astra 1.3 cdti (kendinizi kandırmayın beyler)

aduken

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arada bir foruma bakıyorum yeni astra 1.3 alanlar falan oluyor, sıkıntılarını yazıyorlar. okurken cidden üzülüyorum.

Ben arabayı alalı 3 sene oldu. ilk hevesim geçti artık. kabul edelim beyler, 1.3 astralar seri ve güçlü arabalar değiller, sadece 2. vitesteki o torkun gücüne tav olmadık mı hepimiz? gerisi bomboş. 3 sene önce astramı aldığım fiyatın 3'te birine yani 13.000 ytl'ye geçen hafta, eşime 2006 chevrolet kalos 1.2 aldım. yemin ediyorum kalostaki sürüş keyfi benim astramda yok. koltuğum çok rahat diyen var mı? ya da cep telefonunu veya elindeki malzemeyi zorla bi yerlere sokuşturmayan var mı? direksiyona abanmadan korna çalabilen var mı? ya da klima açıkken kırmızı ışıkta stop ettirmeyeniniz var mı? arka koltukta rahat eden yolcunuz oldu mu hiç?

Ne olursa olsun, dışarıdan yakışıklı arabalar bu astralar ama şimdi bütün markalar çok güzel bi çizgi yakalamışlar gidiyorlar. mazda, citroen, honda, ford.. hepsinin kasası birbirinden güzel. astra'nın o eski havası kalmadı artık bence. dünyanın parasını saydık alırken ama bence o paraya daha kıyak arabalar alınabilirmiş. dizel dedik, hesaplı dedik, ama artık hesaplı falan gelmiyor bu araba bana. ben eskiden toz kondurmazdım arabama ama 3 kuruşluk Kalos'un bile daha keyifli sürüşü var, daha az yakıyor, belki seri bi araba diil ama fiyatına bakıpta tek kelime eleştri yapmam, gözüm açıldı artık.

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astrayı pek bilmiyorum ama arka koltuğuna oturmuştum bi kere hakkaten hiç rahat değildi.. ama direksiyona oturunca mercedes havası vermişti bana o ayrı..

aduken

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astrayı pek bilmiyorum ama arka koltuğuna oturmuştum bi kere hakkaten hiç rahat değildi.. ama direksiyona oturunca mercedes havası vermişti bana o ayrı..

o zaman kompressor kullansan kendini pilot zannedersin kardeşim.

yaklaşık 15 küsür farklı araç kullandım, gerçekten abartmıyorum en rahatsız sürücü koltuğu astra'da. en rahatını merak edenlere, jeepleri saymıyorum, fiat doblo :D

mhakkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arada bir foruma bakıyorum yeni astra 1.3 alanlar falan oluyor, sıkıntılarını yazıyorlar. okurken cidden üzülüyorum.

Ben arabayı alalı 3 sene oldu. ilk hevesim geçti artık. kabul edelim beyler, 1.3 astralar seri ve güçlü arabalar değiller, sadece 2. vitesteki o torkun gücüne tav olmadık mı hepimiz? gerisi bomboş. 3 sene önce astramı aldığım fiyatın 3'te birine yani 13.000 ytl'ye geçen hafta, eşime 2006 chevrolet kalos 1.2 aldım. yemin ediyorum kalostaki sürüş keyfi benim astramda yok. koltuğum çok rahat diyen var mı? ya da cep telefonunu veya elindeki malzemeyi zorla bi yerlere sokuşturmayan var mı? direksiyona abanmadan korna çalabilen var mı? ya da klima açıkken kırmızı ışıkta stop ettirmeyeniniz var mı? arka koltukta rahat eden yolcunuz oldu mu hiç?

