Astra G stop etme

redfox

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2001 MODEL 82000 KM De bir astrag Kullanıcısıyım 2.el aldığım bu araç da alındığından beri bi akım şikayetlerim var bunlar hakkında fikir sahibi olan varsa görüşlerinizi bekliyorum 1: Genelde ilk marş da kısa sürede çalışırken bazen uzun uzadıya marş yapmak gerekiyor ve hatta bazen 2. kere marşa basınca çalışıyor ama çalıştığında düşük devir ve titreyerek çalışıyor kapatıp açtığınızda yada gaz verip devri yükseltiğinde normala dönüyor ( 10 seferden 1 yada 2 kerede bunu yapıyor ) 2: Araç çalışırken rolanti de motordan gurp gurp diye kısık su kaynamasını andıran ses geliyor sanırım bilya sesi 3: Araç rolantide iken gaz basıp bırakıldığında sağ önden cır cır bi ses gliyor bu yürürkende var Herkes bişey sölüyor ben de konuyu burada paylaşmayı uygun gördüm

astracd_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
marş ile ilgili olan problem yakıt filtresi bobin veya kelebek boğazı gibi nedenlerden olabilir diye düşünüyorum. ayrıca yağ değişimine kaç km var motor sesi bundan da kaynaklanabilir bakılması lazım...

Seyf

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayrıca yağ değişimine kaç km var motor sesi bundan da kaynaklanabilir bakılması lazım...

İlgisi olmaz bununla.. Arkadaşın dediği sesi çıkaracak kadar yağ eskimiş olsa zaten çoktan yatak sarardı. Periyodik bakım "şablonuyla" soruna çözüm bulmak zor.
Selamlarımla..

redfox

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arızalar

Arkadaşlar geç marş süresi ve Stp etme sorunum aralıklı yaptığı için çözüm bulamdım
Ama Motordan gelen sen V Kayış bilyası diğer ses ise Klimanın bilyasından geliyuor onlar halledildi buarada aracın bakımı ve yağ değişimi yeni yapıldı

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım ankaradaymışsın iskitlerde opis sokağından bir önceki sokak içerisinde murat dinamo var bu adamın işi sadece marş dinamosu opis ve opan bile marş dinamosu tamir ettirmek gerekirse bukişiye gönderiyor gidip kendisiyle görüşmeni tavsiye ederim kontrol ederler tamir gerekirse tamir yapıyorlar istersen ellerindeki çıkma dinamo takıyorlar. Sorununu çözerler