Astra H Ayak aydınlatma

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu kırmızıyla işaretli parçayı sökemedim daha doğrusu çok zorlamadım.
herhangi bir vida falan var mı ((?))
geçmeliyse ne yöne çekmek gerek.

ererf.jpg

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu kırmızıyla işaretli parçayı sökemedim daha doğrusu çok zorlamadım.
herhangi bir vida falan var mı ((?))
geçmeliyse ne yöne çekmek gerek.

ererf.jpg
öncelikle soru işareti ile işaretlediğim yeri düz tornavidayla söküyoruz.Yalnız dikkatli sökün kaplamaya zarar gelmesin.Sonrasında ise parçayı direksiyona doğru,yani ön direğe dik olarak çekiyoruz.

Sadece bu kısmına bakabildim.Aklıma tavan lamasını söküp kablolarına bakmak geldi.Bi kısmını söktüm ancak cam kısmını fazla zorlamak gerekti,vazgeçip kapattım.İlginç olan şu tavan lambası patlasa nasıl değişsecek çok sıkı geçmiş.

ilk olarak mavi ve gri kabloları deneyeceğim inşallah aynıdır

seckintuncer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
O soru işaretiyle işaretlediğiniz yer benim aracımda (Astra 2006 cdti enjoy) sökülmüyor.
Yani benimkinde o büyük parçayı sökmek için o parçayı sökmeye gerek yok.
Büyük (kırmızı çizgilerle taradığınız) parçayı kenarlarından parmaklarınızı sokarak ön cama paralel eksende kuvvetlice çekmeniz gerekiyor.
o şekilde asıldığınızda zor da olsa tutan tırnaklardan kurtulup geliyor.

Fakat son anlattıklarınızdan anlıyorum ki sizin aracınızda durum biraz farklı ve halletmişsiniz. Hayırlı olsun :)) doğru kabloyu bulmak kalmış sadece. Bir voltmetre kullanmanızı tavsiye ederim. Kabloları soymaya gerek kalmadan toplu iğne batırarak ölçebilirsiniz ;))

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
O soru işaretiyle işaretlediğiniz yer benim aracımda (Astra 2006 cdti enjoy) sökülmüyor.
Yani benimkinde o büyük parçayı sökmek için o parçayı sökmeye gerek yok.
Büyük (kırmızı çizgilerle taradığınız) parçayı kenarlarından parmaklarınızı sokarak ön cama paralel eksende kuvvetlice çekmeniz gerekiyor.
o şekilde asıldığınızda zor da olsa tutan tırnaklardan kurtulup geliyor.

Fakat son anlattıklarınızdan anlıyorum ki sizin aracınızda durum biraz farklı ve halletmişsiniz. Hayırlı olsun :)) doğru kabloyu bulmak kalmış sadece. Bir voltmetre kullanmanızı tavsiye ederim. Kabloları soymaya gerek kalmadan toplu iğne batırarak ölçebilirsiniz ;))
üşendim tektek bakmaya o yüzden lambayı sökmeye kalkdım, o da sıkıntılı çıktı :) müsait bi zamanda deneyeceğim mecbur

erincaydin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra h 2011 1.3cdti essentia comfort model aracıma ayak aydınlatması yaptım.
Malzemeler: 3metre kablo-tornavida-yan sanayi plaka aydınlatma duyları ve dipsiz ampülleri
Ben de orjinale yakın bir şey olsun istediğim için,sol direkten tavan lambası kablosunu soyup kablo çektim.Ordan aşağı indirdiğim kabloyu plaka aydınlatma duylarının soketlerine bağladım.kabloyu konsolun altından götürüp diğer ayak ucuna çektim.Oraya da diğer duyu bağladım.Kapılar açılınca yanıyor.
Bir de çakmaklık aydınlatmasından kablo çekip tech 2 giriş yerini kapatan plastiğin vitesle olan birşeşim yerine alttan gizlemek suretiyle turuncu led koydum.Kontak açılınca güzel bir aydınlatma yapıyor o bölgeye.Dikizden inen ambiyans aydınlatması gibi.
Fotoğrafları ekliyorum.

erincaydin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Resimler kırık link gibi göründüğü için ve eski mesajlarımda düzeltme butonu olmadığı için böyle arka arkaya oldu kusura bakmayın.

erincaydin-albums-astra-h-picture6927-20161124-201636.jpg

erincaydin-albums-astra-h-picture6928-20161124-201647.jpg

erincaydin-albums-astra-h-picture6929-20161124-201701.jpg