Astra 1.3 cdti chip uygulandı

BlackWhite

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ali bey sizina aracınız fabrika değerlerinde ozaman.

Şehiriçi 6.3
Şehirdışı 4.1
Ortalama 4.9

Sizin ortalamanızda şehir içi 5.0lt yani 1000km biraz fazla gitmeniz gerekir.
Gayet başarılı.

Lafım yok aracınıza.

estafirullah aracıma laf söyleme veya söylememe ile değil bu sonuçta aynı fabrikanın malılar, benim ölçtüğüm değerler sadece onlar. aynı yukarıda dediğiniz gibi ortalama 5 falan bazen basıyorum buda 5.5 yapıyor ortalamamı aşağıda bir resim ekledim 5.6 gibi görünüyor oda.

Ekli dosyalar

• ilk.jpg
    ilk.jpg
    83.7 KB · Görüntüleme: 83

recep76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
recep76.blogspot.com
Ali bey
Hız ortalamnız 42km/s bu ortalama şehiriçi için yüksek rakam yani siz hiç 40km altına düşmemiş bir aracın yakıtını hesapladığınızı düşünün. Gün içinde siz durkalk yapıyorsunuz fakat bu en fazla 10-15dk sonra hızınız 110-120km/s altında pek inmiyor. Bu değerleri devamlı trafikte kalmış hız ortaması 30altında olan araçlar ile şehiriçi tüketimini kıyaslanamaz.

Yakıt almak için deponun sonuna kadar kullanmaız mozat pomposının boş sebep ısınıp bozulmasına yol açar.

BlackWhite

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ali bey
Hız ortalamnız 42km/s bu ortalama şehiriçi için yüksek rakam yani siz hiç 40km altına düşmemiş bir aracın yakıtını hesapladığınızı düşünün. Gün içinde siz durkalk yapıyorsunuz fakat bu en fazla 10-15dk sonra hızınız 110-120km/s altında pek inmiyor. Bu değerleri devamlı trafikte kalmış hız ortaması 30altında olan araçlar ile şehiriçi tüketimini kıyaslanamaz.

Yakıt almak için deponun sonuna kadar kullanmaız mozat pomposının boş sebep ısınıp bozulmasına yol açar.

artık her neyse hocam benim ölçümlerim bunlar tabiki sürekli durağan bir trafikte çok daha fazla yakacaktır. Mesela bugün bahsettiğim trafiğe girdiğimde bc2 yi sıfırladım çıktığımda km=1.5, hız=5 km, 12 lt/100 km diyordu.

Menzil kaç km kala yakıt almalıyım?

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
artık her neyse hocam benim ölçümlerim bunlar tabiki sürekli durağan bir trafikte çok daha fazla yakacaktır. Mesela bugün bahsettiğim trafiğe girdiğimde bc2 yi sıfırladım çıktığımda km=1.5, hız=5 km, 12 lt/100 km diyordu.

Menzil kaç km kala yakıt almalıyım?

Ben şahsen menzile bakmaksızın çeyrek depoya indiğimde yakıt alıyorum.

CorsaBursa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben şahsen menzile bakmaksızın çeyrek depoya indiğimde yakıt alıyorum.
en doğrusu. aksi takdirde mazot filtre ve pompa elemanlarının ömrünü kısaltırsınız. dikkat!!!!
bu arada depomun yarımdan aşağıya indiği sayılıdır. bendeki paranoya belkide, acil bişey oldugunda yolda kalacağıma sorunsuzca gitmek isterim.