Astra F Kullanıcıları Buraya

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Harun abi artık kaç senelik far öle kullanacan ya da yenisini alcan benimde angellera taktırmadan silikon çektirmiştim şeytan kulağına kurşun bir sorun yok.

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sislere osram 5000 k hyper white alacam sanırsam xenonlarla uyumlu olsun ama h kaç oldugu konusunda hala emın olamadım.

rockSEWER

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun
nasıl anladın. sesten mi?

gs 3 - 0 yendiiiii

evet sesten anlaşılıyor. bi cıyırtı sesi geliyordu

akduman' Alıntı:
Alıntı:
rockSEWER´isimli üyeden Alıntı
selam millet :) bügüün şarj dinamosunu yaptırdım acayip ses geliyordu ucuz yırttım :) kömr falan kalmamış az daha yakacakmışız dinomoyu komple :D bakımını yaptırdım içim rahatladı

Cengiz bizim ustada şarz dinamo kayışından ve bilyasından bahsediyordu değiştirmek lazım diye...Bu akşam arabayı çalıştırdığımda sağ taraftan sanki hava boşalıyormuş gibi bir ses geliyordu...Bu ses dinamonun sesimi acaba....Seninkinin sıkıntılı olduğunu nasıl anladın?

abi 4 yılda bir sarj ve marş dinomosunun kontrol edilmesi gerekiyor zaten, egerki usta demişşe vardır birşey sarj keserse cekici vs düşününce tedbir almakta fayda var:) sağ tarafsa oradan olabilir bilyelerden olabilir, benim bilye sesi gibiydi bilye diye acıldı komurun falan bittigini gorunce deiştirdik. Zaten voltajı olcuyorlar bi elektrikçi anlar onu

akduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet sesten anlaşılıyor. bi cıyırtı sesi geliyordu

abi 4 yılda bir sarj ve marş dinomosunun kontrol edilmesi gerekiyor zaten, egerki usta demişşe vardır birşey sarj keserse cekici vs düşününce tedbir almakta fayda var:) sağ tarafsa oradan olabilir bilyelerden olabilir, benim bilye sesi gibiydi bilye diye acıldı komurun falan bittigini gorunce deiştirdik. Zaten voltajı olcuyorlar bi elektrikçi anlar onu

Yarın bir elektrikçiye baktırayım o zaman...Biraz önce arkadaşla baktım kayışta çatlaklar oluşmuşş..Zamanı gelmiş kopmadan değiştireyim barii...

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şarj dinamosunu ihmal etmeyin yazın başında 230 lira + 3 gün e mal olmuştu bana gerçi benimki kendini bilmez bir usta(!) ve üçkağıtçı parçacı yüzünden bu kadar masraflı oldu ama olsun. çıkan yine benden çıktı.

rockSEWER

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şarj dinamosunu ihmal etmeyin yazın başında 230 lira + 3 gün e mal olmuştu bana gerçi benimki kendini bilmez bir usta(!) ve üçkağıtçı parçacı yüzünden bu kadar masraflı oldu ama olsun. çıkan yine benden çıktı.

alican benim hiç durduk yere ses gelince ( ki allahtan nerde trak orda bırak bi insan değilim ) sesten dolayı goturdumkı bitmek üzereymiş 1 ay daha calışşa kurtarıcı ile gelirdi bu araba dedi usta 90 liraya kömür falan bilyemidir nedir ne varsa herseyi yenilendi içim rahatladı :)

dikmenm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar;
sizlere iki sorum olacak,
1-benim araç 98 astra f gl sedan, aracın tavanında bulunan o kumaş gibi olan kısımda muhtelif bölgelerde sarkma mevcut, forumda bazı konularda buldum fakat kafam karıştı,bende sizlere sormak istedim, bu sorunu en kolay nasıl hallederiz fikirlerinizi öğrenmek istiyorum.
2- benim opelin üzerindeki lastik ebatları 175/70/R13,bu ebatlar orjinalmi,lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum,değilse orjianl değerler nedir,ayrıca bizim yollar malum bi marka tavsiyeniz varmı.

çok teşekkürler selamlar..

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
180/60/15yada 185*65*15

tavan sarkmasınada rocksever arkadasımız bi çalısma yaptı bu konuyla ilgili forumda çesitli konular mevcut