Astra g 1.4 performans ve yakıt sıkıntısı

ysnbbk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Opelim.net
2004 astra g 1.4 arabama 150 tl lik (30lt) benzin aldım ve yaklaşık 300 km yol götürdü.Bu yol şehir içi şehir dışı karışık.Yani 100 km de 10 lt. Bu çok abartı değilmi ? Ayrıca 140 gördü ilerisini göremedi onu basana kadarda motor yırtıldı(4000bin deviri geçmedim). Ve yokuşlarda iki kişi olmamıza ragmen 100ü geçemedi. Araba sollayamıyorum. Bu bütün astralarda böylemi? Yoksa bendenmi kaynaklanıyor? Ben arabayı hep 2000-3000 devir arası kullanıyorum. 3000 i geçtiğinde hem motor bagırmaya başlıyor hemde çok yakıt harcar diye zorlamıyorum. Ama kalkışlarım ve inişlerim ani. Yani seri kullanıyorum arabayı. Sıkıntı bendemi arkadaşlar? Arabada sorun vardır demeyin çünkü arabam ilk günkü gibi sıfır duruyor ve 60binde olmasına ragmen servise götürdüm düzenli bakıma girmiş hep kayıtlarda gözüküyor. Ayrıca komşumuzun arabası biliyorum. Konuyu uzatıyorum ama ben bu araba 4 kişi binip klima açtığımda hiç gitmez o zaman?

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
Can sıkıcı bir durum ama bu birazda araçdan beklentilerinizle ilgili bir durum.Astra kasa olarak ağır motorda 90bg lik olunca performans olarak beklentileri karşılamaz.Ama 80-100 bandında seyreden bir sürücü iseniz bu sorun olmaz ,çok daha fazlası için 1.4 motor yeterli olmaz hele 1200kg lik araçda.Dikkatimi çeken yakıt tüketimi çok fazla nasıl 150 tlik yakıtla 300 km gidiyor?Benim arabam vectra a cd.lpg yok.Aynı miktarda benzinle 450km gidiyorum,bence aracınızı iyi bir ustaya götürün bu kadar yakıt tüketmemesi lazım kanımca

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.4 o araca gercekten az kalıyor 140 az geldı bana ama bunu vıteslerı 6 7 arası kesıcıye gırmeden degıstırseydınız emın olun bıraz daha artartı ama arkadasında dedıgı gıbı 90 beygır arac anca sehır ıcı kullanım ıcın ıdeal hız yada roll olarak dusunuyorsanız uygun degıl ama keyıflı sehır ıcı aracıdır 1.6 cok daha ıyı bence

ysnbbk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Satıp aynı kasa 1.6 yada alfa146 alayım diyorum ama cesaret edemiyorum. Arabam cidden çok temiz. Kusursuz denecek düzeyde. Alacağım araba beni Uzer diyu korkuyorum çünkü + masraf yapacak durumum yok.

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
İlla performans istiyorsanız a kasa gt alın derim 156 lıklardan performansın kralını yaşayın yok ben efendi efendi arabamı kullanacam diyorsanız da maceraya gerek yok arabanızı satmayın derim tabii karar sizin.Alfanın bakım masrafları opelden yüksek olur ve 2.eli iyi değil.hayırlısı olsun

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:/ garip bir durum bendede Corsa 1.2 var ve astrayla neredeyse aynı agırlıkta ama kasayı da gayet ıyı kaldırıyor , en azından bana yetıyor yanı , 1.0 ı olsaydı hiç dusunmeden onu alabılırdım ;) Sizin isteklerınıze karsılık vermıyor olabılır o ayrı mesele tabi

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yasin bey 1.4 benzinli bir araba düzde oturumu gazın üstüne en kötü haliyle 190 gider...
sadece yapacağınız arabanızın gerekli kontrollerinin yapılması lazım...akışmetre tembelleşmiştir,uyarı lambası yakmaz,oksijen sensörü hakeza...
iyi bir mekaniker ve elinde diagnostik ile nokta atışı işinizi çözer...
korkulacak bir durum şimdilik yok ama yürümeyen araba yakıta biner ;)

yturkeli1977

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2005 yılında 0 km olarak aldığım 1,4 Twinport Astra'mla 100.000 km'yi devirdim.Şehir içi şehirler arası birçok yeri gezdim.Uzun yolda 1 depo benzinle (ortalama hız 100-120 km civarı) 800 km çok rahat gördüm.Düz yolda hiç sıkıntı çekmeden rahatlıkla 185'i gördüm , daha fazlasına cesaret edemedim.Yokuş çıkarken klima açıkken her arabada olduğu gibi güç kaybı oluyor.Geçen yaz ortalama km'de 26 kuruş benzin yaktım.Genelde 1,4 çekmez derler.Tabiki 1,6 motor 105 veya 115 hp araba gibi güç beklemiyorum.1,6 Astra G kullandım.Güç farkı elbette var.Ama arabanın motoru ralli yapmayı düşünmüyorsanız bence yeterli.Bence sizin aracınızda bir problem var.İyi bir ustaya göstermenizi tavsiye ederim.

ysnbbk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabanın trigerini değiştirmeyi düşünüyordum alalı daha 5-6 ay oldu ve dün servise götürdüm. Araca baktılar ve düzenli bakımlara gelmiş araç. Trigeride değiştirilmiş. Daha 2000 km önce bakıma girmiş(59binde). 6 aydır araba evin önünde yatıyordu ondan anca 2000 km yaptı. Ben basmaya devam etsem belki 140ı geçecekti ama devir 5000 deydi daha ne kadar basayım motoru yıpratmazmı?Arac 70-80km hıza geldiğinde 5. vitese giriyor zaten. Hem 100 km ortalama hızla gittim 10 lt yaktı,demek ciddi ciddi hızlı gitsem 15lt yakacak:( Bu araç kamyonmu arkadaşlar :D

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk arabam astra g 1,4'tü.2006 yılında şehir içi ort 12-14lt, şehirlerarası 7,5lt(130-140 km/h civarı kullanımda) yakıyordum.

performans kunusunda alt devirler çok kötüydü ancak üst devirlerden kapasitesine göre çok memnundum.