ASTRA GTC almayı düşünüyorum. Yardım Lütfen ! ! !

srd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar düşündüğüm 2 araç var. Gtc ve Scirocco. Bgn scirocco icin bayi dolastım. Kafama göre bi araç bulamadım. Donanım olarak memnun etmedi. Tarih olarak da 2 aydan fazla beklemek istemiyorum fakat 4 ay kafadan bekletiyo Doğuş (Bugatti Veyron mu sipariş veriyorum  ???). Gel gelelim madolyonun diğer tarafına. Opel Ataköy'e gene uğradım ve GTC hala satılmamış. İçi taba Beyaz 1.4 140 hp su an liste fiyatı stock olarak 57.722 + deri opsiyon icin ne kadar derler bilmiyorum. Her neyse benim düşündüğüm şu:
1.4 140 hp m start/stop 18'' jant
1.6 180 hp m start/stop 19'' jant
Opsiyon olarak ekletmek istiyorum hepsini bgn gördüğüm itibariyle 57.722 1.4 ün fiyatı 60.988 1.6 nın fiyatı. Hangi aracı düşünmeliyim öncelik olarak. Celalettin Bey ortalama 2 aya istediğim aracın gelceğini bi önceki ziyaretimde söylemişti. Jantlardan dolayı biraz kararsızım 18'' olan da 50 yanak vardı biraz kalın geldi konforludur fakat yol tutuşa nasıl etki eder bi fikrim yok. 19'' jantın ise 45 yanagı bulunuyor. Bu arada yakıt olarak da 1,5 lt fark var arada aradaki farka değer mi? Bir depo ile ortalama kac km giderim (֖zellikle 1.6 180 astra j kullanıcıların iyi bilirler yardımlarını bekliyorum) Tabi 1.4 kullanıcılarının da fikirleri önemli ama 1.4 icin sorun yok onun yakıtı konusunda pek şüphelerim yok 10lt'yi geçmez diye tahmin ediyorum kendi kullanımıma göre.

Değerlendirmeleriniz ve fikirleriniz benim icin cok önemli simdiden herkese cok tesekkürler  :)
saygılar,

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: ASTRA GTC almayı düşünüyorum. Yardım Lütfen ! ! !

1.4t 9 lt 1.6t ise 10.5 civarı yakacaktır , 18 jantta lastik 50 yanakta olsa iyi bir marka ise aracın özellikleriyle birlikte üstün bir yol tutuş olacaktır. bence 18 ve 19 arasında düşünmeniz gereken görüntü olarak hangisini beğendiğiniz onun dışında 2 si arasında yol tutuşta büyük farklar olmaz. bence 180 liğin alın 10.5-11 lt yakıtı uygun buluyorsanız performans olarak da daha büyük beklentileriniz varsa  ama 1.4t performans olarakta tatmin eder bence test imkanı varsa 2 sinide test edin en azından gtc de olmasa bile hb lerde 2 motor seçeneğininde  test aracı vardır .son olarakta scirocco ve astra gtc arasında bence rocco daha sportif duruyor özellikle önden bakınca ama eskiden 6 ay sıra veriyorlardı rocco için şimdi 4 ay verdilerse güzel

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bir de 61bine gtc donanımı seviyesinde rocco 160 veriyorlar mı? 

srd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
1.4t 9 lt 1.6t ise 10.5 civarı yakacaktır , 18 jantta lastik 50 yanakta olsa iyi bir marka ise aracın özellikleriyle birlikte üstün bir yol tutuş olacaktır. bence 18 ve 19 arasında düşünmeniz gereken görüntü olarak hangisini beğendiğiniz onun dışında 2 si arasında yol tutuşta büyük farklar olmaz. bence 180 liğin alın 10.5-11 lt yakıtı uygun buluyorsanız performans olarak da daha büyük beklentileriniz varsa  ama 1.4t performans olarakta tatmin eder bence test imkanı varsa 2 sinide test edin en azından gtc de olmasa bile hb lerde 2 motor seçeneğininde  test aracı vardır .son olarakta scirocco ve astra gtc arasında bence rocco daha sportif duruyor özellikle önden bakınca ama eskiden 6 ay sıra veriyorlardı rocco için şimdi 4 ay verdilerse güzel

