Astra G Far Yardım

abdurrahmanulupinar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2000 Astra G aracımıza mercekli far düşünüyorum bu konuda pek bilgim yok malesef duyumlarım hem olumlu hemde olumsuz yönde - aydınlatması az olur diyen var - tatmin etmez diyen var - Opc mercekli far alsam diyorum merceği küçük bulaşma diyolar yardımcı olursanız sevinirim araçta xenon far var karşıdakilerin gözüne vurmasın hemde güzel görünüm katsın diye istiyorum farı sizce değermi almaya :confused:

samet59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yav kardeşim konu açmaya ne gerek vardı bana sorsaydın yazardım sana opc farda ki mercekler bosh d2s yani bi xenon mercekler oların mercekleri kaliteli ufak mercek kötü büyük mercek iyi diye bir olay yok merceğin ona göre normları var zaten bildiklerim doğrusunda merceklerin aydınlatması sadece nesillerde far eder boyutlarda değil ki oda teknoloji açısında gerekli yani sen ister kendi farına mercek montajı yap ister opc far al yolu görmen 3 aşağı 5 yukarı aynı olacak hea dersen yok aga benim farım şekil olsun orjinal olsun o zaman ayrı

abdurrahmanulupinar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opc far derken ben depo marka opc farı kastetmistim onda da mı Bosch marka mercek var sen biraz daha bu konuda beni aydinlatirsan mercek montajı yaparım :) ama işte korkuyorum bu seferde eskisi gibi aydınlatma iyi olmaz die

samet59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
"depo opc" dediğim far :good:

verderveremem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende bir süredir düşünüyorum. junyanın gündüz ledli, angelli ya da sadece mercekli farlarını kullanan arkadaşlar var mı? memnunlar mı acaba?

abdurrahmanulupinar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O tip farların camı acaip dandik hemen sararıyor misal ben depo far alsam hella farımın camı temiz onu takardım :cool:

mfurkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne oldu abdurrahman soruna cevap bulabildin mi? Açıkçası bende merak ediyorum oem mercek mi taksam depo mercekli far mı alsam yoksa orjinali mi kalsa kararsızım

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
bende bir süredir düşünüyorum. junyanın gündüz ledli, angelli ya da sadece mercekli farlarını kullanan arkadaşlar var mı? memnunlar mı acaba?

junyan ledli kullanıyorum. içinden çıkan Ampul pek iyi değil. osram nightbreaker h1 ampullerle Aydınlatma iyi. önümu rahatlıkla görüyorum fakat mercekler ışığı homojen dağıtmıyor. Tek sıkıntı bu.

mercekleri valeo h7 ile değiştirirsem sorun kalmaz diye düşünüyorum. gg'dan çifti 50 tl'ye 1 takım aldım

oktay toker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mercek degişimi ile uğraşacaksanız tavsiyem eski tip Hella h7 bi-xenon mercek olur.Vide kısımları falan hafif ugraşı ile uyuyor.Diğer merceklerde çok uğraş verirsiniz.Bu farın üzerindeki mercegin yerine uygun ve ebat olarak çok eski h1 mercekler var ama uğraştıgınıza degmez artı bir aydınlık sağlamaz.

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Mercek degişimi ile uğraşacaksanız tavsiyem eski tip Hella h7 bi-xenon mercek olur.Vide kısımları falan hafif ugraşı ile uyuyor.Diğer merceklerde çok uğraş verirsiniz.Bu farın üzerindeki mercegin yerine uygun ve ebat olarak çok eski h1 mercekler var ama uğraştıgınıza degmez artı bir aydınlık sağlamaz.

aldığım valeo h7 uymuyor mu yani? Ya da uydurmak için ne yapmak lazım? internette hella h7 çok aramistim ama bulamadım, valeo aldım mecburen