Astra g x16 aŞiri yaĞ yakma

abdurrahmanulupinar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Shell helix 10-40 tavsiye ederim,çok güzel bir yağdır.
Eksiltme varmı hocam ?

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 09:33 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 09:31 ----------

aklıma sahte yağ geliyor. mobilin piyasada çok sahtesi var. arabada sıkıntı yoksa 5-30 eksiltmez zaten. araca mobil 1 5-30 tavsiye ediyor zaten...
Fatih hocam Opelim.net yönetimi beni Affetsin ***********dan mobil super 2000 5w30 aldım

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 09:35 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 09:33 ----------

4 bin km'de yağın simsiyah olduğunu yazmışsınız, asıl garip olan bu. Araç dizel olsa normal olurdu.
Motor sanrım kurum temizliği istiyor Würth enjektör temizleyicisini denicem

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 09:37 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 09:35 ----------

:sulanma:
Ben Castrolle Mobilin bi farkını göremedim ama sanki castrol biraz daha sessiz çalıştırıyor motoru. Piskolojikte olabilir.
Valla kimisi Mobil diyor kimisi Castrol .
Çok sevdiğim ve 10 yıldır bu arabaya binen bi abimizde GM nin siyah bidonunu al o dışardan geliyo çok iyi dedi bi sitede buldum 5 litre 58 TL onu almayı düşünüyorum

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
Ustamı aradım Nasıl yağ koymuştuk dedi mobil 5w30 dedim normal dedi o yakar dedi bidahaki gelişine 10w40 al dedi . Şimdi bizim Astra g ye en iyi giden Castrol mü Mobil m i( GM mi demicem onu arabama sokmam yağ diye :D ) Marka öneriniz nedir ? Yorumlarınız için Çok Çok Teşekkürler :bir:
Abdurrahman Bey,benim aracım 212000 de vectra a idi yaklaşık 40000km boyunca shell helix kullandım.7000km de yağ değişimi yapardım.5000km de 250ml.yağ eklerdim,eksiltme pek olmazdı.ayrıca arkadaşların dedii gibi kaliteli yağ motoru iyi temizler ve ömrünü uzatır,o nedenle yağ deyip geçmemek lazım motorun canıdır yağ pahalı olsun ama mutlaka kaliteli yağ kullanmanız menfaatinizedir.Şunuda eklemek isterim shell helix den önce gm yağ kullanırdım motorun sesi gürültülü olurdu shell helix e geçince özellikle 2.yağ değişiminden itibaren o gürültü nerdeyse tamamen kayboldu aracın performansı bariz ölçüde arttı.sağlıcakla kalın.

inal15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Egzostan mavi duman atma olayı da varsa segman atılacak demektir.

abdurrahmanulupinar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abdurrahman Bey,benim aracım 212000 de vectra a idi yaklaşık 40000km boyunca shell helix kullandım.7000km de yağ değişimi yapardım.5000km de 250ml.yağ eklerdim,eksiltme pek olmazdı.ayrıca arkadaşların dedii gibi kaliteli yağ motoru iyi temizler ve ömrünü uzatır,o nedenle yağ deyip geçmemek lazım motorun canıdır yağ pahalı olsun ama mutlaka kaliteli yağ kullanmanız menfaatinizedir.Şunuda eklemek isterim shell helix den önce gm yağ kullanırdım motorun sesi gürültülü olurdu shell helix e geçince özellikle 2.yağ değişiminden itibaren o gürültü nerdeyse tamamen kayboldu aracın performansı bariz ölçüde arttı.sağlıcakla kalın.

Sagolun Varolun yorumunuz icin cok tesekkhr ederim buyuk ihtimal siyah bidon gm almassam shell helix alcam :) bu arada egzoz mavi duman atmiyor 108.000 de segmN da istemez sanirim Rabayi sakin kullaniriz cogu zaman

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaçak kontrolü yapıldı mı peki ?... Krank kecesi, karter contası vb yerlerden sızma var mı ?
Kelebek boğazında yağlanma ?

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Başka yerde kaçak yoksa 10w60tta koysanız fayda etmez bin kilometrede 200ml diyorsunuz. Segman şart tabi başka yerde kaçak söz konusu değilse.

Anlaşılan araç yüksek devirli ve bakımsız kullanılmış aynı aracı 220bine kadar kullandım sattım hala 7binde 100mlden az eksiltiyordu.