Açık alanlarda alkol yasağı Afyon ile başladı!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Bu konuda bi mutasyon felan yok hatta hala bizde yaş sınırı 18..

Bak ben sana daha komik bi örnek vereyim, benim en yakın arkadaşım amerikada yaşıyor.. Huston eyalet binasının zemininde insanların açık alanda namaz kılabildiğini biliyormsun? Kendi dininden bile olmayan bir insana bu insiyatifi veriyorsa ama içki konusunda böyle bi yasak getirdiyse bi ülke inan boş yere getirmez..

Onu geçtim.. Benim kimsenin keyfinin kaçmasına iyi olmuş demem söz konusu değil.. Ama atladığın bir nokta var..

Senin içtiğin umama açık piknik yerine bende gelsem.. Hatta yanımda 2 tanede ahbabım olsa.. bende içki içme hakkımı kullanıp içsem...

Tabi ben senin kadar insan değilim.. farzı misal içtim sapıttım.. senle göz göze geldik.. "Ne bakıyon L.N dedim.. Elimi kolumu salladım..

Sen eşinin çocuğunun yanında bu lafı yutarmısın? İnsanların%90 ı yutmaz.. Sen bana karşılık verirken eşin seni sakinleştirmeye çalışacak..

En iyi ihtimaller üzere arkadaşlarım benim gibi değiller.. sapıtmadılar onlar beni sakinleştirmeye çalışıyor.. birbirimizin üzerine yürüdük.. ve Hiç bişi olmadı..

Polis beni götürdü 50-100tl neyse ceza yedim.. Eşinin, çoluğunun çocuğunun yaşadığı korku, senin yaşadığın stres öfke, içine edilmiş piknik keyfin.. Hepsinin bedeli için yeterli oldumu yediğim ceza sence?

Mantıklı olalım Allah aşkına insanların içip sapıtmadığı bi dünya yok.. Hergün sayfa sayfa haber var gir internete bak.. ölüm kalım cabası..

Herşeyi en ince nokatsına kadar uygulamamnın mümkün olmadığı yerde kurallar kanunlar bir çizgi belirler.. Bunun dünya standartlarındaki çizgiside budur..

Başka bir ülke ile karşılaştırmak çok ama çok yanlış. Senin ülkendeki kurallar farklı olmalıdır. En ufak bir farklılık bile bambaşka kanunlarla yönetilme zorunluluğu doğurur. O nedenle Amerika örneğinde ısrar ediyorsun ama yanlış yönden ele alıyorsun konuyu.

Güzel bir örnek vereyim demişsin ama yeni çıkan kanunla bunlar olmayacak mı yani? Yasak diye herkes yasağa uyuyor mu? İçecek adam yine içer. Pet şişede içer, şunda içer, bunda içer. Bunu kontrol edecek bir mekanizma var mı? YOK! İşte bu nedenle yasak olmamalı. İsteyen edebiyle olmak kaydıyla içebilmeli. Edebsizlik yapana müdahale edilmeli. İşin daha da açığı edebsizlik yapacak olan her şekilde yapar. Bunun içki ile ilgisi yok. Denetim mekanizması güçlü olmalı hatta belli bir içki kültürü yahut kültür oluşmalı.

Hatay'ı örnek verebilirim bu konuda. Bir yerde gençler içki içerken diğer yandan aileler geçer, selamlar verilir, sohbetler edilir. Sofraya buyur edilir. Ya da tam tersi olur. Aileler beni çok defa buyur etmişlerdir sofralarına. İnsanlar içki içenler ve içmeyenler diye ayrılmazlar çünkü. Ha bir de edebsizlik yapılmaz. Bunun yolu budur. Yasakla olmaz.

Amaç farklı arkadaşlar! Bunu görün lütfen. Amaç farklı!

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
dindar bir nesil yetişiyor

suluboya44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu nedir ya??? ben yaptım oldu,, nereye kadar, karşıyım kardeşim yasağın her türlüsüne, istediğim yerde içemeyeceksem ne anladım bu işten, yukarıdaki arkadaşıda tebrik ederim üç arkadaşı ve piknikçi bi aileyle ne güzel senaryo yazmış ayaküstü,,, bırakın insanlarla uğraşmayı, içsinler, ne olacak? zaten 40 güne bir zam oluyo, son olarak biraya zam,

junioryay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.realkrom.com
Yahu neyin tartışmasını yapıyorsunuz? Birincisi Afyonu olmadan olaya yorum yapmanızı anlamıyorum. İkincisi gerçekte böyle bir yasak yok. Basının işi abartarak uydurması. Diğer taraftan ise Buradan herkese soruyorum. İçki iyi birşeymide kalkıp parkta bahçede içerim diyorsunuz. İçiyorsan git evinde, barda yada pavyonda içersen iç. Ben öğretmenim ve gençliğin ne hale geldiğini bizzat yaşayan birisiyim. Bu yüzden lütfen memleket elden gidiyor safsatalarını falan bırakın bugün aklı birzcık çalışan insanlar biliyor ki globalleşen bir dünyada artık ne kominizm nede şeriat devrimi olur. O günler artık geride kaldı.

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu konu çok su götürür. Ama hiç bir şey getirmez. Madem özgür bir ülkede yaşıyoruz, -yasağa karşı çıkanlar hep buradan dem vuracak şimdi-, alkolü ağzıyla içmeyen kişilerce rahatsız edilmeme özgürlüğüm kapsamında, tamamen destekliyorum. Umarım her ilimizde uygulanır.

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yahu neyin tartışmasını yapıyorsunuz? Birincisi Afyonu olmadan olaya yorum yapmanızı anlamıyorum. İkincisi gerçekte böyle bir yasak yok. Basının işi abartarak uydurması. Diğer taraftan ise Buradan herkese soruyorum. İçki iyi birşeymide kalkıp parkta bahçede içerim diyorsunuz. İçiyorsan git evinde, barda yada pavyonda içersen iç. Ben öğretmenim ve gençliğin ne hale geldiğini bizzat yaşayan birisiyim. Bu yüzden lütfen memleket elden gidiyor safsatalarını falan bırakın bugün aklı birzcık çalışan insanlar biliyor ki globalleşen bir dünyada artık ne kominizm nede şeriat devrimi olur. O günler artık geride kaldı.

ya bu sözlerinizi rejim muhafızları (!) sakın duymasın. Çok sinirlenirler. O kadar haber neden yapıldı sanıyorsunuz. "Şeriatçı bunlar" "yarın evde de yasaklarlar" "çarşafa sokacaklar bizi" bu nağmeler eşliğinde herkes çorbasını, menfaatini bir dem daha kotarır - dı. Geçti o devirler. 28 Şubat sürecinde yapılan haberlerle ilgili olarak zamanın medya patronu çıktı açıkladı adam. o kadar haberi kimlerin servis ettiğini. Ne zaman uyanacak bu toplum çok merak ediyorum.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Afyon'da içki, İstanbul'da internet yok. Bi tur değişelim mi Afyon? Mailime bakıp çıkana kadar sen de iki bira içersin

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
napalım şimdi içmeye afyona mı gidelim yani zorla.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
nabız yoklama bunlar ses çıkarmadıkça yavaş yavaş her ilde uygulanacak.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...