Astra J 1.3 Dizel Yakıt Tüketimleri

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com
Ynt: Astra J 1.3 Dizel Yakıt Tüketimleri

bugraa link' Alıntı:
aracı teslim alırken bana opetten mazot alablrsnz iyidir dediler onun için ilk fullememi ordan yaptım bidaki sefere shell yada po mu alsam acaba diyorm aracımın ortalama yakıt tüketimi düşmesse birde onları deneyeceğim

aracınızı agresif kullanmayın. çalıştırdıktan 30 sn sonra felan hareket edin. 2000-3000 devir arasında bogmadan kullanın.. ani hızlanmalardan kaçının. eger az egimli yolda kullanıyorsanız 6.3- 6.5 arasında bir deger yakalayacaksınız. kısa mesafede..... eger egimsiz bir alanda kullanıyor, orta mesafede ise 5.0 ye kadar düşürebilirsiniz..

ben de aracımı ilk aldığımda 7.3 lt ile sinir oluyordum... iki defa 4.1 lt ortalamayı tutturdum... şehir içinde kısa mesafede, soguk motor, hafif egimli ve bol dönemeçli yolda(gidiş geliş 7-10 km arası) 6.3 degerini defalarca yakaladım. aracınızı kullandıkça bu degere yaklaşabilirsiniz. aksi durumda, normal şartlarda kullandığınıza inanıyorsanız, hemen servise başvurun.

bugraa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

türk_187 link' Alıntı:
[quote author=bugraa link=topic=88.msg38290#msg38290 date=1309208617]
aracı teslim alırken bana opetten mazot alablrsnz iyidir dediler onun için ilk fullememi ordan yaptım bidaki sefere shell yada po mu alsam acaba diyorm aracımın ortalama yakıt tüketimi düşmesse birde onları deneyeceğim

aracınızı agresif kullanmayın. çalıştırdıktan 30 sn sonra felan hareket edin. 2000-3000 devir arasında bogmadan kullanın.. ani hızlanmalardan kaçının. eger az egimli yolda kullanıyorsanız 6.3- 6.5 arasında bir deger yakalayacaksınız. kısa mesafede..... eger egimsiz bir alanda kullanıyor, orta mesafede ise 5.0 ye kadar düşürebilirsiniz..

ben de aracımı ilk aldığımda 7.3 lt ile sinir oluyordum... iki defa 4.1 lt ortalamayı tutturdum... şehir içinde kısa mesafede, soguk motor, hafif egimli ve bol dönemeçli yolda(gidiş geliş 7-10 km arası) 6.3 degerini defalarca yakaladım. aracınızı kullandıkça bu degere yaklaşabilirsiniz. aksi durumda, normal şartlarda kullandığınıza inanıyorsanız, hemen servise başvurun.
[/quote]bir kaç gün daha deneyeciğim dediklerinzde dikkat edeceğim hala düşmesse çok sinir olduğum bu duruma umarım servis çözüm bulur

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

bugraa link' Alıntı:
[quote author=türk_187 link=topic=88.msg38293#msg38293 date=1309209091]
[quote author=bugraa link=topic=88.msg38290#msg38290 date=1309208617]

[/quote]bir kaç gün daha deneyeciğim dediklerinzde dikkat edeceğim hala düşmesse çok sinir olduğum bu duruma umarım servis çözüm bulur
[/quote]
merak etmeyin düşecektir. lütfen biraz daha sakin kullanın.. sürekli ortalamayı da sıfırlamayı unutmyın. benzin aldıktan sonra sıfırlayınç

bugraa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dediklerinzi uygulucam sonuçlarını paylaşıcam sizinle sayın türk_187 inş dediğinz gibi düşecektir

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İstanbul yoğun trafikte 6.1 ve altına düşürmeyi başarabilenler lütfen bana pm den mesaj atsın, sakin kullandığımı düşünmeme rağmen 6.3 ten aşşağı indiremedim :) İlla uzun yolmu yapmamız lazım

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

markopasa86 link' Alıntı:
İstanbul yoğun trafikte 6.1 ve altına düşürmeyi başarabilenler lütfen bana pm den mesaj atsın, sakin kullandığımı düşünmeme rağmen 6.3 ten aşşağı indiremedim :) İlla uzun yolmu yapmamız lazım

sn markopasha inanın 6.3 iyi bir deger.... 011zaa.. motor gücü 1248 ... 1300 bile degil. beygir 95.... ağırlık sizinle birlikte yaklaşık 1470 kg. (1394kg)..... bu koşullarda bir de yogun istanbul trafiginde 6.3 gercekten iyi bir rakam. benimki de hep 6.3e çıkıyor orada alıyor.... ama sehirlerarasında sakin sürüşle iki defa 4.1 ort yakaladım. hatta biri beylikdüzü, haliç kongre merkezi arasındaki yol idi. e*5 üzerinden.... şimdiki ortalamam 6.0

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

senin araban kaç km de ?  neden soruyorum çünkü  benim araç 10000 km yi geçince yakıtta bariz bir azalma meydana gelmişti.

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

türk_187 link' Alıntı:
[quote author=markopasa86 link=topic=88.msg38332#msg38332 date=1309244994]

sn markopasha inanın 6.3 iyi bir deger.... 011zaa.. motor gücü 1248 ... 1300 bile degil. beygir 95.... ağırlık sizinle birlikte yaklaşık 1470 kg. (1394kg)..... bu koşullarda bir de yogun istanbul trafiginde 6.3 gercekten iyi bir rakam. benimki de hep 6.3e çıkıyor orada alıyor.... ama sehirlerarasında sakin sürüşle iki defa 4.1 ort yakaladım. hatta biri beylikdüzü, haliç kongre merkezi arasındaki yol idi. e*5 üzerinden.... şimdiki ortalamam 6.0
[/quote]
Eğer Beylikdüzünden Aksaray istikametine gittiyseniz zaten sürekli yokuş aşşağı gitmişsiniz  011zaa Ama yinede o zamanda söylemiştim 4.1 çok çok iyi bir değer, her ne olursa olsun boş trafik, araçta yük olmaması, rampa aşşağı gitmek hiç farketmez 4.1 İstanbulda müthiş bir değer. Ben aracı durdurğum zamanlar, hatta durmama 40-50 metre kala boşa atıyorum ve sonra duruyorum, beklerkende viteste hiç tutmuyorum, ama yakıt için değil bu şekilde daha rahat kullanıyorum.
Bende dün ilk defa araca ben+4 kişi bindik,Avcılara doğru araba bir hayli yüklü olmasına rağmen beklediğimden iyi gitti, araçtaki ağırlık kendini belli etti işin doğrusu, fakat merak ettiğim Ataköyü geçince Radisson Kongre Merkezinin önündeki o dik yokuşta aracın nasıl tepki vereceğiydi :) Araç hiç zorlanmadı, klima kapalıydı ama aracı yokuşta kaldırırken beklediğimden daha rahat kaldırdım. Açıkcası 6.3 olmuş 6.0 olmuş bu işin biraz esprisi benim için :), 6.3 ten 6.0 a insede hani dünyalar benim olmaz, bunun yerine dün akşam yaşadığım gibi aracın bana beklentilerimin üstünde performans sunması beni daha mutlu ediyor.

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

akın link' Alıntı:

senin araban kaç km de ?  neden soruyorum çünkü  benim araç 10000 km yi geçince yakıtta bariz bir azalma meydana gelmişti.
[/quote]
Araç 2560 km de , ilk aldığım gün 8.1 den başladı, en son 6.3 te kaldı, 1000-1200 km den beri 6.3 te kitlendi :)

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

[quote author=akın link=topic=88.msg38339#msg38339 date=1309246537]

[/quote]
Araç 2560 km de , ilk aldığım gün 8.1 den başladı, en son 6.3 te kaldı, 1000-1200 km den beri 6.3 te kitlendi :)
[/quote]

sn markopasa özellikle basınekspres kavşağı ile bakırky arasında 2. viteste gitim. sıkışık trafik vardı. ortalamaya zaten ben de inanamadım... yanımda oturan arkadaşın dizel focusu var. ona surekli gosterdim ortalama bak hocam 5'e dustu, 4.5'a dustu.. bak hocam 4.1'de sabitlendi diye.... hiç tepki vermedi arkadaş... 011zaa.. kısmet olursa iki hafta sonra 15 gunlk 2500km'lik bir yol yapacagım o zamanki ortalama benim için çok önemli........ haaa bir de boş depoyu fulleyince aracın hantallığı bariz belli oluyor. yuh diyorum.. bu kadar da araç ağırlaşır mı diye kendime soruyorum...