Astra G ye Kendiliğinden Kararan dikiz aynası ve yağmur sensörü montajı

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende montajını yaptım bugün... omega aynasını satıp yerine vectra c aldım bende... ben geri vitesi bağlamadım kontak ile gelen elektrik yoktu onu çektik a sutunundan geçirdik... sondaki voltmetre ölçümü için kablo zaten gelen tesisatta bile boştaydı onu anlamadım neden koymuşlar... alttaki ufak ışığı çok şıkmış...hava karardığında benim vites topuzunun olduğu yeri aydınlatıyor...

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu fotoğraflarda benim arabadan... hava kararınca altında ufak bir ışık yanıyor... vectrada vites kolunu ve çerçevesini aydınlatıyor çok hoş duruyor... çok hafif bir aydınlık oluyor...
photo0046n.jpg

bu foto çok güzel değil ama ışığın nasıl birşey olduğu konusunda biraz fikir verebilir diye koydum...
photo0053c.jpg

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Evet Bugün bende tesisatını çekip kararan aynamı aktif yaptım.,
+Geri vitesi de bagladım Geri vitese takınca kararmış olsada ayna açılıyor.
Yani orjinalde nasılsa o şekilde oldu

Ama not düşeyim Astra G ile Vectra C nin geri vites lambası çalışma şekli farklı. Direkt bağlantı yapılamıyor. O yüzden biraz ugraştırdı ama çözdüm. geri viteste iptal olması için araya transistör attım çözüldü.

attachment.php

Ekli dosyalar

• KARAAN AYNA.jpg
    KARAAN AYNA.jpg
    47.3 KB · Görüntüleme: 449
Son düzenleme:

bekirs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet Bugün bende tesisatını çekip kararan aynamı aktif yaptım.,
+Geri vitesi de bagladım Geri vitese takınca kararmış olsada ayna açılıyor.
Yani orjinalde nasılsa o şekilde oldu

Ama not düşeyim Astra G ile Vectra C nin geri vites lambası çalışma şekli farklı. Direkt bağlantı yapılamıyor. O yüzden biraz ugraştırdı ama çözdüm. geri viteste iptal olması için araya transistör attım çözüldü.

attachment.php
hayırlı olsun kardeş, güle güle kullan.
kararan aynanın geri vites kablosuna röle ile şase vermek yeterli oluyor.
kararan aynanda gri kapak varsa kapak ebatında siyah folyo kes cama far sensörünün algılayıcısını (5 kuruş büyüklüğünde folyoyu keserek)da kapağın içine taşı çok şık oluyor.

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
hayırlı olsun kardeş, güle güle kullan.
kararan aynanın geri vites kablosuna röle ile şase vermek yeterli oluyor.
kararan aynanda gri kapak varsa kapak ebatında siyah folyo kes cama far sensörünün algılayıcısını (5 kuruş büyüklüğünde folyoyu keserek)da kapağın içine taşı çok şık oluyor.

Onu yapıcam zaten zaten siyah folyo değilde 3 numara cam filmi var olursa onu yapıcam. Yagmur sensörünün ön mercek kısmı eksik o yüzden kalacak sanırım o. geri vites için ilk röleyi denedim zaten yemedi. transistörle daha sağlıklı oldu mekanik hareket yok ve yer kaplamıyor.

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
pırı bendekıde vetra c aynasımı kardesım role ıle gerı vıtes 12v takınca hal ollcakmı rolenın takılış şeklını ve sıgorta tablosunda alınmış resmı varmı :D ?

bekirs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ebay'dan... türkiye'de biraz zor...

adamson

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güzel bir çalışma tebrik ederim sanırım başlıkta bir hata var. sadece kararan dikiz aynası montajı desek daha doğru olurdu..

Son düzenleme:

VOYAGER1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pırı bendekıde vetra c aynasımı kardesım role ıle gerı vıtes 12v takınca hal ollcakmı rolenın takılış şeklını ve sıgorta tablosunda alınmış resmı varmı :D ?

Omega'da kaput açma kolu altında kalan döşemeyi ve sürücü tarafındaki eşik kaplamasını sökünce görülebilen beyaz-siyah kablo geri vites kablosu. Bu kablodan aynanın gri kablosuna bağlantı yapınca sistem sorunsuz çalışıyor. Ben röle ya da transistör kullanmadım, bilginize...