendirmek asıl amaç olmalı. Mesela sigara içilen kahvehanelerden ve cafelerden tabela vergisi ve harçları daha fazla alırsın, dolayısı ile işletmede giderler fazla olduğu için daha pahalıya hizmet verir, 50 kuruşluk çayı 1 liraya içmek istemeyenler de mecburen sigara yasağı olan kahvehanelere gider. Devlet daha fazla vergi alacağı için memnun, işletme hizmetlerine devam edeceği için memnun, sigara içenler memnun, sigara içmeyenler memnun eeeee bundan güzel ne var.

2. dediğin güzel abi olabilir öyle bişey mesela japonyada sigara dışarda bile içilmiyo sigara odaları varmış kuzenim söylemişti arkadaşı dışarda sigara içerken biri gelmiş ve sigara küllüğü vermiş ufak sigarayı içine sokuyomussun dumanıda külüde içinde kalıyomuş sigara içmek isteyenler ayrı bi oda gibi ayrılan yerlerde sigara içebiliyomuş sadece bunun gibi biyer atatürk havalimanındada yapıldı ama anında kapandı kendi kendini zehirlemeyi çok isteyenler varsa madem bencede sigara için ayrı bi mekan yapılabilir sigara odası gibi tek çare bu bence şuan bütün kahvehanelerin cafelerin lokantaların önündeki kaldırımlar masa sandalye dolu sigara içmek isteyenler için inş. en kısa zamanda düzelir.