Aracınız Ne kadar yakıyor?

arifpoyraz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim arabalarda hız yakıtta çok etki ediyor. kışın ankaradan - istanbul dudullu ya 130-160 arası gittim 120 tl yaktı 90 ı geçmeseydim 90 tl ile gidebilirdim. kış olmasının da etkisi vardı tabi. devir 4000-5000 lerde gezince yakıt içiyor mübarek.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Benim aracım da olan sistem klasik bir sistem hızın fazla etkilediğini pek sanmıyorum ya... o kadar gaz az bastım az yaktı diye bir şey yok ister sert süreyim ister normal bildiğinden şaşmadığı kesin.

Ktykyy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra 2006 1.6 hb kullanıyorum 75 ytl yakıtla tam 200 km yok yaptım normal sanırım =))

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel Combo 1.3 CDTi aracımla Kayseriden depoyu fulledim, 200 tl mazot aldı, sayacı sıfırladım... Mersin macerasına atıldık, ortalama 110 km/h'la gittik... Mersinde de şehiriçi bayağı dolaştık... Kayseriye geri döndüğümde 850 km olmuş ve çeyrek depoyla kırmızı çizgi arasında mazot vardı... Yaklaşık 950 km oluyor ortalama...

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Son düzenleme:

arifpoyraz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi nasıl iyi ya. 37 kuruştan bahsediyoruz... bizim bi arkadaşta 94 A kasa vectra var 2.0 motor, ve 33-35 kuruş yaktığını söylüyor... 1.6 motorun 37 yakması mı gayet iyi ???

motor büyük diye çok yakar fikri yanlış.
uzun yolda 2,0 motor 1,6 motora göre daha az yakar.
tabii ki arabayı nasıl kullandığınız çok önemli. benim de genç arkadaşlarım var öyle sakin kullanıyorlar ki sinir bozucu olabiliyor. ne arabayı yıpratıyor ne de çok yakıt tüketiyor. ama ben zamının karbüratörlü, bozulmak için bahane aramayan arabaların dönemini yaşadım. Opel kadett, ford granada, ford consul , makaslı ford taunus....tepe tepe kullanırdın bu arabaları. yakıtı flian dert etmezdin. hey gidi günler.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arif abi ama tepe tepe kullanmayınca da arabanın tadı pek çıkmıyor ya :) bugün demek tarafına gittim mitin orada baktım sadece yolda ben varım :D şeytan yelledi dedim bir roketleyim yaw insan araba sürdüğünün farkına varıyor yeminle... o vites değiştirirken araçtan çıkan ses başka bir haz veriyor insana. :)