astra cdti 1.3 arıza lambası

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Turbo ani zorlanmada kendini kitler

Turbo hortumu yerinden çıkmış olabilir

Çok fena yorumlar her gün yeni bir şey öğreniyoruz.

Muhaha... :D Turbo fazla sıkıştırılmaz ve kendini kitler mii?!?! :confused: :rakir:

Arkadaşlar böyle şeyleri nerden duyup okuyup öğreniyorsunuz anlamış değilim. Turbo hortumu yerinden çıktı,sonra da tekrar takıldı kendi kendine yani? ...

Yakıt veya turbo sisteminden kaynaklandığını düşünüyorum ben. Benzer sorun bende de vardı. -1.3 CDTi Corsa.- Araç rölantide trafikte bazen lak diye güç kesip arıza moduna geçiyor.
Turbo selenoid'inden kaynaklı olabilir.

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Muhaha... :D Turbo fazla sıkıştırılmaz ve kendini kitler mii?!?! :confused: :rakir:

Arkadaşlar böyle şeyleri nerden duyup okuyup öğreniyorsunuz anlamış değilim. Turbo hortumu yerinden çıktı,sonra da tekrar takıldı kendi kendine yani? ...

Yakıt veya turbo sisteminden kaynaklandığını düşünüyorum ben. Benzer sorun bende de vardı. -1.3 CDTi Corsa.- Araç rölantide trafikte bazen lak diye güç kesip arıza moduna geçiyor.
Turbo selenoid'inden kaynaklı olabilir.

Herkes yaşadığı ve tecrübelerini yazıyor , kimsenin kitaptan acıp okuduğunu sanmıyorum ... Uzun yolda 5.vıtes devir 3500 de iken gayri ihtiyari 4.vitese düşürdüğümde motor yük e binerek arıza ışığı yaktı turbo kendini kitledi... Sağa cekip kapatıp calıstırdıkdan sonra düzeldi ... Bunun olmadığını mı iddaa ediyorsunuz ?

ozkaya84

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun çözüldü / EGR valf - Allah aşkına adam akıllı bir servis önerin Ankarada ...

Arkadaşlar herkese ayrı ayrı teşekkür ederim ..

servise götürdüm, tech den "egr valfinde sıkışma" şeklinde hata göründü.
şaşmazda opel özel servise götürdüm , adam 2-2.5 saatte egryi anca söktü, valfi spreyle yağladı geri taktı. üstüne 75 TL aldı.. Fiyat normal mi sizce?

Ankarada bildiğiniz işinin ehli usta önerebilir misiniz..

Herkese tekrar teşekkürler. Bu forumu seviyorum..

İyi akşamlar.

sakal_25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar herkese ayrı ayrı teşekkür ederim ..

servise götürdüm, tech den "egr valfinde sıkışma" şeklinde hata göründü.
şaşmazda opel özel servise götürdüm , adam 2-2.5 saatte egryi anca söktü, valfi spreyle yağladı geri taktı. üstüne 75 TL aldı.. Fiyat normal mi sizce?

Ankarada bildiğiniz işinin ehli usta önerebilir misiniz..

Herkese tekrar teşekkürler. Bu forumu seviyorum..

İyi akşamlar.
Selam iki hafta bende de oldu rampa tırmanış sırasında 2 defa, daha oncesi nde 2-3 defa daha olmuştu , tamircime gittiğimde tech2 ile bakıldı turnı basınç sensörü arızası çıktı , parça değişti sorun yok o günden sonra. 160 tl. İşçilik dahil.

damien

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım 2006 astra H 1.3 cdti .

Sanırım aynı problemle ben de baş başa kaldım. bugün özellikle 4. vites 4500 devirde sıkıştırım ve hemen uyarı lambasını yakıp araç güçten ve devirden düştü. İlk etapta yakıt sorunu olabileceğini belirtmişti kitapçık ama depo temizleyici kullandım (mazot filtresini yeni değiştirmiş olmama rağmen)

bu durumda tavsiye edilen servis ve olası ücret 75 ile 160 lira aralığında geziyor sanırım.

artık en kötü maaşı alır almaz servise uğramak gerekecek. zira bayram için yola düşmeden evvel içimin rahat etmesini tercih ederim.

yorum ve tecrübeleri ile bilgilendirme yapan üyelere çok teşekkür ederim.