Araç dış koruma hakkında bazı sorular !

erkany

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gökhan çok teşekkür ederim... : ) ben bunları okurken yoruldum be usta :D Aracın üzerinde öyle çok afaki bir çizik yok ama 2005 model olması sebebi ile ve ilk sahibinin dış temizliğe ne kadar önem verdiğini bilmediğimden hem meg 105 hemde 205 alıp uygulayayım düşündesindeyim. Ama çok çizik yoksa 105'e gerek yok derseniz sadece 205 yada senin söylediğin 473'ü alıp yaparım. MF ped polish yaparım diyodum ama Köksal polish makina olmadan hakkıyla yapılmaz dedi vazgeçtim... cila için kullanırım dedim, şimdi sen sarı ped işini görür dedin.. tamamiyle vazgeçtim :)

Son düzenleme:

23022010a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence al bi makina çok para değil.. bak liste yolluyorum sana

Makina 140 TL
tabla 125mm 12 TL
Meg Whool pad 200 mm 50 TL
Meg polishing 160mm 45 TL
meg finishing 160 mm 45TL
Virtus 413 250gr 15 TL
Virtus 427 250gr 15 TL
Virtus 473 250gr 15 TL
100gr clay bar 25 TL
FK1000p 75 TL
Wax uygulama pedi 10 TL
Atas Vinet 40 TL
Meguiars Supreme Shine (3lü paket) 38 TL

virtus 250gr lıklardan 2-3 araba çıkar.. Pedlerin ömürleri de oldukça uzun.. Bence al dene.. Hiç bir şey kaybetmezsin :D

erkany

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
525 TL'cik ! :D :D :D

erkany

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Size güveniyorum : )) fotoğraf yağmuruna tutacağım forumu : ))))

kxlylmz

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
aslında ilk çeyizi dizerken bütçeyi çok yormamak için 125 lik tabla ile 150 mm lik pedler alabilirsin. yün ve polishing olarak 2 ped işini görer. çizikleri yünle giderip polishingle de güzel parlaklık elde edebilirsin. ben auto hdm yün ped kullanıyorum 15 tl mi neydi gayet te güzel iş yapıyor. 3m ve meg pedlerim de var. yerine göre kullanıyorum ama dediğim gibi işe başlamak için tam takım şart değil. kendini geliştirdikçe edinirsin. arkadaşların aracına yaparsın elin alışınca yeni ürünlerin parası çıkar. tek başına maliyetli gelirse meraklı arkadaşa virüsü bulaştır hemen ;)

23022010a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet 4 arkadaş felan toplanıp alırsan daha ucuza gelir :D aman DİKKAT.. Bir kere başlayınca geri dönüşü ona göre.. Mesela ben bu dönem başlamadan önce sardım bu olaylara, bi ara okuldan kopma noktasına geldim, ders yerine bunlara çalışıyordum.. Hatta buradaki üyeliğimi iptal ettim.. Neyse ki durumu toparladım.. Sınavlarımı başarıyla geçtim :D ve sanırım yine çok konuştum :p

erkany

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında ilk çeyizi dizerken bütçeyi çok yormamak için 125 lik tabla ile 150 mm lik pedler alabilirsin. yün ve polishing olarak 2 ped işini görer. çizikleri yünle giderip polishingle de güzel parlaklık elde edebilirsin. ben auto hdm yün ped kullanıyorum 15 tl mi neydi gayet te güzel iş yapıyor. 3m ve meg pedlerim de var. yerine göre kullanıyorum ama dediğim gibi işe başlamak için tam takım şart değil. kendini geliştirdikçe edinirsin. arkadaşların aracına yaparsın elin alışınca yeni ürünlerin parası çıkar. tek başına maliyetli gelirse meraklı arkadaşa virüsü bulaştır hemen ;)

Aslında söylediğin çok mantıklı çünkü bir anda sinirlenen bi insan olduğum için eğer istediğim gibi yapamazsam malzemeleri kaldırıp bir fırlatma olasılığım da var :D Kuzenimin aklını çeldim bile söylemesi ayıp :D beraber takılacağız : )

Evet 4 arkadaş felan toplanıp alırsan daha ucuza gelir :D aman DİKKAT.. Bir kere başlayınca geri dönüşü ona göre.. Mesela ben bu dönem başlamadan önce sardım bu olaylara, bi ara okuldan kopma noktasına geldim, ders yerine bunlara çalışıyordum.. Hatta buradaki üyeliğimi iptal ettim.. Neyse ki durumu toparladım.. Sınavlarımı başarıyla geçtim :D ve sanırım yine çok konuştum :p

sonax ve zeibart'a rakip mi olsak ne yapsak ? :D hazır sen işi çözmüşsün :D çorba parasına yaparız :D okuldan kopma sakın, eğitim şart hoca :D

Arkadaşlar sayenizde aklımdaki bütün sorular çözüm buldu şimdi iş sadece malzemeleri alıp işe koyulmaya geldi : ) fazla bütçeyi zorlamadan başlıyacağım inşaallah : ) bu konu inanıyorum benim gibi bir çok arkadaşa da yardımcı olur : ) her ikinize de ilgi ve alakanız için sonsuz teşekkür ederim : )

Dip not : takıldığım bir yer olursa rahatsız ederim şimdiden söyliyeyim :D

kxlylmz

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
makineyle çalışmaya başlamadan önce yüzeyin güzelce temizlendiğinden emin ol. sonra elindeki en hafif aşındırıcı+en yumuşak pedle makineye elini alıştır. birden koşmaya kalkma, yavaş yavaş, makinenin hakimiyetini kazan sonra boyaya uygun ürünleri denemeye başla ;)

23022010a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rahatsız etmezsin yahu burada maksat bilgileri paylaşıp birbirimize yardımcı olmak :D

Köksal abinin dediği gibi direk koşmaya başlama yavaş yavaş.. Ben de ilk başladığımda elimde 1 tane dandik bez vardı daha sonra sırayla şampuan bezler vs aldım.. Aldığım ilk ürünler sonaxtı ama şimdi harcadığım paraya acıyorum biraz :D zamanla hiç bir şey seni tatmin etmeyecek ;)