► ASTRA G CRUİSE CONTROL Montaj (Resimli Anlatım)

nihavent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.birdemetyasemen.net
ellerinize sağlık araç sevgisi budur dedirten bir emek sergilemişiniz.

combo için bende bir kaç özel servise sordum azarlar gibi cevap verdiler ama adam gibi ustanın eline düşünce 150 tl işçilik dahil taktırdım inanılmaz rahatlık herkese tafsiye ederim.

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
azarlamaları aptallıklarından. doğru dürüst birşey bilmiyorlar. ezbere iş yapıyorlar. hepside işimi yapıyım günü kurtarayım derdindeler.

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Z motora olduğuna göre, X motora da tesisatı çekip yapabilirmiyiz yani ?
x motora yapılanında birde cc motoru alman gerekiyor... gaz kelebeği telli olduğu için o teli sabit tutacak bir motor bağlanıyor... z motorlara göre elektronik işi aynıdır birazcıkda mekanik işi var :) motoru komple z motora çevirmeye gerek yok cc takmak için ;)

saracoğlu1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm sayın mokıa bende opel zafira a var cc var fakat gösterge panelindeki lambası yanmıyor bunu nasıl aktif hale getirebiliriz şimdiden tşk

imnosania

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi arkadaşlar ben yeni üye oldum açıkçası c.cont sayesinde gördüm burayı mokia arkadaşımızın adı cengiz sanırım cengiz beyin bilgileri çok güzel
cengiz kardeşim herhalde elektronik mezunusun çünkü herkezin o şemayı anlamsı mümkün değil birde direk teknisyen gibi olayları hızlı açıklamışsın ben anlamakta zorlandım belki bende sorun var kabul ediyorum.
senden ricam şu sorularıma cevap verirmisin
şimdi benim z motor 2001 astram da motoru kontrol etmedim ama c.c az masrafla takılıyor aracımda yeni teyp taktırdım eskisi kısa devre ediyordu haliyle direksiyon kumandası boşta kaldı kullanamıyorum
ben sadece direksiyon kumandasını kullanarak cruise control takmam için gerekli malzeme listesini yazabilirmisin?
en baştan açıklamayı resimleri çok güzel yapmışsın ama malzeme listesi olmadığı için ve arada kopukluklar olduğu için ben anlamkta zorlandım çok basit dille sırayla geniş kapsamlı anlatabilirmisin.
resimler mevcut bir daha koymana gerek yok.
ilgilenirsen şimdiden teşekkür ederim sana

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Merhaba foruma hoşgeldiniz anladığım kadarı ile araca sinyal kolunu değiştrmeden radyo tuşlarından kontrol etmeyi soruyorsunuz.
Ben onu yapılabilirliğini göstermek açısından koydum. Aracınızda tesisat varsa sinyal kolunu değiştirmek en mantıklısı.

Radyo tuşlarından kontrol için direkt baglyamıyorsunuz. Direksiyondaki tuşları algılayan bi aparat olması gerekiyor. Oda altaki konuya bakarsanız benim Opel Pioneer direksiyon kontrol aparatında yapılacak bir kaç değişiklik ile hiç direksiyonu felan sökmeden radyo tuşlarınız kolaylıkla Cruise Control tuşu olarak kullanılbilir. Oda malzeme listesi ile alıp yapılacak bişey değil yazılım ile çalışıyor.

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=33180

Son düzenleme:
A

adamano

Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar
Forumu yeni buldum ve hemen kaydoldum.Bu başlıkta yazılanları baştan sona okudum.Aracım 2005 model opel meriva enjoy , aracımın motor numarası Z ile başlıyor.Servise tamponu boyatmak için uğradığımda hız kontrol takılıp takılamayacağını sorduğumda aracıma takılamayacağını söylediler.Fakat bakıyorumda bir çok arkadaş burda verilenler ışığında taktırmış.Aracımda kullanılan motor astra G de kullanılan motorun aynısı.Aracın altyapısı Corsa C ile aynı.Benim merak ettiğim , bende motor kontrol ünitesindeki 26-44-61-62 nolu pinlere mi bağlantı yapacağım yoksa Mokia arkadaşın Corsa C için verdiği devredeki hangi pinlere bağlantı yapacağım.Bu konuda beni aydınlatırsanız bende servise CC konusunda ısrarla takmalarını isteyeceğim.

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cengiz abi CC işigi için led mi takmak gerek simdi konsola. konsolu açmak çok dert sanırım.
onun yerine dışardan baska bir yere led baglarsak olur mu?

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İzmitte 1-2 yere sordum. Hala olmaz diyorlar ya. elektronik degil diye tutturdular. Benimki oyle diyorum ama anlamiyorlar. en az 400 500 lirayi bulur diyorlar.

İstanbulda bu sinyan kolundan satan bir yer biliyor musunuz?