Astra 1.4T turbo ıslık sesi

soulitude

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Selamlar, son zamanlarda daha önce duymadığım bir turbo ıslık sesi duymaya başladım. Aracın sağ ön tarafından geliyor ve klasik turbo ıslıklarıdan, devir arttıkça artan cinsten. Araç herhangi bir uyarı vermiyor ve performansında bir problem yaşamıyorum. Bu problemin çözümü için tamamen turboyu değiştirmem mi gerekiyor yoksa daha uygun bir çözümü var mı?

Aracım Astra J 1.4T 2012.

Teşekkürler.

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Selamlar, son zamanlarda daha önce duymadığım bir turbo ıslık sesi duymaya başladım. Aracın sağ ön tarafından geliyor ve klasik turbo ıslıklarıdan, devir arttıkça artan cinsten. Araç herhangi bir uyarı vermiyor ve performansında bir problem yaşamıyorum. Bu problemin çözümü için tamamen turboyu değiştirmem mi gerekiyor yoksa daha uygun bir çözümü var mı?

Teşekkürler.

belirgin bir sorun yaratmadığı müddetçe kurcalatmayın turboyu bence.
ıslık sesi çok artar, yağ kaçırır vs. olursa revize ettirirsin turbo fiyatının yarısına. ama çok tecrübeli bi turbocu bulman lazım. turbo mikronluk ayar isteyen bir parça. gerekli ekipman ve tecrübesi olmayan birine denk gelirsen turbo bir daha dikiş tutmaz.

survivor

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Teşekkürler.

Hava filtresini ve polen filtresini değiştirip tekrar bir bakın . Benim astrada ıslık sesi hava ve polen filtresi değişince kesildi. Bakım zamanı yaklastı ve tekrar ıslık sesi başladı.