arabam sıfır mı?

qazwsx23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ben 3 mart2011 desıfır diye aldığım 1,3 astra sedan aldım. aldığım zaman koltukların naylonu yoktu.sıfır arabada bu normal mi. bide arabayı almaya gittiğimizde hiç kimse yüzümüze bile bakmadı.nasıl olsa parayı ödemiştik.cepteydik. bi çay yada kahve bile çok görüldü.arabayı aldığım yer ADANA ARPEL(yeni araba alacaklara duyurulur...bundan sonra opele yanasmam bile).ilk arabamızdı.tecrübeli değildik.bugun benimkine benzer bir vakayı okudum internetette. sıfır diye aldığı araba 5000 km de cıkmıs çizikli.
naylonların olmaması normalmi.düsüncelerinizi ogrenebilir miyiz

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende hondada çalıştım,pdi aşamasında naylonlar sökülürdü...belki showroom arabası olabilir araban,biz çok veriyorduk öyle,araba satıldığı zaman sahibi biliyorsa o araba onun showroom dan çıkarırdım o olurdu...

ama arabayı sattık yüzümüze bakılmadı dediğinizde çok ayıp etmişler...sizi ararlar bir süre sonra opel turkiyeden,söyleyin verin ayarı...

qazwsx23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende hondada çalıştım,pdi aşamasında naylonlar sökülürdü...belki showroom arabası olabilir araban,biz çok veriyorduk öyle,araba satıldığı zaman sahibi biliyorsa o araba onun showroom dan çıkarırdım o olurdu...

ama arabayı sattık yüzümüze bakılmadı dediğinizde çok ayıp etmişler...sizi ararlar bir süre sonra opel turkiyeden,söyleyin verin ayarı...

tesekkurler.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ben 3 mart2011 desıfır diye aldığım 1,3 astra sedan aldım. aldığım zaman koltukların naylonu yoktu.sıfır arabada bu normal mi. bide arabayı almaya gittiğimizde hiç kimse yüzümüze bile bakmadı.nasıl olsa parayı ödemiştik.cepteydik. bi çay yada kahve bile çok görüldü.arabayı aldığım yer ADANA ARPEL(yeni araba alacaklara duyurulur...bundan sonra opele yanasmam bile).ilk arabamızdı.tecrübeli değildik.bugun benimkine benzer bir vakayı okudum internetette. sıfır diye aldığı araba 5000 km de cıkmıs çizikli.
naylonların olmaması normalmi.düsüncelerinizi ogrenebilir miyiz

arabayı teslim alırken km bilgisine bakmamış mı benim saf vatandaşım?

eğer bir araç bayi teslim 7 km'nin üzerindeyse sıfır sayılmaz.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
genelde 5-10 km arası oluyor ama arabaların pin sigortaları takılı gelmiyor...gerçi yine yazıyor ama bu arabalar fabrikadan çıkıp direk bayii ye gelmiyor...uzun sayılabilecek test ten geçiyor dinamometre görüyor ve araba taşıyıcı firma antrepolarında liman bölgelerinde hatrı sayılır derecede geziyor...

yani o sıfır arabaya belki 30 kişi biniyor :) 30 a yakın km li 0 araba biliyorum :)

e birde test arabası olmayan bir modelse onunla test e çıkılır satmak adına :D

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
diğer araçları bilmem ama astra h larda tachometre 100km değerini geçmediği sürece 10 defa km sıfırlama hakkı veriliyor. TECH2 cihazı ile astra h lara 100km değeri geçilmeden km sıfırlandığına bizzat sahit oldum. Yani 3 km gördüğünüzde 3 km olmayabilir :D

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lastik direk belli eder 0 takıladı ise artı davlumbaz içi...sıfır paspas koyulmadı ise...
dizel de ilk yağda kararma 40 km civarlında başlıyor...bakılabilir bunlara

murat özkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araç 40 km'deydi aldığımda,gerçi 60 km'de de arkadan çarptılar.Birşey iddia edemezdim yani.

murat özkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
büyük talihsizlik. geçmiş olsun. sırf bu yüzden sıfır araç alıyorsan kasko olmadan tekerleri asfalta deydirmiyecen diyorlar heralde.

Kaskoyu alırken yapmıştım,o konuda sıkıntı yoktu.