Ana Konu: 1.6 115'lik Z16XER-A16XER-B16XER Motorlara LPG Önerileri

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Sorun günceldir.. Bugün servisin kapalı olacağı düşüncesiyle gitmedim.. Bugün yaklaşık 10 km daha kullandım sorun hala devam ediyor.. Herhangi bir performans kaybı ile karşılaşmadım bunuda ekleyeyim.. Cevaplarınızı bekliyorum...

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bugün aracı 60 km kadar kullandım.. Yolun son 5 km'sinde arabayı tüpe aldım lamba söndü bende çok şaşırdım.. Bir daha yapmaz İnşallah.. [emoji4] [emoji4]

516c63d0ea9e8c6554d77c352dea8796.jpg

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Berkay bu lamba olayına alış bu lamba zaten kafasına göre takılıyor emin ol. Aldın yakıt hatta değiştirdiğin istasyonun ürünü bile etkiliyor.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Berkay bu lamba olayına alış bu lamba zaten kafasına göre takılıyor emin ol. Aldın yakıt hatta değiştirdiğin istasyonun ürünü bile etkiliyor.
Valla abi dediğim gibi bir buçuk yılda ilk oldu.. Yansın problem değil performans kaybı yok sonuçta ama göstergeye bakınca insanın morali bozuluyor öyle görmeye alışık olmadığımdan dolayı.. [emoji4] [emoji4]

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Valla abi dediğim gibi bir buçuk yılda ilk oldu.. Yansın problem değil performans kaybı yok sonuçta ama göstergeye bakınca insanın morali bozuluyor öyle görmeye alışık olmadığımdan dolayı.. [emoji4] [emoji4]

İlk başlarda bende öyle idim şimdi egr fişi çekik durum da hiç sönmüyor işin garip kısmı bu kadar olur gözüme bile takılmıyor hehe

sakura71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Berkay aracın fakir karışımda çalışıyor. zaman zaman ışık sönecek ama yine yanacak.
Ancak şu anda LPG ayarın sorunlu. Opel Opise LPG montajı yaptırma sorun yaşarsın demiştim sana. (3. Sayfadaki ilk yorum)
Çünkü onların ayarları sıkıntılı.
Eğer enjektörler bozulmadı ve sağlıklı çalışıyorsa Şaşmaz Olgun LPG ye git. Güzel bir ayar yapsınlar.
Ancak gitmeden önce aracı yaklaşık 200 km benzinde kullan.
Çünkü araç beynindeki harita bozuk, biraz düzelsin.
Hatta yaptırabilirsen opel servisinde aracın LFT ve SFT değerlerini sıfırlat, benzinde kullan bir müddet ve LPG ye almadan ayara git.
Bu arada bu ışık yanar LPG den normal diyen ustalara inanma.
Böyle devam edersen sibopların erimesi kaçınılmaz olur.
Geçmiş olsun.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Berkay aracın fakir karışımda çalışıyor. zaman zaman ışık sönecek ama yine yanacak.
Ancak şu anda LPG ayarın sorunlu. Opel Opise LPG montajı yaptırma sorun yaşarsın demiştim sana. (3. Sayfadaki ilk yorum)
Çünkü onların ayarları sıkıntılı.
Eğer enjektörler bozulmadı ve sağlıklı çalışıyorsa Şaşmaz Olgun LPG ye git. Güzel bir ayar yapsınlar.
Ancak gitmeden önce aracı yaklaşık 200 km benzinde kullan.
Çünkü araç beynindeki harita bozuk, biraz düzelsin.
Hatta yaptırabilirsen opel servisinde aracın LFT ve SFT değerlerini sıfırlat, benzinde kullan bir müddet ve LPG ye almadan ayara git.
Bu arada bu ışık yanar LPG den normal diyen ustalara inanma.
Böyle devam edersen sibopların erimesi kaçınılmaz olur.
Geçmiş olsun.
Şu anda lamba sönük ama birdaha yakarsa gideceğim.. Yani bu bence sadece Opis'e has bir durum değil.. Diğer Astra aracımada kendi ustama Lovato taktırdık oda ilk 700 km içinde yaktı aynı sorundan dolayı.. Hemen Muğla'daki serviste bir ayar çektirdik şu an sorunsuz.. Bunda da sadece ayar ile çözüleceğini umuyorum.. Cevabınız için ayrıca teşekkür ederim.. Haftasonu müsait olabilirsem Olgun Lpg'ye gitmeyi düşünüyorum..

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Dün aracı yaklaşık 250 km benzinde kullandıktan sonra bilgisayara bağlatarak önce arıza kodunun sebebini öğrendik sonra aracı ayar için bilgisayara bağlattık.. Ayar yapıldı şu anda bir sorun gözükmüyor..

Sermet

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Dün aracı yaklaşık 250 km benzinde kullandıktan sonra bilgisayara bağlatarak önce arıza kodunun sebebini öğrendik sonra aracı ayar için bilgisayara bağlattık.. Ayar yapıldı şu anda bir sorun gözükmüyor..

Sayın 06Berkay
Ecn 017012 fakir karışım arızasının kodu mu ?

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Aynen, fakir karışım hatası.. Yine bir konuda daha denk geldik :) aracınıza ayar yapılınca lamba büyük ihtimal sönecektir :)

Sent from my iPhone using Tapatalk