Astra 1.4 Turbo aşırı 3750 devirden sonra ses sorunu

ezturfan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar abiler 2014 1.4 Turbo Sport Astra sahibiyim araç devirlenirken 3700 civarına gelince birden çok bağırmaya ve motor kısmından aşırı ses gelmeye başlıyor hani sanki ses artarak değil bir anda oluyor ve devir düşünce kesiliyor sanki turbo bir anda aşırı açılıyor gibi.. birde sanki araç yavaş ivmeleniyor gibi bilen varsa bir yardım etsin ne olur

belkide21

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bilindiği üzere her vites aralığı 2200 ile 2800 devirlerinde vites yükseltilir sizin bu dediğiniz 3700 devir 6. viteste olmalı bide sadece 3700. devire geldiği gibi ani bi bağırma oluyorsa turbo zorlanıp ötme yapıyor olabilir, motor yağını kontrol edin eksiltme var mı varsa turbo contasından sızdırma olabilir önce servise danışın aracı teslim etmeyin elinize kabarık bi fatura çıkarabilirler sağlam bi turbodan anlayan yada gerçekten opelden anlayan bi usta bulmanızı tavsiye ederim...

ezturfan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Baktım yağ seviyesi normal işin ilginci araç daha 21000 de ve hiç yağ eksiltmedi ve eksiltme yok

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
sökülüp balans yapılabilir

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tam olarak bilmiyorum ama eğer turbonuz değişken geometrili ise selenoid turbonun pallerini tam olarak ayarlayamıyorsa uygun havayı basamayacağından araç yavaş ivmeleniyor olabilir.ayrıca akışmetreyide es geçmemek lazım