Ankara da en iyi opel servisi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bana dediği aynen öyle özellikle dedim form da arkadaşlar yaptırmak isteyebilir orjinal gm olduğunu soruyorlar. Dedim onlarda evet orjinal dedi hatta adam triger değişimi için antetli kağıda fatura vereceğini motorada triger değişimi ile ilgili km kagidi yapistiracaguni bu şekilde garanti verdiğini herhangi bir sorunda yasal sorumluluğu kabul ettiğini söyledi garip. Ama gerçek

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bir şey diyemeyeceğim ama artık belli bir esnaf kısmına gram güvenim kalmadığı için herkese şüphe ile bakıyorum. Sonradan evet böyle deyip sonradan kazık çıkar ise o zaman işte tam anlamı ile hüsran oluyor. Bu kişi için söylemedim ama genel de esnafın durumu ortada. İşi alana kadar abi derler iş sonrasında sıkıntı çıkınca kardeşim mühabettine döner...

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu parça devirdaim pompası

http://www.onlineyedekparca.com/Opel-Vectra-B-X16XEL-Su-Pompasi-Devirdaim-GM,PR-3704.html

Bu parça da triger seti

http://www.onlineyedekparca.com/Opel-Vectra-B-16-18-Ecotec-Benzinli-Triger-Seti-Orginal,PR-245.html

Toplam ücret 380, ben 340' ı yanlış söylemişim. Bu parçaların ücreti işçilik dahil değil. Eğer gerçekten orijinal parça ise yarı yarıya ucuza alınmış parçalar demektir.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Öncelikle merhabalar.. İki aracımın (Astra ve Corsa) yine bakımları geldi.. Corsa 56 binde olduğu için V kayışı da değişecek.. Bu yüzden yetkili servislerden fiyat aldım.. Ayrıca Astra aracımda 52 binde.. Opak hariç diğer iki fiyat aldığım servis Astra aracıma triger değişimini kattı (1200 küsür lira dedi şok oldum tabii) ancak Opak'ta trafiğe çıkış tarihini ve km bilgisini gözönünde bulundurdukları için trigeri bir sonraki bakıma değiştirelim dedi.. Bu bakımda orayı deneyeceğiz bu konu sayesinde.. Hele ki bir servise bu 1200 küsür liranın içinde ne var dedim triger filan saydı "kampana temizliği" dedi yalnız aracımın frenleri 4 disk dedim karşı taraf biraz duraksadı sonra "paket içeriği böyle gelince düşeriz fiyattan" dedi.. Bu yüzden bu bakımda seçimimizi Opak'tan yana kullanacağız sanırım.. Opak ile ilgili izlenimlerinizi de paylaşırsanız çok iyi olur..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Son düzenleme:

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle merhabalar.. İki aracımın (Astra ve Corsa) yine bakımları geldi.. Corsa 56 binde olduğu için V kayışı da değişecek.. Bu yüzden yetkili servislerden fiyat aldım.. Ayrıca Astra aracımda 52 binde.. Opak hariç diğer iki fiyat aldığım servis Astra aracıma triger değişimini kattı (1200 küsür lira dedi şok oldum tabii) ancak Opak'ta trafiğe çıkış tarihini ve km bilgisini gözönünde bulundurdukları için trigeri bir sonraki bakıma değiştirelim dedi.. Bu bakımda orayı deneyeceğiz bu konu sayesinde.. Hele ki bir servise bu 1200 küsür liranın içinde ne var dedim triger filan saydı "kampana temizliği" dedi yalnız aracımın frenleri 4 disk yalnız dedim karşı taraf biraz duraksadı sonra "paket içeriği böyle gelince düşeriz fiyattan" dedi.. Bu yüzden bu bakımda seçimimizi Opak'tan yana kullanacağız sanırım.. Opak ile ilgili izlenimlerinizi de paylaşırsanız çok iyi olur..

Aracın bakımı için servise gittiğim zaman buyurun çay kahve diyerek beni bekleme salonuna alıyorlar ve aracı göremediğim için de sağını solunu kırıp döktükleri yetmezmiş gibi fark edip geri döndüğümde kırdıklarını da kabul etmeyen teknik servislerden bıktım. Ben aracımın başında durmak istiyorum kabul ederseniz yarım saat sonra oradayım dediğimde, buyurun bekliyoruz diyerek karşılık veren tek yetkili servisti. Yeter ki ustayı oyalamayalım ve iş güvenliği kurallarına uyalım ki onlar da firma olarak problem yaşamasın.

