Aracınızı nerede yıkatıyorsunuz?

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende kendim yıkamaya çalışıyorum. Yıkamacıların ıslak aracı kurulamak için kullandıkları yöntemler fena. Normal araba sileceğini söküp kurulayanlar bile gördüm.
Hem arabamı zevkle çiziyor hemde benden para alıyor bak ne güzel çizdim diye.

Roland

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Aracınızı nerede yıkatıyorsunuz?

Bir işi kendim yapabiliyorsam yabancı birine asla yaptırmam. Kimse kendi malı gibi özen göstermez. Boya koruma-cam filmini kendim yapamayacağım için uzmanına yaptırdım. Yan arkadaki ufak üçgen cam alanda hava kabarcıkları kalmış, onları elimle düzeltebildim ama sunroof'ta filmi yapıştırmadan önce araya ufak toz birikintileri girmiş. Onlardan dolayı ufak kabarıklıklar var. Kendim yapsam onları bırakmazdım mesela.
Benzer şekilde plakalığı söküp yapıştırma işini kendim yaptım. Herhangi bir ustaya yaptırsaydım ya tam ortalanmış olmayacaktı ya da yamuk olacaktı.

Araba yıkama işi de başkasına -hele hele 20-30 lira karşılığında seri iş yapan birilerine- bırakılamayacak bir şey bence. Tabi çizik mizik dert değilse veya kişinin başka şansı yoksa başka.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Aracınızı nerede yıkatıyorsunuz?

Uzunca süredir kendim yıkıyorum, yarı açık garajım var.

Önceden çok tecrübeli tanıdık bir yıkamacım vardı, 10 Liraya aracı iç dış mükemmel hale getiriyordu ve aracıma özel yıkama-kurulama ürünleri kullanıyordu, yaşlanıp ayrılınca 3-4 kez gençlere yıkattım ama şimdiki gençler işlerini severek, daha iyi olmayı düşünerek yapmıyorlar bu da işlerin neticesine fazlasıyla yansıyor.