Ankara Autoglym Cila+HD Wax Boya koruma uygulama konusu

• Konuyu başlatan madmax50
  • Başlangıç tarihi
M

madmax50

Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba bugün Ankara buluşmasında 4 kişi olarak amatör boya koruma işlemi için sözleştik. Dışarıda 200-250 TL gibi fahiş fiyatlarla yapılan işlemi elbirliği ile kendimiz yapacağız. Uğur abi (ac@d), mucahitduran, jlozde Can bey ile işlemi yapacağız. Cosmo nickli Deniz abi tanıdığı bir akaryakıt istasyonunun yıkama bölümünü akşam için bize tahsis edecek sorun olmazsa. Kullanılacak ürünleri bu konuda sizlere tanıtacağım.

İşlemleri yabancı forumlarda en fazla önerilen ürünlerle yapacağız. Boya koruma işlemi için öncelikle aracın hazırlanması gerekiyor. En sağlıklı sonuç yıkama sonrası kil ile boya yüzeyi temizliği ile sağlanıyor ama kil işlemi 2 saati aştığı için bu aşamayı atlayacağız.

Aracımızı pril ile güzelce kir ve yağdan arındırdıktan sonra kuruluyoruz.

Boyanın parlamasını engelleyen hafif kılcal çizikler için polish yani cila kullanacağız. Cila olarak AutoGlym Super Glym Parlak Cila kullanacağız. Cila işlemi makina ile daha sağlıklı olacaktır fakat imkanımız olmadığı için kol gücüyle uygulamayı yapacağız.

Cila sonrası mikrofibiber bez ile temizlik yapıp boya koruma uygulaması yapacağız. Boya koruyucu olarak AutoGlym hd wax kullanacağız. Boya koruyucu parça parça kurudukça silinip işlem tamamlanacak.

Toplam işçilik süresi yıkama 30 dakika, cila 1.5 saat , wax 1 saat şeklinde 3 saat gibi sürüyor. Akşam saatlerinde hava serin olursa 30 dakika daha uzayabilir.

Burada özet geçtim buluşmada detaylı olarak bilgim dahilinde yardımcı olacağım. Buluşma için 4 araç kontenjanımız olduğu için maalesef diğer arkadaşlarla görüşemeyeceğiz. Konuyu açma nedenim gerekli malzemeleri satın almadan önce bilgi vermek. Ürünleri ben alacağım istemedeğiniz ürün olursa veya farklı ürün tavsiyeleri olursa konuda tartışırız.

Gerekli Malzemeler:
1. 2 adet 500ml AutoGlym Super Glym Parlak Cila 2x25 TL . Bu cila her kutu ile 2 araca yetiyor.
gSMq5kk.jpg

2. 1 adet AUTOGLYM HD WAX BOYA KORUMA SETİ 158 TL bu ürün ile yaklaşık 10 uygulama yapılabiliyor (Forumdan ozgun88 nickli arkadaştan 120 TL'ye temin edildi)
IvJavex.jpg

3. MEGUİARS EL İLE UYGULAMA PEDİ 4 adet 4x6 TL (wax için)
5Lppe7X.jpg

4. AUTOGLYM SÜPER PARMAK UYGULAMA SÜNGERİ 22 TL
Cilayı daha kolay uygulayabilmek için faydalı istenirse bu ürün yerine yukarıdaki süngerlede cila uygulanabilir. Bu ürün isteğe bağlı istemeyen olursa bildirsin bunun yerine yukarıdaki süngeri alayım.
wgPvzEa.jpg

5. Bİmden mikrofiber bez her araç için 1 paket 4 TL. Bunu herkes kendi temin edebilir. Temizlik reyonunda bulabilirsiniz.
5iOxmvP.jpg

6. Büyük boy yıkama süngeri. Bunu herhangi bir marketten temin edebilirsiniz.
o6YHIFC.png

Toplam maliyet kişi başı 55-60 TL civarında olacak. Malzemelerin çoğunu daha sonraki uygulamalarda kullanabileceğiz. Yaz sonu yine buluşup beraber işlemi tekrarlarız. Uygulamanın kalıcılığı 5-6 ay. Sonbaharda yenilemekte fayda var. Şimdi merak edilenleri ve tavsiyeleri aşağıda tartışabiliriz.

