Astra H çok mu sorunlu?

rally2003

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugünlerde Opel Astra H kasa araçları araştırıyorum. Şu an kullandığım Fiorino aracım konforsuz ve sert süspansiyonlu olduğu için Opel Astralara yöneldim. Ancak aklıma takılan bir kaç soru var. Opel forumlarında gördüğüm kadarıyla Astra H kasaların çok sorunu var. Her kullanıcı ayrı bir sorundan dert yanmış. Kiminin kliması ısıtmıyormuş, kiminin aracı ufak bir parça yüzünden 2000 liraya yakın masraf çıkarmış. Yani kısacası problemler çok ve birbirine benzer. Bu konular yüzünden astra biraz gözümü korkuttu. Alacağım araç en düşük 2010 model olacak. Opelin malzeme kalitesi güzel ama elektronik ve motor bölümünde sıkıntılar gerçekten çok mu fazla? Bu kadar sorunu olmasına rağmen nasıl piyasada çok tutuluyor? Sizlerin bu konu hakkında görüşlerini almak istedim.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Bugünlerde Opel Astra H kasa araçları araştırıyorum. Şu an kullandığım Fiorino aracım konforsuz ve sert süspansiyonlu olduğu için Opel Astralara yöneldim. Ancak aklıma takılan bir kaç soru var. Opel forumlarında gördüğüm kadarıyla Astra H kasaların çok sorunu var. Her kullanıcı ayrı bir sorundan dert yanmış. Kiminin kliması ısıtmıyormuş, kiminin aracı ufak bir parça yüzünden 2000 liraya yakın masraf çıkarmış. Yani kısacası problemler çok ve birbirine benzer. Bu konular yüzünden astra biraz gözümü korkuttu. Alacağım araç en düşük 2010 model olacak. Opelin malzeme kalitesi güzel ama elektronik ve motor bölümünde sıkıntılar gerçekten çok mu fazla? Bu kadar sorunu olmasına rağmen nasıl piyasada çok tutuluyor? Sizlerin bu konu hakkında görüşlerini almak istedim.

Merhaba hocam öncelikle amortisörlerin sert olması yol tutuşu yönünden çok iyi onu söyliyim. Konfordan ödün verip yol tutuşunun olması daha iyi bir avantaj ayrıca astra araçların amortisörleride sert yapıda :). Kronik sorunu çok fazla sorunlu değildir ayrıca 2010 model yerine 2013 model satilamamış yani elde kalmış modelleri uygun fiyatlı alabilirsin 2. El bence en son tercih olmalı .

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Sürekli bir markayı modeli araştırırsanız, gözünüze batacaktır sorunu.
Astra H için konuşuyorum.

Kronik cim arızası vardır, ki çözümü de artık her yerde yazıyor ki, üst model 2010 larda karşılaşılmıyor pek.

İç sürkülasyon klapesi kırılabilir, masrafsız tamir edebilirsiniz, çokca konusu var.

Amortisörleri bence çok kararında, hatta yumuşak.

Turbo selenoid valf arızası kronik denebilinir, 200tl den düşüktür.

Diğer arızalar kronik değil şans dır. Elektronik araçlar her markada pahalı arızalar olabiliyor. Opelin en az sorunlu araçlarındandır Astra H

rally2003

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O zaman Astra alacağım. En çokta sirkülasyon yönlendiricisi düşündürüyordu beni. 2010-2011 model 50 Bin kilometreyi geçmemiş araçlara 39-40 arası istiyorlar. Sizce iyi mi bu fiyat. Olması gereken nedir? 38 lira verilir diye düşünüyorum.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
O zaman Astra alacağım. En çokta sirkülasyon yönlendiricisi düşündürüyordu beni. 2010-2011 model 50 Bin kilometreyi geçmemiş araçlara 39-40 arası istiyorlar. Sizce iyi mi bu fiyat. Olması gereken nedir? 38 lira verilir diye düşünüyorum.

Sedan ise 38, o model ve km için iyidir.

rally2003

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Malesef sedanları 42'den aşağı yazan yok :) Mecburen HB olanlara yöneldim bende.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Malesef sedanları 42'den aşağı yazan yok :) Mecburen HB olanlara yöneldim bende.

O ne ya, ben 111. yıl özel seri, yeni 60.000 bakımını yaptırdığım(59 binde), boyasız, hasarsız Gümüş gri Sedan aracımı 39 a elden ilana koymadan vereceğim. Euro ile birlikte sıfır araçlar yükseldikçe fiyatlar iyice yükselecek gibi.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam sahibindende tutturan öpüyor. zamanında dayıma corsa aldık 34500 sıfır km 2011 model. geçen benzinlikte adam 34 verdi yıkarken ayak üstü kızına alacakmış :D millet sıfır aldığı fiyata veriyor 2.el araçlarını gözünü sevdiğimin vergisi nelere kadirsin :)

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım 2010 h dizel. 2011 yılında CIM modülü için servis telefon etti.Garantiden kelepçe takıldı.Bir ücret ödemedim.Henüz CIM sorunu ile karşılaşmadım.

Motor Soğutma suyu kabının sensörü arızalandı.Araç Garantideydi.Ücretsiz değiştirildi.

Yani 5 ay sonra 4. yaşına girecek aracın rutin bakımları dışında masraf yapmadı. Km 35 bin'de. Şu anda gaz-fren ile arızaya bakmaya çalıştığımda ordada sıfır hata kodu :)

Nazar değmesin..

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
[MENTION=7562]patriot[/MENTION] unutmuşum, seviye sensörü de kronik denebilir.