Ne olursa olsun, dışarıdan yakışıklı arabalar bu astralar ama şimdi bütün markalar çok güzel bi çizgi yakalamışlar gidiyorlar. mazda, citroen, honda, ford.. hepsinin kasası birbirinden güzel. astra'nın o eski havası kalmadı artık bence. dünyanın parasını saydık alırken ama bence o paraya daha kıyak arabalar alınabilirmiş. dizel dedik, hesaplı dedik, ama artık hesaplı falan gelmiyor bu araba bana. ben eskiden toz kondurmazdım arabama ama 3 kuruşluk Kalos'un bile daha keyifli sürüşü var, daha az yakıyor, belki seri bi araba diil ama fiyatına bakıpta tek kelime eleştri yapmam, gözüm açıldı artık.

nalet olsunki dediklerinde haklısın. 97 vectradan sonra kalos 1.4 aldım. direksiyon süspansiyon yumşak.müzik sistemi bence çok iyi. motor sesi diye bişey tok. bence opel bu konuların üzerinde durmalı. aracın sürüşü kolay vectradan rahat:mad:

Son düzenleme:

Batucan T.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.megachips.org
o zaman kompressor kullansan kendini pilot zannedersin kardeşim.

yaklaşık 15 küsür farklı araç kullandım, gerçekten abartmıyorum en rahatsız sürücü koltuğu astra'da. en rahatını merak edenlere, jeepleri saymıyorum, fiat doblo :D
doblonun direksiyonuna bende oturdum bir kaç sefer ve hiç bir zaman güven vermedi...

myalcin85

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
ya da klima açıkken kırmızı ışıkta stop ettirmeyeniniz var mı? arka koltukta rahat eden yolcunuz oldu mu hiç?

kafamdaki soru işaretlerini aydınlattığın için teşekkür ederim, bunları gerçekten merak ediyordum ve sanırım şüphelerimde yanılmadım, beni yaklaşık 10.000 ytl lik zarardan kurtardı bu sözlerin.

utkucay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ülkemizde, motor hacmine göre ötv ve mtv oranları olmasaydı, astra 1.7 cdti ile satılır ve hiçbir sorunu olmazdı. şu saçmasalak sistem değişmedikçe hep bu sıkıntıları yaşayacağız

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arka koltuk rahatsız mı? valla hiç oturmadım bilemicem. :D ama astraG nin arka koltugu bence en rahat yeri. bayılıyorm bazen arkada oturmaya :D

kullandıgım en rahat araba: Nissan Micra!!! ben böle rahat kullanılan, motor hacmine göre performansı,sesi tatmin eden araba görmedim. pedalları ve direksiyonu çok yumuşak. vitesi de çok rahat ama bi taraftan da vites geçişlerinde öle sportif ve tok bi ses veriyo ki zevk veriyo. ben 1,2 benzinli kullandım ve 1,2 olduguna inanamadım.

o öndeki bardaklıkların yeri ise en özendiğim yer. keşke astranınkliler de öle olsa. ama gitmişler kapı kenarına bardaklığa benzeyen, çok da kullanışlı olmayan yerler yapmışlar.

ama bütün bu rahatlıkların ve yumuşaklıkların sebebi, aracın kadın müşteri öncelikli üretilmiş olması bence. tasarımından kullanımına kadar. standart özellikler mi bilmiyorm ama; ön yolcu koltugunun oturak kısmının yukarı dogru açılıp altında gizli torpido çıkması, (çanta vb. için yapılmış ama arkadaşımın içki şişelerine yarıyodu :D) çok kullanışlı bi ayrıntı bence. var mı bilmiyorm ama opelde ve diğer markalarda da olmalı...

bi de başka bi arkadaştaki 2008inde gördüğüm bir ayrıntı: ön camın tavanla birleştiği yerde bu gölgelikler var ya... hani soldakini indirdiğimizde ruhsat için bi göz çıkar. sağdakinin altında ise bayanlar için ufak bi makyaj aynası vardır... micrada sağda bişi yokken, ayna soldaydı! direk bayan şöför için üretilmiş sanki :D belki bi de bakımlı erkekler :D:D:D

son olarak: şahin forever!!! :D:D:D