Astra 1.3 cdti chip uygulandı

terkene

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.3 cdti Astra'ları stock haliyle: seveni de var, hiç bir zaman yanına yaklaşmayacak olanı da, hem de fazlası ile.
Carbon-clean, chip, bu tarz uygulamalar fazlası ile abartılıyor.
Bu tip uygulamalar; Güvercin'in kanatlarını yıkarsak, Dağ Kartal'ına dönüşür tarzı beklentilere sebebiyet veriyor.
Yol tutuşu Astra 1.3 cdti gibi olabilse; 1.6 110 luk ne 307, ne de 407'nin yanına, chip'li ya da chip'siz 1.3 cdti yaklaşamaz.
En dik rampada, beş kişi ve klima açık vaziyette nerede ise gaza hiç basmadan kalkıyor bu 1.6 110 bg lik diesel Peugeot'lar, hem de Astra'lar ile aynı hatta daha az yakarak.
Fakat maalesef yol tutuş, iz takibi, güvenlik hissi: "sıfır".
Neymiş; birinin motoru diğerinin yol tutuşu. Her birinde birer eksik var.
Ancak bu halleri ile aynı fiyatlara satılabiliyorlar.
Eksiklerini tamamladığınız vakit her ikisi de iyi oluyor fakat; ya "FİYAT"???

Son düzenleme:

hakaniko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.3 cdti Astra'ları stock haliyle: seveni de var, hiç bir zaman yanına yaklaşmayacak olanı da, hem de fazlası ile.
Carbon-clean, chip, bu tarz uygulamalar fazlası ile abartılıyor.
Bu tip uygulamalar; Güvercin'in kanatlarını yıkarsak, Dağ Kartal'ına dönüşür diye beklenilmesine sebep oluyor.
Yol tutuşu Astra 1.3 cdti gibi olabilse; 1.6 110 luk ne 307, ne de 407'nin yanına, chip'li ya da chip'siz 1.3 cdti yaklaşamaz.
En dik rampada, beş kişi ve klima açık vaziyette nerede ise gaza hiç basmadan kalkıyor bu 1.6 110 bg lik diesel Peugeot'lar, hem de Astra'lar ile aynı hatta daha az yakarak.
Fakat maalesef yol tutuş, iz takibi, güvenlik hissi: "sıfır".
Neymiş; birinin motoru diğerinin yol tutuşu. Her birinde birer eksik var.
Ancak bu halleri ile aynı fiyatlara satılabiliyorlar.
Eksiklerini tamamladığınız vakit her ikisi de iyi oluyor fakat; ya "FİYAT"???

motoru chiplemek 500tl

yürüre yapılacak yatırım en az 2-3 katı.

terkene

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motoru chiplemek 500tl

yürüre yapılacak yatırım en az 2-3 katı.

carbon clean'da 60 tl.
peki ya bunlar dolayısı ile oluşturulan beklenti? ve bu beklentinin sonuçları??
herhangi bir şeye bir yatırım yapılsın diye yazmadım mesajımı..beklentilerin büyüklüğünü, buna karşılık sonuçlarının küçüklüğünü vurgulamak için yazdım.
stock araçlar kurcalanmak için alınmazlar..gündelik hayatın ihtiyaçları ve statü amacı ile alınırlar.
sınıfları bellidir, kapasiteleri bellidir, statüleri bellidir.
en düşük sınıfı alıp, kurcalayarak en üsttekinin sonuçlarına ulaşabileceğini ummak hayalciliktir.
herkes ulaşabildiğini alır ve bunun sonuçlarına katlanır..
şu an ulaşabildiğim ASTRA'dır, aldım kullanıyorum...yukarı çıkabilirsem 2.0 TDİ PASSAT alacağım ve onun bana sağlayacağı sonuçlara katlanacağım(maddi-manevi).
ama hiçbir zaman derdim olmayacak; şu anki ASTRA'm ile PASSAT'ı nasıl yakalayabileceğim(her yönü ile)...