Yapılacak işlemin özeti
Autoglym Super Resin Polish og HD Wax

Forumdan ozgun88 nickli arkadaşın uygulama videosu ve konusu
http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=11545.0
autoglym hd wax su kaydırma

Arkadaşlar ürünlerin tamamını aldım.

2 cila 60 TL
wax 120 TL
4 parmak süngeri 88 TL
4 bim fiber bez 16 TL
4 yıkama süngeri 5 TL
pril 3 TL

Toplam: 290 TL

Hafta sonu gelirken 2 kova getirebilirseniz iyi olur. Uygulamayı Cumartesi veya Pazar hangi gün yapalım? Bana Cumartesi daha uygun zira sabah epey yorgun kalkacağız.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt: Ankara Autoglym Cila+HD Wax Boya koruma uygulama konusu

Çok güzel olur kardeşim. Yapalım :))

gkny

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bim bezleri wax ı silerken illaki çizik oluşturur madem paraya kıyılımş 4 sehem girmişsiniz kaliteli bol tüylü bezler tercih edin emeğinize yazık olmasın

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Natty's, AutoGlym, Meguiars ürünlerim ve polisaj makinam uzuuun zamandır uykuda çünkü neredeyse 1 yılı aşkın süredir atamadığım bir kırgınlık var üzerimde, yoksa keyifle bakımını yapıyordum Astra mın..

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

grkng link' Alıntı:
bim bezleri wax ı silerken illaki çizik oluşturur madem paraya kıyılımş 4 sehem girmişsiniz kaliteli bol tüylü bezler tercih edin emeğinize yazık olmasın

Bimdeki mikrofiber bezi Ankara'da boya koruma işi yapan bir merkezde gördüm detailing forumlarında uygulama için tavsiye ediliyor. Siz kullandınız mı ürünü hangi mikrofiber bezi önerirsiniz.

Şöyle bir bez alınabilir

http://www.sanalpazar.com/Eurow-Shag-Weave-Her-Iki-Tarafi-Bol-Tuylu-M.fiber-Bez__isp20726969

Kaliteli bez konusunda deneyimim yok sıradan mikrofiber bezler yerine 20 lira verip kaliteli bir ürün almaya değer mi?

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Bim fiber bezlerinden evde 10 tane vardır. Piyasadaki kaliteli mallara yakın bir ürün. Çok fazla para dokmeye gerek yok

gkny

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yani en iyisini siz bilirsiniz tabi ama benim kendi şahsi kullanışım bim bezleri için jant yada motor temizliğinde olur en kötü iç detay temizliğinde kullanırım kaportaya kesinlikle sürmem detay forumlarındada çizdiğini belirtiyorlar zaten belki görmemişsinizdir fiyatı belki fazla olabilir ama böyle bir bez kullanmak daha güvenli olur

http://www.sanalpazar.com/Eurow-Shag-Weave-Her-Iki-Tarafi-Bol-Tuylu-M.fiber-Bez__isp20726969

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

grkng link' Alıntı:
yani en iyisini siz bilirsiniz tabi ama benim kendi şahsi kullanışım bim bezleri için jant yada motor temizliğinde olur en kötü iç detay temizliğinde kullanırım kaportaya kesinlikle sürmem detay forumlarındada çizdiğini belirtiyorlar zaten belki görmemişsinizdir fiyatı belki fazla olabilir ama böyle bir bez kullanmak daha güvenli olur

Bir önceki mesajda bende bu bezi sormuştum. Öneriniz için teşekkür ederim bu bezden alıp deneyeceğim.

gkny

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben link ararken o msj eklenmiş aklın yolu bir işte :) alternatif kaliteli bezler var piyasada ama fiyatlar yine 15 20 arası bu ürünlerin faydası olur zararı olmaz

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

grkng link' Alıntı:
ben link ararken o msj eklenmiş aklın yolu bir işte :) alternatif kaliteli bezler var piyasada ama fiyatlar yine 15 20 arası bu ürünlerin faydası olur zararı olmaz

Kullandığımız ürünler autoglym marka bezde ingiliz olsun 13 TL her arkadaşa bir adet alıyorum.

http://www.sanalpazar.com/Autoglym-Mikrofiber-Wax-Cila-Silme-Bezi-40x40-Cm__isp10001430

Sizede teşekkür ederim yabancı forumlarda küçük bir araçtırma yaptım bez parlaklık açısından önemliymiş yeni bir şey daha öğrendim sayenizde.