Astra G Marş Basıyor Araba Çalışmıyor Yardım:((

_iskenderun_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2000 model 1.6 16v astra g aracım var.Arabada tek nokta enjeksiyonlu lpg var yani düz sistem.Önceden tek marş çalışıyordu araba son zamanlarda yine tek marş çalışıyordu ama marş motoru biraz daha fazla dönüyordu hatta dönerken güç kesintisi gibi bişey olup yavaşlıyordu bazen de 2. marşta çalışıyordu.En son 2 gün araba yattı.Dün çalıştırmak istedim çalışmadı benzin çok çok azdı araçta ben de yürüyerek gittim benzin aldım 2 litre marşa bastım çalışmadı bastım bastım en son marş motoru dönmez oldu ve tık tıkk diye ses gelmeye başladı ve öyle kaldı.Bugün marş motorunu yaptırdım ve depoyu yarıya kadar benzin ve yarım depo da lpg doldurdum araba yine çalışmıyor.eskiden düz sistem olduğu için sadece lpg de çalışıyordu fakat şu an lpg de de çalışmıyor.Ancak lpg ye giden kablolardan birine bir de aküye bir kablo yardımıyla lpg de çalışıyor araç ve o da kesik kesik çalışıyor.Ustaya bu durumu sordum lpg elektrik kesiyor dedi ve benzin pompası da çalışıyor dedi .Ayrıca aracın bujileri ,aküsü yeni .Bu araba neden çalışmaz arkadaşlar?

Son düzenleme:

_iskenderun_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ustanın''lpg elektrik kesiyor''lafından elektriksel bir sorun gibi algılıyorum olayı.LPG de eskiden sorunsuz çalışıyordu hatta geçen yıl bilmeden 3-4 ay sadece lpg de çalıştırmışım arabayı.Yalnızca LPG kablolarından aküye bir kablo bağlantısı yapınca çalışıyor ve o da kesik kesik çalışıyor bu esnada benzine alınca anında stop ediyor.''Benzin pompası çalışıyor abi'' diyen uta hata yapmış olabilir mi?Veya benzin pompası böyle görünüp aslında işlevini yerine getiremiyor olabilir mi?

Araç şu an evin önünde yatıyor p.tesi yi bekleyeceğiz .P.tesi çekiciyle gidecek nereye götürmeliyim acaba?Oto tamirci mi ,oto elektrikçi mi ,yoksa lpg ciye mi?

Arabayı hergün kullanıyordum çalışıyordu 2 gün hiç çalışmadı sanırım bu yüzden arıza verdi.

Son düzenleme:

_iskenderun_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değerli görüşlerinizden dolayı teşekkür ederim...!

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
lpg kit markanız nedir? araçta arıza ışığı yanıyormuydu? cihaza bağlayıp ta kontrol ettiniz mi?, bazı sıralı lpg kitleri lpg düğmesine basılı tutarak marşa bastığınızda aracın lpg de çalışmasına izin veriyor, bunu deneyip çalıştırın, lpg sistemine elektrik vermeyin, lpg ecusunu yakabilirsiniz, eğer lpg de düğmeye basılı tutarak çalıştıramazsanız lpg nin sigortasını çıkararak iptal etmeyi ve benzinde çalıştırmayı deneyin, benzin pompasının çalıştığından emin olun, arka koltuğun sağ alt kısmında benzin pompa kapağı var marşa birisi basarken pompanın üzerine elinizi koyup pompada titreşim olup olmadığına bakın, eğer pompada hareket yoksa pompa yanıktır, hava filitre kutusu tarafından filitre hortumunu söküp içine biraz benzin dökün ve hortumun ucunu elinizle kapatarak aracı çalıştırmayı deneyin ,eğer çalışırsa sorun pompada dır, ateşleme sistemini kontrol edin ,ateşleme bobininde ateşleme yokssa da araç çalışmaz, vs.vs.vs..........

