Astra H Easytronic Gaz pedalı problemi

YuSeM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar. Dün yolda giderken sola doğru dönüp hafif dik bir yamayı çıkacaktım. Haliyle vites yavaşladığım için A1 de. A1 de kalktım, devrini aldıktan sonra A2 ye geçti ama gaza ne kadar bassamda araç gitmedi kaldım yokuşun ortasında. Arkamda da bir sürü araç kaldı ben kalınca. Sonra A2 den A1 e geçti ve gaz pedalı çalıştı devam ettim. Ama A2 de gazı sonuna kadarda basmama rağmen hiç gaz gelmedi sonra kendi düzeldi. Bu bir porblemmi yada bir problem olacağının işaretimi?

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
easytronic A modundayken gaz pedalı garip tepkiler veriyor.özellikle de yokuş yukarı çıkarken.ben sürekli çıkışlarda manuel moda alıyorum.
Tekrar ederse bunu bi arıza olarak algılayıp servise gitmeni öneririrm.

YuSeM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler.

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kesinlikle bir sorun. Gaz pedalı tepki vermiyor biliyorum, yani güç yetmemesi falan değil, pedala basmamışsın gibi sanki. Servise gitmeni öneririm. Sık sık başına gelmese de ara sıra tekrarlayacaktır. Aynı sorunu bende yaşadım. Yazılım güncellemesi falan bilmiyorum yaptılar bişeyler düzeldi şu an sorun yok.

aegeon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,
Bence bir an önce servise giderek baktır çünkü bu problemin yol açacağı daha büyük bir masraf var. Benzer olay yokuşta tekrar başına gelir ise baskı balatayı sıyırma ihtimalin çok yüksek ve aracım daha 20.000 km de iken benim başımageldi ve 2 sene öncesinde 950 tl ye yaptırdım.

_ferhat_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu dediğin seyi ben dizel astra da yaşıyorum ben bunu tamamen güçsüzlük ve yükseklik algısı düşük olan ve geç devreye giren vites kutusundan kaynaklanıyor .ben genelde ya hızlı girip üst devirlerde yokusu cıkıyorum yada manuel moda alarak yavasladıgımda hemen vites dusurerek bu olayın önüne gecmeye calısıyorum

YuSeM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler. Yine servis yolu göründü. Oooof offf.