AFL - Bi-Xenon ?

sukru52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: AFL - Bi-Xenon ?

vehicle_dynamics link' Alıntı:
şükrü Bey,

Temel olarak sadece araçlarda mevcut olan sistemlerin parçalarını temin ederek araca montaj mı yapıyorsunuz? Yoksa araçlarda hiç alt yapısı olmayan bir sistemi de tedarik edien parça ve yazılımlar ile kurabiliyor musunuz?

Ben mesela geri giderken park sensörleri sürekli ötmeye başladığında ben fren yapmazsam  araç kendisi fren yapsın istiyorum.Aynı şeyi öne giderken de yapsın istiyorum, fakat önde park sensörüm yok.Böyle bir sistem benim astrama yapılabilir mi? Bunun için sanırım fren pedalını harekete geçirecek bir actuator (motor vs.) gerekiyor.

Bir de klima, müzik, camlar  ve navisgasyonu ses ile kontrol edebilmeyi isterdim.

Dediğim gibi ben yazılım yapamıyorum , uyguladığım bir kaç projede gerekli olan pcb dizaynı ni ve bunlara ait programlamayı baskaları yaptı , yazılım bana uzak . Bunlardan biri elektrikli katlanır ayna uzaktan kumanda ile , bir digeri ise cd70 navi çıkışına bağlanan igo navi bağlantısıdir . Bunlar hariç aracımda custom uygulama yok .

Eğer sorduğunuz sahine ESP yapabilirmisiniz ise maalesef ben o kadar uzman değilim .

Diğer olaya gelince :
Kendi kendine fren olayını Bosch üretti , bunun da adını ESP premium koydu , aracinizdaki modulator sokulup, kontrol edilmeli , ancak bu teknolojili unitelerde  ecu ile modulator kısmı birbirine bağlı (hibrit) ayırdığınızda normal sekilde bir daha calistirilamiyor. Eğer bu sekilde bir sey istiyorsanız , öncelikle yeni teknoloji ESP premium icin hazırlanmış sistemi kontrol etmek lazım . Adaptif fren asistanı deniyor buna , gerekli olan park sensörleri haricinde birer adet te radar var sag ve sol arka tamponda . Cok araştırmadım ama köklü bir degisiklik yapmadan yapmak hayli zor olacaktır . Aracıma distronic alayım mı almıyayım mı derken araştırdığım kadarı ile öğrendiğim bu ...

One giderken de arkaya giderkende , fren pedalı tahriki yapmıyorsunuz , bunu elektronik olarak on ve arkadaki radarlardan gelen sinyali işleyen adaptif fren asistanı yapıyor . Yakın tarihte bunu focus kullandı . Aracınızda ki park sensörlerinin yeteneği bu işleme yetmiyor , yukarıda da yazdım .

Eğer on ve arkaya konulacak radarlardan gelen sinyali ayarlarsanız ESP beynine buna uygun hale gelirse yapılır ama fren pedalına konacak bir motorun stepleri vs si sürüş esnasında güvenlik ile ilgili sorun yaratacaktir .

Yani alt yapı olarak yeni astra j de gelen adaptif cruise Control ile gelen yeni ESP beynini bulursanız , yaparsınız , can hattı sinyalini de çözmek lazım , o kadar ileri gitmedim ben :)

yildirim451

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sukru52 abi biz mesajları okumaktan bıktık sen yazmaktan bıkmadın :D seni bu forumda sürekli  görmek isteriz

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yildirim451 link' Alıntı:
sukru52 abi biz mesajları okumaktan bıktık sen yazmaktan bıkmadın :D seni bu forumda sürekli  görmek isteriz
adam nıye bıksınkı adamdakı bılgıler bendede olsa bende memnunıyetle yazardım ama bu ış ıyıcene cırkınleşmeye başladı

yildirim451

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nanisa link' Alıntı:
adam nıye bıksınkı adamdakı bılgıler bendede olsa bende memnunıyetle yazardım ama bu ış ıyıcene cırkınleşmeye başladı
Ben kötü anlamda demedim sen yanlış anladın. Yani helal olsun diyorum çok sabırlı insanmış ben olsaydım çoktan kaçardım forumdan.

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yildirim451 link' Alıntı:
Ben kötü anlamda demedim sen yanlış anladın. Yani helal olsun diyorum çok sabırlı insanmış ben olsaydım çoktan kaçardım forumdan.
ibrahım bende kotu anlamda anlamadım zaten hem senın gıbı bır macıra kaçmak yakışmaz  general_non_non sonuçta burası bılgı alışverişi paylaşma sitesi benım şukruye bır şey dediğim yok zaten

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Şükrü Bey,

Mesajınız çok aydınlatıcı oldu.Siz açıkladıktan sonra olayı aklımda canlandırabildim.ESP ve ABS modülleri zaten fren pedalından bağımsız frenleme sağlayabiliyor.Bu modüllere radar vs.gibi bir sensörden sinyal gönderebilirseniz, modül de bunu anlayıp işleyebilirse fren pedalına basmadan fren yapabilir.Ama bu sinyali radar yerine park sensörü gibi daha basit bir sensörden de alabilmesini beklerdim.

Bu gibi sistemleri Continental da çalışıyor.Eğer araçta bir değişiklik gerekiyorsa sanırım illa belli bir markadan olmasına gerek yok.Aynı görevi gören Bosch değil de, belki başka bir marka modül de çalışır sanırım.

Tekrar teşekkürler.

yildirim451

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nanisa link' Alıntı:
ibrahım bende kotu anlamda anlamadım zaten hem senın gıbı bır macıra kaçmak yakışmaz  general_non_non sonuçta burası bılgı alışverişi paylaşma sitesi benım şukruye bır şey dediğim yok zaten
tamam bi an macır olduğumu unutmuşum :D

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Peki afl siz cosmo farlarini edition yani far sensoru olmayan astraya takabilirmiyiz. Sport modele takan oldu ama edition icin gormedim. Tabi afl ozelligini istemiyorum sadece mercek farlarim olsun yeter. Birde niyetim biliyorsunuz sis farida yok editionda, sis fari takıp viraja gore yanmasini saglayabilirmiyiz. Bu sitedeki satilan urunler bunu basarabiliyorlarlarmi
http://www.happylightshow.com/catalogsearch/result/index/?___from_store=german&___store=english&fahrzeug=4&mode=list&q=Happy+Light+show+einbau
İsmi happy fog. Buda videoları http://m.youtube.com/watch?v=js6id0oGr1Q&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3Djs6id0oGr1Q

http://m.youtube.com/watch?v=0km7GeEXWco&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3D0km7GeEXWco

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

evet şükrü kardeşim senden haber bekliyoruz hangı okyanuslardasın