Ara gazda stop etme

hatayh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba;
Araba boştayken 4-5 defa aragaz verdiğimde ayağımı gazdan çekince araba stop ediyor. Benzin de aynı LPG te geçincede aynı. Neden yapar yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.

hgorele

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba;
Araba boştayken 4-5 defa aragaz verdiğimde ayağımı gazdan çekince araba stop ediyor. Benzin de aynı LPG te geçincede aynı. Neden yapar yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Kelebek boğazı ve rölanti ayarlayıcısı na baktir kirlenmistir yada kelebek boğazına gelen hortumlar da hava kacagi vardir

hatayh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rolantide sorun dalgalanma yok normalde kelebeği 1 ay önce temizlettim. Kelebekle rölanti ayarkayıcı bütün olduğu için rolanti ayarlayıcıya müdahale edilemedi ayrıca sökülemediği için.
Birde şu var kelebeğin tam kapanmadığı ve çok az açık olduğunu farkettim bu normal mi değilse kelebekte vidalar var onlarla oynayınca kapanma olurmu? Veya o vidalar ne işe yarar.

Lencom

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birde şu var kelebeğin tam kapanmadığı ve çok az açık olduğunu farkettim bu normal mi değilse kelebekte vidalar var onlarla oynayınca kapanma olurmu? Veya o vidalar ne işe yarar.

Normal , butterfly valve, gövde ile birebir aynı boyutlarda değil, arkasında ışık tutarsanız , dairenin alt kısmı biraz eğridir, zaten sıkıntı kurum oluştuğunda orası kapandığı için , balata spreyi ile temizlenir ve açılır, devir dalgalanması giderilir. Bence vidalarla oynamayın.