Astra F Kullanıcıları Buraya

haso6718

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet arkadaşlar bugün tavanımı kendim yeniden kapladım.
gereken araç gereçler
1. bir adet makas
2. bir tane 500 gram bally
3. 3 numara fırça
4. falçata
5 2.10 cm tavan döşemesi kumaşı
6. tornavida ve anahtar takımı
7. zımpara
toplam maliyet kumaş metresi 15 tlden 2 metresi 30 tl
bally 10 tl toplamda 40 tl döşemecinin istediği fiyat 200 tl karımız 160 tl
yapılacak işlem gayet basit
önce tavanımızı sökerek işe başlıyoruz kapıreklerindeki vidalar ve el tutamaklarını söktükten sonra tavan kendini zaten bırakıyor. tavanı aldıktan sonra tavan döşemesini söküyoruz. karşınıza erimiş sünger çıkacak süngeri zımpara ile kazıyoruz taki altındaki fiber parçacıkları çıkana kadar
sonra tavanı bi güzel fırçalayıp üstünü temizledikten sonra tavan kartonunu düz bir satıha yaptırıp bally yi sürüyoruz fırçayla. güzelce ballyledikten sonra kumaşımızı kartona düzgünce seriyoruz ortadan kenarlara doğru kıvrımlara dikkat ederek bastırıyoruz.
falçata yardımı ile el tutamaklarının yerini açıyoruz.
aracınız sunrooflu ise ki benimki öyle :D sunroof kumasını çıkartmak için sürgüye sunroofu oturtan siyah klipsleri düz tornavide ile söküyruz aynı işlemi sunroofada uyguluyoruz.
sonra söküm işlemini tersten başlıyarak bitiriyoruz.
gerçekten yapmak isteyen arkadaşlar olursa konuyla ilgili hertürlü yardıma açığım gelin birlikte kaplıyalım.

helal olsun
ben yapapmam
o kadar becerikli değilim ::))

ORCA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
GÜNAYDIN HERKESE,

evet arkadaşlar bugün tavanımı kendim yeniden kapladım.
gereken araç gereçler
1. bir adet makas
2. bir tane 500 gram bally
3. 3 numara fırça
4. falçata
5 2.10 cm tavan döşemesi kumaşı
6. tornavida ve anahtar takımı
7. zımpara
toplam maliyet kumaş metresi 15 tlden 2 metresi 30 tl
bally 10 tl toplamda 40 tl döşemecinin istediği fiyat 200 tl karımız 160 tl
yapılacak işlem gayet basit
önce tavanımızı sökerek işe başlıyoruz kapıreklerindeki vidalar ve el tutamaklarını söktükten sonra tavan kendini zaten bırakıyor. tavanı aldıktan sonra tavan döşemesini söküyoruz. karşınıza erimiş sünger çıkacak süngeri zımpara ile kazıyoruz taki altındaki fiber parçacıkları çıkana kadar
sonra tavanı bi güzel fırçalayıp üstünü temizledikten sonra tavan kartonunu düz bir satıha yaptırıp bally yi sürüyoruz fırçayla. güzelce ballyledikten sonra kumaşımızı kartona düzgünce seriyoruz ortadan kenarlara doğru kıvrımlara dikkat ederek bastırıyoruz.
falçata yardımı ile el tutamaklarının yerini açıyoruz.
aracınız sunrooflu ise ki benimki öyle :D sunroof kumasını çıkartmak için sürgüye sunroofu oturtan siyah klipsleri düz tornavide ile söküyruz aynı işlemi sunroofada uyguluyoruz.
sonra söküm işlemini tersten başlıyarak bitiriyoruz.
gerçekten yapmak isteyen arkadaşlar olursa konuyla ilgili hertürlü yardıma açığım gelin birlikte kaplıyalım.

arkadaşım helal olsun :good:
becerikli adamın hali başka oluyor haliyle bana da lazım olursa ilerde yaparım ama benim tavan hala ilk günkü gibi :)
paylaşımın için teşekkürler...

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uzun süredir gurubu işlerimin yoğunluğundan takip edemedim ve bu sırada elime uygun g kasadan çıkma chip geçti ve Kasırgaya uygulayalım dedik :) ve tabi yanında ustanından tavsiyeleriyle bi kaç işlem daha yapıldı kat.,egr gibi aracın kurum bağlamasına ve performans düşüklüğüne sebeb olucak parçalar söküldü ses çıkmaması için kutu içi filtre takıldı :) ve sonuç harika alt devirler dolu dolu gaza dokunmaya gelmiyo dizel araç gibi 2000 devirde bile koltuğa yapıştırıyo ;) Lakin herşey böyle güllük gülistanlık olmadı tabi bardağın bide öbür yüzü var :( chip takıldıktan sonra araç 2.0 motor gibide yakmaya başlayınca baktıkki olmayacak hafta sonu geri söküldü :cry: sonuç o kadar heves boşuna gitti :( Heleki TR şartlarında benzinin litre fiyatı 3.30 olduğu sürece performans artışı yerine düşürmek daha mantıklı :mad: ve ben bu büyük devletimi alkışlıyorum :alkis::alkis::alkis: