ASTRA J 1.3 CDT. SEDAN MI, HB Mİ ?

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: ASTRA J 1.3 CDT. SEDAN MI, HB Mİ ?

İki araçta astra olmasına rağmen bence karakter olarak farklılar.Sedan daha aile arabası profiline sahip her ne kadar piyasadaki bir çok sedana göre daha sportif olmasına karşın genede bi ağır başlılık var bence. HB ise daha çok sportif duyulara hitap eden bir tasarım tarzı var. Geri kalan herşey hemen hemen aynı zaten, artık burda sizin gözünüze hangisi daha hoş geliyorsa ihtiyaçlarınızı hangisi daha iyi karşılıyorsa o modeli seçmelisiniz.

Ben astrada HB, sedanda da insignia yı çok beğeniyorum. :)

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

chiv link' Alıntı:
Herkesin aracı kendine en güzeldir arkadaşlar zaten.
Sedanı beğenmeyen sedan almaz. HB i beğenmeyen HB almaz :)
Sedan & HB tartışması yaşanmasın :)
Tekrar söylüyorum; insanlara sormaktansa; kendi beğendiğinizi, içinize sineni alın.
+1. ben sedanı da hb i de çok beğeniyorum.sedan daha güzel göründüğü için ve kullanış amacıma daha uygun olacağı için sedan tercih ettim.Ama sedan olmasaydı arabanın güzelliği nedeniyle büyük ihtimalle hb alırdım.

delikadir24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
hocam bence böyle konuşmadan önce gidin bir sedan deneyin bu yorumları gelip silersiniz yorumlarınız çok acımasız olmuş :) .Sedanın bagajı gayet büyük.jettayla arasında sadece 40 litre var.HB deki çizgiler zaten sedanda da var :) . kaldı ki sedan kasa olarak daha başarılı bu da benim şahsi görüşüm

Ewet buda sizin şahsi görüşünüz... 40 lt azmıdır ?

Sevkler ve renkler olayı dostum    045thumbsup

kemalyigit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
Abicim lütfen yanlış anlama ama H kasa sedanla J kasa sedanı karşılaştırmak atla eşeği karşılaştırmak gibi olur.H kasa HB araçlar golfe rakip olamazdi ve olamiyordu.ama şimdi Astra J varken Golf alanlara resmen acıyorum.J golfun 50 katı daha yakışıklı.Aynı şekilde H kasa sedan honda civic ve jettaya asla rakip olamazdi ve bence başarılı değildi ama J sedan sınıfının en iyi arabası.kasa olarak hepsinden daha iyi kalite olarak da büyük çoğunluğunu sollar.Opel insigniadaki deneyimini J Sedana kullandı.İnsignianın ne denli başarılı bir araba olduğu zaten sorgulanamaz bile.kaldı ki araca talep de çok yüksek.Bu da en güzel göstergesi bence

Dediğim gibi Opel Astra J HB ile ve insignia ile bir devrim yaptı.Ve bu devrimini Astra J Sedanla sürdürüyor.İnşallah en kısa zamanda satın alırsın ve bu yorumları kendin yaparsın

yok kardeş yanlış anlamadım, ancak H kasa ile J kasayıda karşılaştırmadım. Benim şuan H kasa sedanım var zaten satmaya çalışıyorum H kasa sedanımı.
Şimdi beni kararsız bırakan ve sizede danışmama sebep olan Opelin saçmalığı şu b ence.
J kasa sport koltuğu ve direksiyonu neden J kasa sedan da yok. Ben sedan için sport yerine 4 bin fazla verip koltukğu için cosmo almak zorunda kalacam, benim derdim bu. HB j kasa sporttaki bu direksiyon ve koltuk olayının j kasa sedanda da olmasını isterdim sadece. Haksızmıyım, opel için herşey para sanırım düşüncem bu.
Bu arada tekrar teşekkürler herkese, bence çok yardımı oluyur ve faydalı bi forum yazışması bence..

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kemalyigit link' Alıntı:
yok kardeş yanlış anlamadım, ancak H kasa ile J kasayıda karşılaştırmadım. Benim şuan H kasa sedanım var zaten satmaya çalışıyorum H kasa sedanımı.
Şimdi beni kararsız bırakan ve sizede danışmama sebep olan Opelin saçmalığı şu b ence.
J kasa sport koltuğu ve direksiyonu neden J kasa sedan da yok. Ben sedan için sport yerine 4 bin fazla verip koltukğu için cosmo almak zorunda kalacam, benim derdim bu. HB j kasa sporttaki bu direksiyon ve koltuk olayının j kasa sedanda da olmasını isterdim sadece. Haksızmıyım, opel için herşey para sanırım düşüncem bu.
Bu arada tekrar teşekkürler herkese, bence çok yardımı oluyur ve faydalı bi forum yazışması bence..
tamamen haklısın abi tamamen.bunu opel bilinçli şekilde koymadı.3 sene sonra makyaj gelince koltuklar ve direksiyonu değiştirecek sportlardaki.makyaj geldi diye millete satacak.ama 4000 farkı sadece onun için vermiyorsun.AFL farlar gerçekten süper.cosmo alırsan farların AFL olacak.eğer durumun varsa sport koltukları ve direksiyonu da istiyorsan bence cosmo satın al.AFL farlar sonradan taktırılmıyor malesef.en büyük kazanımın AFL olacak bence

delikadir24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
tamamen haklısın abi tamamen.bunu opel bilinçli şekilde koymadı.3 sene sonra makyaj gelince koltuklar ve direksiyonu değiştirecek sportlardaki.makyaj geldi diye millete satacak.ama 4000 farkı sadece onun için vermiyorsun.AFL farlar gerçekten süper.cosmo alırsan farların AFL olacak.eğer durumun varsa sport koltukları ve direksiyonu da istiyorsan bence cosmo satın al.AFL farlar sonradan taktırılmıyor malesef.en büyük kazanımın AFL olacak bence

Bende bu AFL farların bu kadar süper bişi olduğunu sonradan öğrendim. Sadece bu farlar için bile 4.000 tl veririm  walll

kemalyigit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:

Hayde hayırlısı, bu gidişle cosmo alacam eğer sedan alırsam. ama hb de karar verirsem sport olacak tercihim.
ayrıca şunu belirtmek isterim arkadaşlar, yorumlar mükemmel çok yönlendirici ve tercih konusunda çok fikir verici. Tecrübe eden arkadaşların özelikle paylaşımları harika. Selamlar saygılar.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kemalyigit link' Alıntı:
Hayde hayırlısı, bu gidişle cosmo alacam eğer sedan alırsam. ama hb de karar verirsem sport olacak tercihim.
ayrıca şunu belirtmek isterim arkadaşlar, yorumlar mükemmel çok yönlendirici ve tercih konusunda çok fikir verici. Tecrübe eden arkadaşların özelikle paylaşımları harika. Selamlar saygılar.
estağfurullah abi burası yardımlaşma forumu birbirimize yardım etmekten güzel ne var.ama ciddi diyorum o satıcıların lafına çok bakma.en iyi kullanıcılar bilir.2000 km yaptım bu arabada.olmasını istediğim en çok şey AFL far.far sensörüymüş yağmur sensörüymüş hiç benim umrumda değiş.ama o AFL ler beni benden alıyor :).BMW nin Angel Eyeleri neyse Astranın da AFL si o bence

kemalyigit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
estağfurullah abi burası yardımlaşma forumu birbirimize yardım etmekten güzel ne var.ama ciddi diyorum o satıcıların lafına çok bakma.en iyi kullanıcılar bilir.2000 km yaptım bu arabada.olmasını istediğim en çok şey AFL far.far sensörüymüş yağmur sensörüymüş hiç benim umrumda değiş.ama o AFL ler beni benden alıyor :).BMW nin Angel Eyeleri neyse Astranın da AFL si o bence

eyvallah kardeşim, bimukabele, teşekkürler.

harrun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aile varsa sedan ama 1.3 ü satıp yine 1.3 sedan araç almak mantıklı değil bence.