Araç İçi ve Dışından Gelen Tıkırtılar

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com
Ynt: Araç İçi ve Dışından Gelen Tıkırtılar

HaKaN link' Alıntı:
[quote author=türk_187 link=topic=2044.msg45476#msg45476 date=1315381374]
arkadaşlar son iki haftadır, kasislerde bagaj kapagındanmıdır nedir tuhaf bir gacırtı sesi geliyor..... sizde de aynı durum var mı? mekanik bir ses degil. gacırdama sesi.. benim corsada da vardı...

sanki ben de bir ara duydum gibi bu sesi, bagajın ikili bölümünden geldiğini farkettim ben
aradaki parçayı ayarlayınca geçti
ya da bagajda herhangi birşey varsa onu da kontrol edin oralardan gelebiliyor sesler..
[/quote]

zannetmiyorum ama yine de bir kontrol edeyim. bagajım boş çünkü.. ben neredeyse her gün bagajımı açıp kapatıyorum. alışkanlık iş çantamı bagaja koyuyorum içeride görünmesin diye.... belki ses bagajın kilit tarafından geliyor da olabilir ama tuhaf ses. tarif edemiyorum. eski corsada da vardı... sedanlarda şahit olmadığım bir ses.. hatta benim tipoda da vardı. bagaj kapagı sesi... kasislerde ortaya çıkıyor...

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benim bahsettiğim kısım flex floor yani bagajı ayıran o parçadan geliyor gıcırtı sesi
ben de öyleydi sıkıştırdım o parçayı gıcırtı sesi kesildi

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

türk_187 link' Alıntı:
[quote author=HaKaN link=topic=2044.msg45488#msg45488 date=1315385890]
[quote author=türk_187 link=topic=2044.msg45476#msg45476 date=1315381374]
arkadaşlar son iki haftadır, kasislerde bagaj kapagındanmıdır nedir tuhaf bir gacırtı sesi geliyor..... sizde de aynı durum var mı? mekanik bir ses degil. gacırdama sesi.. benim corsada da vardı...

sanki ben de bir ara duydum gibi bu sesi, bagajın ikili bölümünden geldiğini farkettim ben
aradaki parçayı ayarlayınca geçti
ya da bagajda herhangi birşey varsa onu da kontrol edin oralardan gelebiliyor sesler..
[/quote]

zannetmiyorum ama yine de bir kontrol edeyim. bagajım boş çünkü.. ben neredeyse her gün bagajımı açıp kapatıyorum. alışkanlık iş çantamı bagaja koyuyorum içeride görünmesin diye.... belki ses bagajın kilit tarafından geliyor da olabilir ama tuhaf ses. tarif edemiyorum. eski corsada da vardı... sedanlarda şahit olmadığım bir ses.. hatta benim tipoda da vardı. bagaj kapagı sesi... kasislerde ortaya çıkıyor...
[/quote]
Bagaj fitillerini temizleyin güzelce, tozlar gıcırtı yapıyor olabilir.

ouzhn06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sayın alahan1963 yok camdan degil eminm.. lastif veya fren eminim.. Hakan abi bende ordan dusunuyorum fırsatını bulupda servise gidemedim bi

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

Bagaj fitillerini temizleyin güzelce, tozlar gıcırtı yapıyor olabilir.
[/quote]
haklısınız... daha öncede konuşmuştuk.

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kaliperdir, ama kornik kaliper sorunundan farklı bir versiyon bu

matematik55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

türk_187 link' Alıntı:
  arka silecek kısmında  iç tarafında
bir gevşeklik vardı kaporta kısmı gerekli sıkıştırmayı yapınca ses kesildi .. bilgilerinize......

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende de var bu ses, kaliper sesinden farklı. daha önce kaliperden ses gelmişti ve yaptırmıştım bu ses daha ince bir ses. ş.dışındayken başladı henüz servise gitmedim, ayrıca sağ kapı içi de ses yapmaya başladı her iki ses için bir ara gideceğim servise.

cancanada

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

var arkadaslar var kendıme kzııorum bazen ben mı duyuyorm dıe ama var yanı bısıler :D

N

napleser

Bilgi Girilmemiş

Geçenlerde aracı aldığım bayiden arayıp servise gelmem için gün istediler.Bende araçtaki zırıltı tıkırtı ve diğer problemlerin listesini yapmaya başladım
Stabilize yollarda bariz bir biçimde ön hoparlörlerden geldiğini düşündüğüm ve beni rahatsız eden bir zırıltı durumu mevcut.Haliyle müzik dinlemiyorken bu zırıltılar dahada rahatsız ediyor müzik dinlerkende daha az olsada duyuluyor.
Acaba bu zırıltılar hoparlörlerden mi geliyor yoksa o tarafta bir parçadan mı ?