tesekkürler. yakıt konusunda suanki aracım zaten bunların üstünde yakıyor. jant konusunda tavsiyenize uyacağım. performans olarak dediginiz gibi iki arac da beklentilerimi karsılayacak durumda tek sıkıntım arada cok fark mı var az fark mı var bilememem ve bu yakıt farkına bu performans icin değer mi değmez mi kestiremiyorum. zaten flexride almayı düşünüyorum bu sayede yol tutuş konusunda da beklentilerimi karşılarım heralde diye düşünüyorum.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Scirocco 1.4 TSI 160 PS Man Sportline 29.200 EUR + 834 TL
euro (kur 2,09) olarak donanım farkını kapamak için eklenecek farklar;
Metalik Renk 500
18" Interlagos Alüminyum Alaşım Jantlar 520
Hız sabitleyici 245
Ayna paketi (Elektrikli katlanır yan aynalar + Yağmur sensörü + Kendiliğinden kararan iç dikiz aynası) 375 (elektirkli ayna gtc yok sanırım ama diğerleri standart)
MEDIA-IN multimedya soketi, USB adaptörlü 425

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

srd link' Alıntı:
tesekkürler. yakıt konusunda suanki aracım zaten bunların üstünde yakıyor. jant konusunda tavsiyenize uyacağım. performans olarak dediginiz gibi iki arac da beklentilerimi karsılayacak durumda tek sıkıntım arada cok fark mı var az fark mı var bilememem ve bu yakıt farkına bu performans icin değer mi değmez mi kestiremiyorum. zaten flexride almayı düşünüyorum bu sayede yol tutuş konusunda da beklentilerimi karşılarım heralde diye düşünüyorum.
ara hızlanmalarda uçurum olmaz ama son süratte 30 km ye yakın fark olur test etmekte yarar var bence.

srd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yani tamam iyi hoş güzel arac da; benim düsündügüm arac 1.4 160 manuel+metalik renk+xenon+cam tavan+ayna paketi+interlogos+media in paketi+cruise control 72.000 tlye tekabül ediyor. ֜stelik böyle bir arac yok ellerinde sipariş aldıklarında 4 ay bekleme süresi ee zaten 2012 model alıyoruz. 2013 gelmiş olacak neredeyse. Ha bir de kur 2,09 a sabitlendi fakat degismeme sabit kalma garantisi de yok.4 ay içinde olur olur. valla bence vw politikadan kaybediyor. Beceriksizlikten baska bir sey degil bu. Neymiş dsg arac gelmiyormuş. vs vs vs opel sırf bu nedenlerden bile 1 adım öndedir benim icin. Kaldı ki opsiyon ve fiyat olarak cok daha makul fiyatlara güzel bi gtc alabilecegimi düsünüyorum.

not: bugün gökhan sayesinde 2004 comfortline golf modelinde ve günümüz bi cok aracında olan otomatik yanan far fonksiyonun scirocco modelinde standart olmadıgını ayna paketiyle alınabildigini ögrendim  ???

srd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
ara hızlanmalarda uçurum olmaz ama son süratte 30 km ye yakın fark olur test etmekte yarar var bence.

evet benim icin önemli olan ara hızlanmalar cok uzun yol yapmıyorum genellikle şehir ici senede 1 veya 2 kez uzun yola cıkıyorum. valla kafam karıstı artık 1.4 1.6 olsun biseyler de kafam rahatlasın. acıkögretim sınavım  var haftasonu hem kafam almıyor. hem de calısırken aklıma gtc ve astraların görüntüleri falan geliyor. halisünasyon görecem yakında  :D

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim tavsiyem motor tercihiniz hakkında olacak.

Eğer 1-2 lt fazla yakması sizin için sıkıntı olmayacak ise mutlaka 1.6 180 tercih edin.

1.4 140 almış biri olarak 1.6 180 tercih etmememin pişmanlığını hala yaşıyorum diyebilirim.  :(

Beklentileriniz performans üzerine kurulu ise mutlaka tercihiniz 1.6 180 den yana olsun.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende 1.6 180 hp de manuel olsaydı düşünebilirdim a.s fazla törpülüyor performansı . birde sanırım spor tek kapılı bir hatch arıyorsunuz kafanızı karıştırabilirim ama astra hb ile astra gtc arasında fiyat farkını hakeden farklar yok bence kişisel görüşüm hatta hb aracın ön ızgaralar sayesinde gtc den daha agresif olduğunu düşünüyorum bu konu tek kapı ve arkadan görüntüde değişse de ön ızgaranın neredeyse panjurun orda olmaması astra gtc de agresifliği etkiliyor diye düşünüyorum