Astra G Marş Basıyor Araba Çalışmıyor Yardım:((

_iskenderun_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aRACI CİHAZA BAĞLADIK ÇIKAN ARIZLAR
P0650-2
P0200-0
P0170-2
P0400-0
P1405-0
P0170-1
P1614-0
P0105-1

BUNLARI SİLDİKTEN SONRA

P1614-0
P1231-1 (YAKIT POMPASI RÖLE BAĞLANTI SORUNU) TEKRAR GELİYOR:((

_iskenderun_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımın Başına Gelenler.
Arkadaşlar malumunuz olduğu üzere araç benzinde çalışmıyordu.Bunun için çok uğraştık.İlk gün bastım çalışmadı çok zorladım marş motoru ve kömürleri bitti.Bir dünya masraf aracı çektirdik oto elektrikçiye bunlar yapıldı tabi bunlar yapılırken Ahtapot hortıumun bir parçası kırıldı o hortumu aldım tamirciye çektik o hortumu takmak için sadece işçilik 150 tl verdim.araç yine çalışmadı sonra lpg de kesik kesik çalışarak eve kadar geldik.Sonra lpg ci çağırdım eve geldi adam bir bağlantı yaptı sadece lpg de çalışmaya başladı.3 gün çalıştı sonra yine çalışmadı yolda kaldım.Çekici çağırdık yine çektirdik aracı.Yine bir bağlantı yine çalıştı.Tamam dedim bu sefer oldu.Sahur vakti gece gece yine yolda kaldım Continental 7/24 yol yardımını aradım gecenin 3 ün de çekici geldi.60 km civarı çekildi araç.Özel servise gittim.aracın beyni bozuk dendi.Beyni İstanbula gönderdik 1 hafta serviste yattı araç sonra istanbuldan aradılar baktılar beynin sağlam olduğunu söylediler.Bir sürü kargo parası vs.
Enjektörlerde sinyal yok dendi enjektörler değişti yine çalışmadı enjektörler tekrar söküldü eskileri takıldı.
Araçta normal sistem lpg vardı o da söküldü

Sonra tekrar özel servise gittim 1 ay sonra VEEEEE BU DEFA ARIZA BULUNDU VE SORUN ÇÖZÜLDÜ

Anahtarın içindeki çip düşmüş 20 tl ye programı vs yüklendi 10 tl de öyle verdim 30 tl ye halledildi.

Araçtaki arıza İmmo arızasıymış o çip olmadan araç asla çalışmıyormuş.Göstergede İmmobilizer hatası uyarı ışığı lamba tesisatına önceki lpg sistemi arıza lambasından dolayı müdahale edilmiş o yüzden lamba yanmıyormuş.Ne olursa olsun servisin bu arızayı hemen bulması gerekirdi.

Bu arıza için 3 tamirciye,4 oto elektrikçiye,2 özel servise ,3 de lpg ciye gittim.Ve araç 2 defa yolda kaldı biri evin önünden olmak üzere 3 defa çekici çağırdım.20 tl lik buğday tanesi kadar parça için dün akşam hesapladım tam 1300 tl para harcamışım.

Araca çok kızdım bedeva paraya satacaktım.Ama işte tamamen kullanıcı hatası aracın suçu yokmuş meğer.Bir de ustalara hatta özel servislere bile hiç güvenim kalmadı yazıklar olsun.Ulan hiç mi anahtara bakmak aklınıza gelmez.

Şimdi araba sorunsuz çalışıyor eski lpg tesisatı söküldü Carbon Clean yapıldı.4 adet Bosh platinium buji takıldı ,enjektörler temizlendi,Benzin katkısı würth ilave edildi,2-3 gün benzinde bindim sonra dün Atiker Safe fast sıralı sistem taktırdım araca.... şu an bir sorun görünmüyor motor sağlıklı çalışıyor aracın çekişi gidişi vs sorun yok.Toplam lpg ücretiyle birlikte 2100 tl masraf ettim araca ama kafam rahatladı en azından.Aracı saatacaktım vazgeçtim sıralı lpg ile bir müddet daha kullanacağım satmak için bir sebep göremiyorum.

Yardımı olan herkese teşekkürler...

Son düzenleme: