Arıza Kodları

h.hilden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
P0621 Sarz lambasi "L" kontrol devre arizasi ve P0421 Katalitik sistemi arizali (bank1) . Arkadaşlar bu arıza kodları nedir? Aracı kullanmama engel bir durum var mıdır?

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Her iki kod ile alakalı da aracın kullanılmaması yada en azından dikkatli kullanılması ve biran önce kontrol ettirilmesi gerekiyor diye biliyorum. Özellikle katalitik ile alakalı hata kodlarında sorun büyümeden baktırmakta fayda var. Aksi halde maaliyetli olabiliyor.

Az önce şöyle bir 0621 koduna baktımda oda baya ciddi sorunlara neden olabiliyormuş. Biran önce aracınızı göstermenizde fayda var.

Son düzenleme:

h.hilden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anlıyorum öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Bu arıza kodları ne ile alakalı daha detaylı bir bilginiz var mıdır örnegin egr borusunun temizlenmesi vb...

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O kadar detaylı bir bilgim yok. Bilen arkadaşlar yardımcı olacaklardır ama burada daha önemli olan arıza kodu P0621 olan kod. Biraz forumlarda merak edip bakındım. Biranda yolda kalanlarda olmuş kaza yapanlarda.

P0621 ile alakalı sorun enelde şarj dinamosu ile alakalı çıkmış ama ustaya göstermeden buradan yorum yapmak pek doğru olmaz. Özellikle benim gibi bir aceminin yorum yapması..:D