Astra J 1.3 CDTİ Geri Viteste Silkeleme, Vuruntu (Rölanti Dalgalanması)

cyberranger

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim lastikler kötü değil ama 5. yılına geliyor. değiştirmeliyim diye düşünüyorum. Balans ayarından sonrası tahmini 1 ay kadar iyi gitti. Bu da lastiklerde hata olabileceğini gösteriyor. Baskı balata luk marka taktırdım. Ama bazı ustalar baskı balata için orjinal servisten getirtsen daha iyi olurdu diyor.

Servisten gelen LUK marka ürünle dışarıdan alınan ürün aynı sıkıntı yok. 5 yıl değişsin bir zahmet :)

Excellent56

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam benim araçta 2015 1.6 aynı dediğiniz olay bende de mevcut. Sorunu çözebildiniz mi acaba? Danıştığım biri şanzımanın komple değiştirmesi gerektiğini söyledi kafayı yemek üzereyim

silvester_401

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bahsettiğiniz geri vites sorunu bende de var. Ben ilave olarak şöyle birşey eklemek istiyorum; (sizde de muhtemelen böyledir) geri viteste yarım debriyajda vuruntuyu yapıyor, fakat debriyajı tamamen bıraktığımda bir daha vuruntu olmuyor. Bu da şanzuman ve kavramaya odaklanmamız gerektiğine işaret ediyor gibi...

mustafabozkurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bahsettiğiniz geri vites sorunu bende de var. Ben ilave olarak şöyle birşey eklemek istiyorum; (sizde de muhtemelen böyledir) geri viteste yarım debriyajda vuruntuyu yapıyor, fakat debriyajı tamamen bıraktığımda bir daha vuruntu olmuyor. Bu da şanzuman ve kavramaya odaklanmamız gerektiğine işaret ediyor gibi...

Selamlar

Bugün dediğiniz konuyu aracımda denedim. Bahsettiğiniz şekilde debriyajı tamamen bıraktığımda vuruntu yapmıyor. Maalesef ustaların fikir yürütecekleri arızaları biz çözmeye çalışıyoruz.

mustafabozkurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam benim araçta 2015 1.6 aynı dediğiniz olay bende de mevcut. Sorunu çözebildiniz mi acaba? Danıştığım biri şanzımanın komple değiştirmesi gerektiğini söyledi kafayı yemek üzereyim

Selamlar,

Bugün bir arkadaşın yorumu ve benim denemem bilginize.

silvester_40' Alıntı:

Selamlar

Bugün dediğiniz konuyu aracımda denedim. Bahsettiğiniz şekilde debriyajı tamamen bıraktığımda vuruntu yapmıyor. Maalesef ustaların fikir yürütecekleri arızaları biz çözmeye çalışıyoruz.

• Beğen
Tepkiler: silvester_401

silvester_401

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar,

Bugün bir arkadaşın yorumu ve benim denemem bilginize.

Selamlar

Dün İstanbul'dan bir şanzıman ustasıyla telefonda görüştüm, durumu anlattım. Opeller de oluyor dedi. Herhangi bir parça değişikliğine gitmeyin, masraf yapmayın dedi.
Araştırmaya devam ediyorum, bir gelişme olursa paylaşırım.

Excellent56

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ankara da 20 yıllık Opel servis tecrübesi olan İlhan Usta ile görüştüm maalesef tek çare olarak şanzuman komple değişmeli dedi. Onun dışında hiçbir masraf yapmayın çare olmaz dedi. Bilmem siz bir çözüm buldunuz mu?

mustafabozkurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ankara da 20 yıllık Opel servis tecrübesi olan İlhan Usta ile görüştüm maalesef tek çare olarak şanzuman komple değişmeli dedi. Onun dışında hiçbir masraf yapmayın çare olmaz dedi. Bilmem siz bir çözüm buldunuz mu?
mesajınızı geç gördüm kusura bakmayın. Hayırlı Ramazanlar. Ben araçta herhangi bir tamirat yaptırmadım. Bilemiyorum siz mi yazmıştınız ama, araç geri viteste iken debriyaja basmadan gittiğinizde vuruntu gelmiyor. Bende denedim aynı sonucu aldım. Bu da durumun volant - baskı ile alakalı olduğunu doğruluyor. Yetkili servise götüreceğim. Ama ne zaman olur bilmiyorum. Orijinal volant - baskı değiştirmeyi düşünüyorum.
Gelişmeleri yazarım.
İyi günler.

Excellent56

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mesajınızı geç gördüm kusura bakmayın. Hayırlı Ramazanlar. Ben araçta herhangi bir tamirat yaptırmadım. Bilemiyorum siz mi yazmıştınız ama, araç geri viteste iken debriyaja basmadan gittiğinizde vuruntu gelmiyor. Bende denedim aynı sonucu aldım. Bu da durumun volant - baskı ile alakalı olduğunu doğruluyor. Yetkili servise götüreceğim. Ama ne zaman olur bilmiyorum. Orijinal volant - baskı değiştirmeyi düşünüyorum.
Gelişmeleri yazarım.
İyi günler.
hocam bende de aynen öyle debriyajdan çekip geri gidince silkeleme yok. Ancak bizim araçlarda volant sabit değişmezmiş yani sorduğum birkaç usta öyle demişti. Bakalım artık hayırlısı inşallah çözülür. Haberleşiriz inşallah . Hayırlı ramazanlar

mustafabozkurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam bende de aynen öyle debriyajdan çekip geri gidince silkeleme yok. Ancak bizim araçlarda volant sabit değişmezmiş yani sorduğum birkaç usta öyle demişti. Bakalım artık hayırlısı inşallah çözülür. Haberleşiriz inşallah . Hayırlı ramazanlar
Şimdilik araçta bir sorun yaşatmıyor.
Hayırlı Ramazanlar