Ani Direksiyon Sertleşmesi hakkında.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt: Ani Direksiyon Sertleşmesi hakkında.

milyoncubaba link' Alıntı:
arkadaşlar selamlar.

2 gün önce aracımı park ederken bir anda direksiyon sertleşti. araç stop etti sandım fakat çalışıyordu o gün bugündür böyle. şuan normal araç kullanırken aşırı sert. herhangi bir modu var mı bilmiyorum. forumda bir kaç konu okudum ama fazla tatmin olamadım bende sormak istedim. servise mi gitmeliyim yoksa benim yapabileceğim bir şeyim var mı ?

Geçmiş olsun. Servise gitmekte fayda var. Allah korusun yüksek süratlerde farklı bir arıza meydana getirebilir. Zaman geçirmeden servise gitmelisiniz Sn. milyoncubaba  :)

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com

arkadaşlar selamlar.

2 gün önce aracımı park ederken bir anda direksiyon sertleşti. araç stop etti sandım fakat çalışıyordu o gün bugündür böyle. şuan normal araç kullanırken aşırı sert. herhangi bir modu var mı bilmiyorum. forumda bir kaç konu okudum ama fazla tatmin olamadım bende sormak istedim. servise mi gitmeliyim yoksa benim yapabileceğim bir şeyim var mı ?

Büyük İhtimal Aküden Kaynaklı Bir Sorun Olacağını Düşünüyorum Ama değilse sırası ile aracın şarzını ölçtür.14.0 veya 13.9 civarı çıkması gerekli
direksiyon elektirikle çalışıyor eğer şarzında yada şarz dinamosunda bi sorun varsa direksiyonun sertleşir.
eğer şarzı normalse direksiyon yağına baktır.
Ondada sorun yoksa direksiyon pompasından kaynaklı bir sorun oalabilir ama tahminimce akünde sorun var Geçmiş olsun...

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mrt54 link' Alıntı:
Büyük İhtimal Aküden Kaynaklı Bir Sorun Olacağını Düşünüyorum Ama değilse sırası ile aracın şarzını ölçtür.14.0 veya 13.9 civarı çıkması gerekli
direksiyon elektirikle çalışıyor eğer şarzında yada şarz dinamosunda bi sorun varsa direksiyonun sertleşir.
Ondada sorun yoksa direksiyon pompasından kaynaklı bir sorun oalabilir ama tahminimce akünde sorun var Geçmiş olsun...

valla benim araçtan sonra s40 ında 3.20 ninde direksiyonu kütük gibi geliyor bana  005hihih ah bir de yakıtı 8lt yerine 6 lt olsa şehiriçi  011zaa

spitemre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mrt54 link' Alıntı:

+1

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

inşallah servo direksiyon arızası değildir pahalıya patlar.aküdense dert değil zayıflamıştır muhtemelen.arıza lambası yakmadığına göre muhtemelen aküdendir.kaç amper akünüz?üstünde yazar amperi kaputu açıp bakabilirsiniz

milyoncubaba1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

öncelikle herkese çok teşekkür ederim fikirlerini benimle paylaştığı için. en iyisi servise gitmek olacak şüphede kalacağıma çünkü kendi başıma çözebileceğim bir şey olduğunu düşünmüyorum düşüncelerinizden sonra :)
ben direksiyonun kullanıma göre modu olduğunu düşündüm açıkçası ilk basta. umarım çok ciddi bir şey yoktur çünkü cok ani bir manevra falanda yapmadım sadece geri geri park ediyordum arabayı boş bir yere

VIII

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

öncelikle herkese çok teşekkür ederim fikirlerini benimle paylaştığı için. en iyisi servise gitmek olacak şüphede kalacağıma çünkü kendi başıma çözebileceğim bir şey olduğunu düşünmüyorum düşüncelerinizden sonra :)
ben direksiyonun kullanıma göre modu olduğunu düşündüm açıkçası ilk basta. umarım çok ciddi bir şey yoktur çünkü cok ani bir manevra falanda yapmadım sadece geri geri park ediyordum arabayı boş bir yere
Geçmiş olsun , bencede servise götürmekte fayda var umarım fazla masraf açmaz başınıza.