Son düzenleme:

OMLET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yakıt sorunumda halloldu arkadaşlar.Bir kaç arkadaş yakıtın çok demişlerdi.Bende Mehmet ustanın yanına gittim.Aracı yeniden chip'ledi.Bu sefer uygulama sadece alt devirlere değil üst devirlerede canlılık verecek şekilde yapıldı.Düşük devirde kullanmamam gerektiğini söyledi.Daha önce ölçüm yaptığım ve 6.4lt/100km yakıt tüketimiyle tamamladığım 102 km'lik piknik yolunda yeni chip ve doğru devir aralığındaki (2000-2500 devir) yeni ölçümde yol bigisayarında 5.8lt/100km görünürken yolu tamamladım.
İlahi Mehmet usta astra kadar mazot harcayan astrajet'im oldu eline sağlık.

G

gurhan_35

Bilgi Girilmemiş
Selam!Sanırım dt.ler 3 oldu :) Ben de bu hafta sonu yeni astra HB classic 1.3 dizelimi alacağım nasipse.İlerleyen zamanlarda tartışacağımız çok konu olacak inşallah!Sağlıcakla kalın ;)

BlackWhite

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yakıt sorunumda halloldu arkadaşlar.Bir kaç arkadaş yakıtın çok demişlerdi.Bende Mehmet ustanın yanına gittim.Aracı yeniden chip'ledi.Bu sefer uygulama sadece alt devirlere değil üst devirlerede canlılık verecek şekilde yapıldı.Düşük devirde kullanmamam gerektiğini söyledi.Daha önce ölçüm yaptığım ve 6.4lt/100km yakıt tüketimiyle tamamladığım 102 km'lik piknik yolunda yeni chip ve doğru devir aralığındaki (2000-2500 devir) yeni ölçümde yol bigisayarında 5.8lt/100km görünürken yolu tamamladım.
İlahi Mehmet usta astra kadar mazot harcayan astrajet'im oldu eline sağlık.

hocam nihayet normale dönmüşsün :)

OMLET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sıra geldi uzun yol testine.
Nihayet ''Çok ağrım var'' sözünü 17 gün duymayacağım.Aslında ağrısı dinenlerin bana hayır duası etmeside güzel bir duygu ama her dakikası stress yüklü bir görevim var gerçekten.
Pendik-Bigadiç(Balıkesir) arası git gel 802km,
Bigadiç-Lara(Antalya) arası yaklaşık 980 km,
Lara-Alanya arası git gel 262 km,
Lara-Fethiye arasındaki Likya yolu gezisi tahmin edemiyorum,
Yaklaşık toplamda 2044-2500 arası yol demek

Hedefim 6. vites ve cruise controlu kullanarak 120 km hız ortalamasıyla bir depoyla (50 lt) 1000 km yol katedebilmek.Zor görünüyor ancak yakın bir değer elde edeceğimi düşünüyorum çünkü araç full yüklü olacak.

Yol testi için kendime sponsor arıyorum mazot çok tutacak.Yada opelim.net üyeleri pamuk eller cebe ;))
Şaka bir yana hiç bir tatilimde dinlenemedim şimdiye kadar.Tatilini aynı yerde uyuyarak ve güneşlenerek geçirenlere imreniyorum.Bense her sabah 5'te kalkarım çocuklar uyanana kadar balık tutarım, gecede çocuklar uyuyup sesleri dinince balkonda oturup sessizliğin sesini dinleyeyim (çocukları haylaz olanlar demek istediğimi anlamıştır) derken geç yatarım,2-3 gün otelde geçerse kalan zamanda deli danalar gibi oraya buraya habire gezip görmeye çalışırım bulunduğum bölgeyi.Bu sene Likya yoluda bitince geriye güneydoğu anadolu bölgesi(Şanlıurfa,Gaziantep) ve bu sonbaharda gitmek istediğim kapadokya kalıyor sonra CANIM TÜRKİYEM'i karış karış gezdim diyebilicem.Darısı kendini Türkiye'li hissedenlerin başına.