► ASTRA G CRUİSE CONTROL Montaj (Resimli Anlatım)

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Merhaba arkadaşlar
Forumu yeni buldum ve hemen kaydoldum.Bu başlıkta yazılanları baştan sona okudum.Aracım 2005 model opel meriva enjoy , aracımın motor numarası Z ile başlıyor.Servise tamponu boyatmak için uğradığımda hız kontrol takılıp takılamayacağını sorduğumda aracıma takılamayacağını söylediler.Fakat bakıyorumda bir çok arkadaş burda verilenler ışığında taktırmış.Aracımda kullanılan motor astra G de kullanılan motorun aynısı.Aracın altyapısı Corsa C ile aynı.Benim merak ettiğim , bende motor kontrol ünitesindeki 26-44-61-62 nolu pinlere mi bağlantı yapacağım yoksa Mokia arkadaşın Corsa C için verdiği devredeki hangi pinlere bağlantı yapacağım.Bu konuda beni aydınlatırsanız bende servise CC konusunda ısrarla takmalarını isteyeceğim.

Corsa C de sistemin çalışma mantığı biraz daha farklı.

Sinyal kolunu sök bak. Soket tipi altaki gibi ise Corsa C ye göre yapacaksın.
Yok Astradaki gibi dişli soket ise Astra'ya göre
Eğer sinyal kolunun altındaki soket bu şekilde ise araçtarafından 4 ucada kablo geliyormu kontrol et.

img0133at.jpg

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Servisler 150 lira parça fiyati istiyor. çok para ya. bunu çikma felan bulmakta çok zor. ebayde de yok bu aralar. nasil yapsam bilemedim.

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ebayden biraz once burldum. ve sipariş verdim kargo ile birlikte 75-80 liraya geldi. bakalım gelince birde debriyaj swichi bulmam gerek. onuda bulursam takacam hemen.

sssguler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cengiz Abi X motorlara olmaz diyosun. İzmirde biryer var. Getir deneyelim senin arabaya dedi. Ne yapayım sence?

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Cengiz Abi X motorlara olmaz diyosun. İzmirde biryer var. Getir deneyelim senin arabaya dedi. Ne yapayım sence?

X motorda extradan gaz pedalını ve elektronik gaz kelebegi motoru takıp tesisatlarını baglamak gerekiyor. Buda extra masraf ve emek. ( Gaz pedalının resmi ilk sayfada var kendi aracına bak istersen)
Adamlar normal Z motorun tesisatını çekmeyi bilmiyorlarki X motora ekektronik gaz pedalı vs takıp onların tesisatını çeksinler. Ha bunları takıp yapan arkadaşlar var ama herkesin yapacağı iş değil.
Bunları taktırmaya yaptırmaya çalışsan 1000-TL üzeri bi fiyat çıkar. Oda CC için ekonomik değil. Ucuz çıkma bulup kendin yapman lazım.
Sana onu diyen servis de tahminimce ya tutarsa hesabıyla kolu takalım çalışır belki düşüncesiyle demiş sanırım.
Nasıl deneyeceklermiş detay verdilermi..?
Sadece kol takar program atar bakarız diyolarsa hiç git gel boşa zaman harcama.

sssguler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben elektronik konusuna sizin kadar hakim değilim ama. Uğrayacağım bugün akşam yanına. sorarım bi. Bana söylediği, pedalları değiştircek, elektronik yapıcak. Bi de beyin takıcak. Toplam 300 tl yi bulur dedi. Zaten olmazsa para filan da vermicem :) ne dersin?

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Ben elektronik konusuna sizin kadar hakim değilim ama. Uğrayacağım bugün akşam yanına. sorarım bi. Bana söylediği, pedalları değiştircek, elektronik yapıcak. Bi de beyin takıcak. Toplam 300 tl yi bulur dedi. Zaten olmazsa para filan da vermicem :) ne dersin?

pedalı beyni. sinyal kolunu, swıtchi vs değiştirip sadece 300-TL istiyolarsa hiç durma, Hatta adamlar vazgeçmeden hemen çık:)

Servisler normal Z motora kol takıp kodlamaya 200-TL civarı bi ücret istiyorlar.

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen oyle. Benim Z motor. dün 4 tane servis aradım. kol 150 işçilikle 200 bulur dediler.. halbuki hersey hazir. sadece kol takılıp programlanacak. bende ebayden aldım. cengiz abide sağ olsun yardımlarını esirgemedi.