_iskenderun_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG sisteminin markası BRC bir kaç defa elektrik vererek çalıştırdık umarım bi zarar vermemişizdir.Yalnız sıralı sistem değil düz sistem lpg takılı.Cihaza bağlamadık araba yolda kaldı çünkü.Araç sıralı olmadığından düğmeden benzin veya lpg de çalıştırmayı manuel olarak ayarlayabiliyorum.Önceden benzin azaldığında direk lpg de çalıştırabiliyordum.FAkat şu an ne lpg de ne de benzin de çalışmıyor.Arıza ışığı yanmıyor herşey normal.LPG nin sigortası atmış olabilir mi acaba?Çünkü regülatörün oradaki kablodan başka bir kabloyla aküye temas ettirdiğimizde kesik kesik çalışıyor araç ve 1-2 dk sonra stop ediyor.Benzin pompası bozuk ve lpg nin de aynı zamanda sigortası atmış olabilir diye düşünüyorum artık.Bobinden olsa araba benzinde çalışır ve kesik kesik çalışır diye biliyorum.Bujiler yeni.Bilemiyorum artık...

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
ben sana anlattım usta beni arasın ben tarif edeyim diye burda bu sorunu çözemezsin

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
eğer elektrik verdiğinizde kesik kesik çalışıyorsa lpg tesisatınızda sıkıntı var ya da lpg anahtarı bozuk,brc elegant 51 anahtar bulup denemeniz lazım, lpg nin sigortası atsa lpg anahtarında ışık olmaz, lpg sistemindeki mavi kabloya elektrik vererek emülatöre ya da anahtara zarar vermiş olabilirsiniz,benzin pompasının ve lpg anahtarının fişlerini çekin, sonra lpg tesisatındaki mavi kabloya aküden + vererek aracı çalıştırmayı deneyin, bence araç çalşacaktır, eğer araç bu şekilde çalışırsa ,lpgciye giderek lpg emülatör ,anahtar ve tesisatını kontrol ettirin, benzin pompasını da hallederseniz eğer aracı herzaman benzinde çalıştırın, ve benzin pompasının lpgde durmasını sağlayacak şekilde röle bağlattırın....

_iskenderun_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer elektrik verdiğinizde kesik kesik çalışıyorsa lpg tesisatınızda sıkıntı var ya da lpg anahtarı bozuk,brc elegant 51 anahtar bulup denemeniz lazım, lpg nin sigortası atsa lpg anahtarında ışık olmaz, lpg sistemindeki mavi kabloya elektrik vererek emülatöre ya da anahtara zarar vermiş olabilirsiniz,benzin pompasının ve lpg anahtarının fişlerini çekin, sonra lpg tesisatındaki mavi kabloya aküden + vererek aracı çalıştırmayı deneyin, bence araç çalşacaktır, eğer araç bu şekilde çalışırsa ,lpgciye giderek lpg emülatör ,anahtar ve tesisatını kontrol ettirin, benzin pompasını da hallederseniz eğer aracı herzaman benzinde çalıştırın, ve benzin pompasının lpgde durmasını sağlayacak şekilde röle bağlattırın....

teşekkürler hocam yarın lpg ciye çektireceğim aracı ve lpg sistemi kontrol edilecek ardından benzin pompası da değişecek sanırım.

_iskenderun_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugün aracıma bakmaya bir lpg ustası bir de motor ustası geldi.Aracın motoruna elektrik gelmiyor sonra aracı çekiciyle sanayiye götürdük LPG bağlantı kablolarından birini değiştirdi ve araç lpg de çalışıyor şu an fakat benzinde çalışmıyor.Daha doğrusu çalışıyor ama gaz vermezsem stop ediyor.Oto elektrikçi geldi aracın beyninden + elektrik geldiğini fakat - nin gelmediğini söyledi.Muhtemelen beyin problemi olduğunu söyledi.