Astra H Lpg taktıran arkadaşlar önerileriniz.

EnjoY34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şirket bana araba verdikten sonra 2010 model aracımı babama verdim. aracım 1.6 115p olduğu için ortalama 7.5 litre gibi benzin yakıyor. babam lpg taktıralım dedi. bende araştırmaya başladım. sizinde görüşlerinizi almak istiyorum. astra h aracına lpg taktıran arkadaşlar ne kadara taktırdı hangi marka taktırdı ve sorun çıkardımı. hepinize teşekkürler şimdiden

ogretmen0761

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
BRC marka MY 07 16000 km'dir sorunsuz kullanıyorum.Temmuz 2009'da takıldı.Yakıt tüketim değerleri yol bilgisayarında kayıtlı(takrıedığımmdan beri BC 2'yi silmedim).7.9 L/100 km.Tabi yüzde 15 fazlasını almak lazım.

kaandogru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeşim taktırma...daha önce astram vardı satmak zorunda kaldım..daha önceki yazımı incele...servis ve lpg kimse kabul etmedi...2 defa bobin yaktı araba..1 defa otobanda kaldım..Orijinalden alıntı: kaandogrumerhaba.ilk sahibi olduğum astra 2004 1.6 xe twinport manuel 114,000 km lpg kitli(BRC) aracın çekiş problemi çözülemiyor.1yıl önce 70.000km de lpg montajı yapıldı bu zamana kadar çok memnumdum.özellikle sabahları soğuk havalarda bariz olan çekiş problemi ve boğulma mevcut(Araç gazı sonuna kadar basmama rağmen 110'u görmüyor).3-5 km gittikten sonra motor arıza lambası yanıyor.ayağımı gazdan çekince bu ışık sönüyor.Bu arada aracı rölantiye aldığımda sürekli titreme yapıyor.belli bir km yaptıktan sonra aracı durdurup çalıştırdığımda (motor ısındığında özellikle) bu arıza ortadan kayboluyor.Bu halde Servise gittim bilgisayara bağlattım arıza kodu yok.lpg ye gittim enjektörlerden biri arızalı olabilir diye..yine aynı arabada birşey yok arıza lambası yanınca getir dediler..(Bu arada aynı sorun sonucu 1 ay önce ateşleme bobini ve bujiler değişti.ses geliyor diye emme manifold kelebeğini onardılar..) Sorun ile ilgili bilgisi olan arkadaşlarımın değerli görüşlerini bekliyorum..

Yiğit18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende brc kullanıyorum ve çok memnunum

volkansan

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
manifoldu deldirtmeden montaj yaptırın.

EnjoY34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeşim taktırma...daha önce astram vardı satmak zorunda kaldım..daha önceki yazımı incele...servis ve lpg kimse kabul etmedi...2 defa bobin yaktı araba..1 defa otobanda kaldım..Orijinalden alıntı: kaandogrumerhaba.ilk sahibi olduğum astra 2004 1.6 xe twinport manuel 114,000 km lpg kitli(BRC) aracın çekiş problemi çözülemiyor.1yıl önce 70.000km de lpg montajı yapıldı bu zamana kadar çok memnumdum.özellikle sabahları soğuk havalarda bariz olan çekiş problemi ve boğulma mevcut(Araç gazı sonuna kadar basmama rağmen 110'u görmüyor).3-5 km gittikten sonra motor arıza lambası yanıyor.ayağımı gazdan çekince bu ışık sönüyor.Bu arada aracı rölantiye aldığımda sürekli titreme yapıyor.belli bir km yaptıktan sonra aracı durdurup çalıştırdığımda (motor ısındığında özellikle) bu arıza ortadan kayboluyor.Bu halde Servise gittim bilgisayara bağlattım arıza kodu yok.lpg ye gittim enjektörlerden biri arızalı olabilir diye..yine aynı arabada birşey yok arıza lambası yanınca getir dediler..(Bu arada aynı sorun sonucu 1 ay önce ateşleme bobini ve bujiler değişti.ses geliyor diye emme manifold kelebeğini onardılar..) Sorun ile ilgili bilgisi olan arkadaşlarımın değerli görüşlerini bekliyorum..

opel serviste 1.700tlye montaj yapıyolar. garantiside bozulmuyor aracın.

smlhyk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg ile uzun süre mücadele ettim

Sevgili arkadaş arabamda atiker marka lpg var başıma gelmedik kalmadı nerede ise aracı satacaktım. Takan kişi hatayı kabul etmiyor, fabrikaya yazdım bölge distiribitörüne yönlendirdi neticede bir yıllık uğraş sonucunda şunu öğrendim twinport motorlarda brc veya atiker fark etmiyor (diğer markaları bilmiyorum) problem yaratıyor. Bunu atikerin yetkilileride biliyor bundan dolayı yaklaşık 5 ay önce yeni model üretmiş yanılmıyorsam sayffeyz deniliyor. Araştırın benim aracımdakini bununla değiştirecekler.

aragorn1987

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bencede taktırma bende astra h var benzinde biniyorum dilim yandı bikere yapacağın karda yedek parçaya gidiyo zaten

volkantürker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben atiker kullaniyorum ve bir sorunlada karşilaşmadim montaj düzgün yapildiği sürece bir sorun olacağini sanmiyorum​