Aracınızı nerede yıkatıyorsunuz?

aliceinchains

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Aracınızı nerede yıkatıyorsunuz?

BugattiV link' Alıntı:
Aracımı teslim alırken boya koruma yaptırmıştım. Yalnız boyayı değil sadece krom çerçeveyi silsem cifle veya sirkeyle bir şey olmaz herhalde.
Sadece krom çerçeveyi silseniz bile, yıkarken sildiğiniz bölgedeki cif veya benzeri maddeler suya karışıp illa ki boya korumaya zarar verecektir. Tavsiyem bu üründür. Kendim kullanmadım ama kullanan arkadaşlar çok beğenmişlerdi. http://www.sanalpazar.com/Meguiars-Nxt-Generation-All-Metal-Polishmetal-Parlatci__isp7063298
Yalnız yine bir uyarıda bulunmak istiyorum. Boyalı jant üzerinde kullanmayın ki Astralarımızın hepsinde boyalı jant bulunmaktadır. Sadece krom kapı çerçevelerinde ve benzinliyse aracınız, egzos ucunda kullanın. Krom kaplı plastik yüzeylerde bile kaplamayı sökebilir. Bu sıkıntıyı duyduktan sonra, Enjoy Plus aracımda krom kapı çıtası olmamasına sevindim sanki. Çok güzelleştiriyor aracı ama her güzelinde bir kusuru var işte. Size kolay gelsin :)

garbis1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

şişli/ bomonti civarında olanar elysiuım sitesinin otoparkındaki yıkamayı tercih edebilirler, hem ürünler kaliteli hemde yıkama personeli bilgili. ister cilalı süngersiz yıkama yapıyor, istersen ordan satın almak şartı ile meguiarsın nxt veya sarı şampuanı ile yıkama eldiveni kullanarak yapıyor. iç-dış 20 tl

huseyin06671

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Evimin bahçesinde kendim yıkıyorum. Meguiars sarı şampuan+washh mitt ve çift kova ile. Bahçe hortumunada bağlıyorum su tabancasını  general_Dancing
Dışarıda yıkatma yaptırmıyorum, genelde hem kötü yıkıyorlar hemde araca zarar veriyorlar.

burakkarsli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Daha önceden araba yıkamışlığım vardır; ancak takıntı boyutundaki titizliğim yüzünden keyiften işkenceye döndüğü için bu aracımı aldığımdan beri hiç kendim yıkamadım. Hiçbir istek de duymuyorum.

Arada bir yıkattıktan sonra Meguiar's ürünlerimle içinde toz kalmış yerleri siliyorum, dışına NXT falan uyguluyorum; ama tamamen yalandan, aldık ürünleri bari kullanalım demek için :) Ama yalan yok, aracımın içi de dışı da tertemizdir genelde.

Nerelere gittiğime gelirsek; ilk aldığım zamanlar Meguiar's Maslak'a gidiyordum, sonra adamlar iç - dış yıkamayı 2 sene önce 35 TL yapınca bıraktım, çok gereksiz. Sonrasında Kağıthane'de Berlin Luxist Car Wash diye bir yer buldum (Güllüoğlu'nun devamında Barbisos diye bir restoran var, onun yanında) evime de yakın, çalışan çocukları da tanıdım zamanla, gidip orada yıkatıyorum. Ekstra bir şey yaptıkları yok; ama tertemiz alıyorum arabayı her seferinde.

Bir de Ankara'daki arkadaşlara Hilton Otel'in altındaki kapalı otoparktaki yıkamacıyı öneririm, gerçekten muazzam iş yapıyorlar. Ankara'ya göreve gittiğimde orada kaldığımdan epey deneme fırsatı buldum, kalite hep aynıydı.

Sözün özü, benden bu arabayı satın alacak adamın keyfi ve göz zevki için kendimi yoramam :) Daha önceki bir buluşmamızda Nihat abimin bu paraleldeki lafı çok hoşuma gitmişti: "Bundan önceki aracımı 9 sene kullandım, gözüm gibi baktım. Bırak boyayı rötuş bile yoktu araçta. Sonra sattım arabayı, ee ne oldu? Gitti işte. Kimin için baktım ben bu arabaya?" :)

Benim gözüme temiz gözüksün yeter, abartmaya gerek yok yani.

harrun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yıkamaya verilen paraların boşa olduğunu gördükten sonra kendim yıkamaya başladım.

İnsan kendi yıkayınca daha bir özen ve titizlik gösteriyor.Ev müstakil fakat yıkama makinası olmadığı için benzinliklerde sadece suyu kullanıyorum.Şampuanı ve kovayı alıp doğru yakıt istasyonuna. :)

Makinayı da alınca bu sefer evde yıkıcayam :)

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

garbis link' Alıntı:
şişli/ bomonti civarında olanar elysiuım sitesinin otoparkındaki yıkamayı tercih edebilirler, hem ürünler kaliteli hemde yıkama personeli bilgili. ister cilalı süngersiz yıkama yapıyor, istersen ordan satın almak şartı ile meguiarsın nxt veya sarı şampuanı ile yıkama eldiveni kullanarak yapıyor. iç-dış 20 tl
Bak bu iyi oldu elysiuma yakin oturuyorum genelde garajda kendim yikarim ama zorda kalirsam dediginiz yere goturucem.
Meguiars sampuanla yikayincada ayni ücretmi.

harrun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu arada aracınızı süngerle yıkamayın.

Mikrofiber elvidenler var.Onları kullanın.Süngeri de jantları temizlemek için kullanın. ;)

Kerim12can

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Valla şuana kadar 2 kere yıkandı biri halkalı arenapark avm'de Beni Yıka adlı bir yıkamaçıydı gayet güzel oldu ama ürünleri neysi bilmiyorum.2. İse Basın Ekspres yolu üzerindeki 212 avm otoparkı da yıkandı bundan sonrada büyük ihtimal hep orda yıkarız orada megaiurs kullandılar boya korumada yapılmıştı hediye olarakta camlara su kaydırıcı film çekmişlerdi

garbis1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BÜLENT link' Alıntı:
Bak bu iyi oldu elysiuma yakin oturuyorum genelde garajda kendim yikarim ama zorda kalirsam dediginiz yere goturucem.
Meguiars sampuanla yikayincada ayni ücretmi.

evet aynı ücreti alıyor, işçilikleri güzel, özen gösteriyorlar, ben nxt şampuanla yıkatıyorum, kendi şampuanları da güzel herhangibir olumsuzluk yapmıyor, sabah 8,30 akşam 22,00 çalışıyorlar,

reklamlarını yapıyorlamış gibi olmak istemem sonuçta hizmet sektöründe memnuniyet görecelidir, ancak ben arabaya bayaaa bi titiz olduğum için (hastalık derecesinde) memnun kaldım paylaşmak istedim