Benim izlenimlerim şu şekilde, dışarıdan yağ götürebiliyoruz ve sizi tanıdıkları andan itibaren ufak tefek iş ve parçalardan para almıyorlar.

Benim gibi pimpirikli ve takıntılı birisini memnun edebildiler ise bence herkes o servisten memnun kalır :)

Beni ismen cismen falan kesinlikle tanımazlar, fakat kaputu kaldırdıkları zaman motordan tanıyorlar aa bu araba o araba diye :D

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Rahatlattınız üstadım.. Yağı Castrol 5-40 koyuyorlarmış.. İsterseniz 5-30 Gm koyarız 50 lira daha fiyat düşersiniz dediler.. Başında durmak benimde önemsediğim şeylerden.. Sadece yetkili servis duyduğum kadarıyla.. Haftasonu bi görüşelim bakalım Opak ile.. Geçen bakımda 5 liralık pandizot ayağını bile faturaya yazmışlardı insafsızlar diye geçirmiştim içimden.. :)

Son düzenleme:

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rahatlattınız üstadım.. Yağı Castrol 0-40 koyuyorlarmış.. İsterseniz 5-30 Gm koyarız 50 lira daha fiyat düşersiniz dediler.. Başında durmak benimde önemsediğim şeylerden.. Sadece yetkili servis duyduğum kadarıyla.. Haftasonu bi görüşelim bakalım Opak ile.. Geçen bakımda 5 liralık pandizot ayağını bile faturaya yazmışlardı insafsızlar diye geçirmiştim içimden.. :)

Aynen atölyenin ilerisinde tam karşıda bulunan yedek parça bölümünde bir sürü Castrol vardı fakat numaralarına bakmadım :)

Ben yağımı kendim götürmüştüm. Herhangi bir olumsuz tepki vermediler ve hemen faturadan yağı düştüler.

Daha sonra çakmaklık sigortası patladığında tekrar gittim. Elektrikçi hem ücret almadan değiştirdi hem de yerini gösterip elime 2-3 tane sigorta tutuşturdu bunun için bir daha buraya gelme diye

Benim servis hakkındaki tecrübelerim bunlardır hocam :)

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Siz buranın yetkili servis olduğuna emin misiniz? :D Bende tecrübe edeceğim eğer gerçekten düzgün bir servisse bir müşteri daha kazandı diyebilirim :)

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Siz buranın yetkili servis olduğuna emin misiniz? :D Bende tecrübe edeceğim eğer gerçekten düzgün bir servisse bir müşteri daha kazandı diyebilirim :)

Ostimdeki servis hakkında konuşuyorsak evet orası yetkili servis :D Hatta yanında otobüslere hizmet veren bir yer var adına dikkat etmedim.

Gidip tecrübe etmenizi öneririm Gölbaşı'ndan kalkıp gidiyorum oraya ve 2 tane yetkili servisin önünden geçiyorum. Çok saçma şeylerden aşırı astronomik rakamlar talep ettikleri için bir daha hayatta gitmem. Hep söylediğim gibi benim problemim işçilik ücretinin fazla olması yada genel anlamda servislerin pahalı olmaları değil, tek isteğim aracın başında durabilmek. Hatta giderseniz görürsünüz. Öyle bekleme klimalı salonları lobisi falan yok bildiğin sanayi dükkanı gibi. Girişindeki duvarın üstüne oturuyorum araç da içeride ve tam karşımda oluyor, bir yandan kapıda çay sigara yapıyorum bir yandan da içeriyi izliyorum, sıkılınca atölyede bir tur atıp diğer araçlara bakıyorum falan. Öyle takım elbiseyle gezen kasıntılı çalışanlar olmayınca rahat ediyorum :)

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Çok teşekkür ederim hocam.. Gerçekten çok aydınlattınız.. Eğer bu haftasonu müsait olursam kesinlikle gideceğim.. Zaten mevsimi geçti klimaya filan gerek yok :D İşlerini düzgün yapsınlar yeterli...

gazilireis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir şey diyemeyeceğim ama artık belli bir esnaf kısmına gram güvenim kalmadığı için herkese şüphe ile bakıyorum. Sonradan evet böyle deyip sonradan kazık çıkar ise o zaman işte tam anlamı ile hüsran oluyor. Bu kişi için söylemedim ama genel de esnafın durumu ortada. İşi alana kadar abi derler iş sonrasında sıkıntı çıkınca kardeşim mühabettine döner...
İnşallah yanlarına gidip malzemeye bakacağım orjinal olup olmadığına servis triger değişimine 450 tl fiyat söyledi

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi