Astra J 1.3 Dizel Yakıt Tüketimleri

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.3 Dizel Yakıt Tüketimleri

gerçekten çok iyi bir değer yakalamışsınız. bilgisayar versine göre 25 lt mazot ile 612 km...teyit etmek için depoyu tekrar fullediniz mi acaba? 

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sn. Thejazz değerler mükemmel;

Ankara dan TŞF na kadar ben de 4.8 ortalamayla gelmiştim ancak Bursa dan sonra ortalamam 5.0 ve biraz üzeri olmuştu, sizde iyice düşmüş.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben de yarın bakalım samsun ankara istanbul sonrada ևorluya dönüyorum
ama genelde 110 ile gidiyorum otobanda 150-160  ile gidiyorum
ortalama 5.1 di gelirken ve yeterli oluyor bu zaten
diğer türlü hakkaten sabırlı olmak lazım :)

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Teşekkür ederim, depoyu geldikten sonra doldurmak hiç aklıma gelmedi doğrusu, yol bilgisayarını sıfırladığımdan itibaren, yapılan km datası fazla olmadığı için ortalama verileri çok daha hızlı güncelleniyor. Ben bu depoyu tam olarak bitirip şehiriçi\dışı kaç km. yapacak onu merak ediyorum. Şu an 1400 km. (tabi mazotun bitmesi lazım) görülse bile 1 depo 1200 gider mi karma tüketimde bir deneyim diyorum.

Yanlız ben motor devrini 2000 de sabit kullandım. Yol bilgisayarına göre 99(100), navigasyona göre 92 km\saat yapıyor. Yoldaki hız ölçerlerde aynı verileri veriyor navigasyonla.

Sabır konusuna gelince :) Ankara'ya giderken saatte 110 km. sabit hızla gitmiştik yol sanki çabuk bitti gibime geldiğinden dedim şöyle uzun yolda keyfini daha çok süreyim Astramın 011zaa

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

bir efsane daha. arkadaşlar bayramda İstanbul-Kırşehir; Kırşehir-İstanbul yolculuğu yaptım. tam 1360 km....

giderken( rakım yukarı) araçta 3 kişiyiz (biri 3 yaşında) ve bagaj full dolu. İzmit viyadük ve ankara girişi 1 saat dur kalk. cc ile normal zamanda hızım 110'da sabit.yarım depo ile 670km (ibre yarım depo çizgisine tam gelmedi hatta).... kırşehire geldiğimde ort tuketim 4.6lt.

Dönüş: (rakım aşağı) araçta 3 kişiyiz ama turşu, kurbanlık vs herşey var arka koltukta.. aracı boşaltmak için hanımla 5 sefer yaptık otoparktan eve. 120 CC sabit. trafiğe takılmadım. gece -7'de araç kullandım.

SONUÇ: genel ortalama 4.5 lt yakıt tüketimi.. 011zaa 011zaa 011zaa ..

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gercekten oldukca basarili degerler. 1.3 dizel motorlar 100-110 km. hizlarda oldukca dusuk rakamlar verirken 150-160 km.lere ulasinca benzinli motorlari aratmiyor. Benim yolculuklarimda boyle en azindan. 30.000 bakim ardindan ciddi bir ortalama dususu yasadim. Su an 5.4-5.6 arasi degisen tuketime sahip oldum. Her zaman kullandigim yollar hep ayni trafik sartlarinda son 6.2 ortalamadan dustum. Fislerle kiyaslamadim ama son iki 100 tl.lik mazotla  470 ve 450 km. civari gidiyorum. onceleri 400-430 km civari idi..

cancanada

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

arkadaslar toplam kac lt yakıtıgı yazıo mu sızın araclara? 45 lt kullanılmıstır vs gıbı. astra h ımda vardı hep kıyaslardım bunu ama bunda bulamıyorum

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Malesef yok ama Corsa mızda var çok da kullanışlı Astra da olmasını isterdim.