Arabam çalışmıyor...

erdogan_5561

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu sabah arabama bindim kontajı çevirdim çalıştı 2sn sonra stop etti. Sonra tekrar marş yaptım marş basıyor ama çalışmıyor, sanki hiç ateşleme yapmıyor gibi ve yağ lambası yanıyor. Kaputu açtım suyuna baktım herhangi bir eksilme yok yağına baktım yağ çubuğu kupkuru hiç yağ yok. Yakından bir yerden yağ aldım 1,5 lt yağ ekledim yağ tamamlandı ama yine çalışmıyor ve yağ lambası yine yanıyor :(
5 ay önce jonta yakmıştı arabam ozaman bile çalışmamazlık yapmamıştı sadece suyu eksiltmişti. Araç vectra B 2.0

Çıldırmak üzereyim yeminle :mad: daha iki gün önce baktım yağına iyiydi sadece 50km yol yaptım. İki gündür de çalıştırmıyordum bu gün bindim arabaya böle oldu. Hiç bir sorunu yoktu aniden durup dururken noldu bilmiyorum. Motorun her tarafına baktım herhangibir yağ kaçağıda görünmüyor. Usta çağırdım bugün yoğunum yarın sabah gelirim dedi. Acaba yine jontamı yaktı ama jonta yaksa neden çalışmasın su da eksiltmemiş. Fikri olan arkadaşlardan yorum istiyorum herkese saygılar.

opelgt94

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorunu cozebildinizmi hocam.. 2.5 cdx aracim var normal sekilde park ettim 2 gun sonra bastim mars var ama sanki benzin gitmiyor gibi hic bir faliyet yok neyden olabilir kimi krank sensoru diyor kimi benzin pompasi yanmistir diyor ne yapmaliyim

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

erdogan_5561

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yarın sabah gelcek usta, bu gün çalıştıramadım arabayı, bakalım sabah ne diycekler.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
50 kmde o kadar yağ eksiltmesi pek hayırlı birşey olmaz ama inşallah bişey olmamıştır. bujileri sökünce bi çok konuda fikir sahibi olabilirsiniz

opelgt94

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Buji buji kablolari yeni degisti benim aracin bobin ateslemede super ama dedigim gibi calismiyor hala yarin yakit pompasini sokecem bakacam sorun ondaysa degisecem yoksa krank devir sensorune ne bakacam bakalim kismet

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabanız çalışmıyor ise birisi marşa bassın buji kablosunu bobinden çekin çektiğiniz sokete yaklaştırın kıvılcım atıyormu bakın yoksa bobin yada krank devir sensörü olabilir eğer kıvılcım var ise benzin kütüğündeki siboba bastırın eğer benzin fışkırmıyorsa pompa arızaldır.Tabi bu genel olabilecek sıkıntılar başka nedenleride olabilir ama bu iki seçenekle arabanın genel durumunu anlayabilirsiniz.

opelgt94

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birde hocam yakit pompasinin rolesi nerde oluyor acaba... 1 hafta once buji buji kablom degisti bobine falan bakildi sifir sikinti dedi usta atesleme cok guzel ama birsey kafama takildi aracim v6 2.5 bu ust karburatore gelen 2 adet benzin hortumu var ustunde tiba gibi birsey var usta onu kapamisti birsey olurmu dedim araci topladiktan sonra birsey olmaz dedi anlamadim gitti o vidaya benzer sey ust tarafa yakit gelmesini saglayan aksam sanirim

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzin sibobunu diyorsanız kapak takmıştır sıkıntı olmaz kütük üstünde bulunur zaten taktığı zaman araba çalışmazdı.Role 2.5 larda nerdeydi unuttum ama sağ kule tarafında 2 tane pembe role varsa onlar benzin pompa rolesi eğerki araç çalışmıyorsa sıkıntı pompa bobin krank devir sensörü birde akünün altında kutu içerisinde 3-4 lü kalın sigortalar olacak ilk onları kontrol edin motor ana sigortası var pompa yanarsa direk o yanar...

erdogan_5561

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar arabam çalıştı oda nasıl oldu anlatim; usta abimiz geldi arabaya bindi kontak yaptı marş basıyor ama çalışmıyor direk bunun benzin pompası bozulmuş dedi. Ben hayır dedim başka bi sorun var,ozaman sanayiye dükkana çekelim dedi usta.Babamın emektar şahinine bağladık vectra yı biraz zorda olsa çektik arabayı. Vectra yı usta kullanıyor bende yanındayım tabi, hafif rampa biyere geldik usta arabayı bi vurdurdu pat çalıştı. Sanayiye kadar çalışır şekilde geldik sonra birkaçdefa stop edip tekrara çalıştırdık sorun yok çalışıyor. Bujileri söküp temizledi usta motora iyice baktık yağ kaçağı yok.
Yağını ben tamamlamıştım zaten şimdi birkaç gün kullanıp bakcam eksiltme yapıyormu. Şimdilik çalışıyor sorun yok bakalım ne kadar gitcek.

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzin pompası kitlediyse titreşimden dolayı tekrar dönmüş olabilir kitlendiği zaman arka koltuğun altında depo kapağına vururlar genelde dönsün diye motor...