Astra J 1.3 Dizel Yakıt Tüketimleri

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.3 Dizel Yakıt Tüketimleri

Tolga KARACA link' Alıntı:
4. hala duruyor gelmiyorsan yiyorum bak?!?

Benim arabam çipli değil seninki gibi. (:)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Kötü oldu. Arabam gibi çenem de çiplidir. Geridönüşüm sisteminde artık.  byee

Yarın sabah yine bu sabah ki mesajı gönderme ama. (:)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Cevabını verdiğin mesaj, hani "acıkmışsındır ondan" dediğin?  ;)

He tam olarak o mesaj. (:)

muzyy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

DAHA ALALI 750 KM OLDU VE BEN VİTES DEĞİŞİMİNE ALIŞAMADIM 2 DEMEDEN VİTES DEĞİŞİYORUM DOĞRUMU ACABA BİRDE MOTORU AÇMAK İÇİN KOKLESEM Mİ BİRAZ YARDIMCI OLABİLİRİMİ ARKADAŞLAR...

yigit35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aynı sorunu 1.4 benzinli araçtan 1.3 cdti astra j kasaya geçtikten sonra bende en az bir 1000km yaşadım.. kullandıkça motorun sesine ve çekişine alıştıkça geçiyor. ben 2000 deviri kendime baz aldım, bir de çok zorlanırsam vites geçişinde hafiften gaz veriyorum arabaya bu sayede araba tıkanmıyor. bu benim kendimce yaptığım amatör bi çözüm şimdi alıştım motorun sesi ve çekişiyle benzinlideki gibi kendi doğal ritminde gidiyorum.

Not: yalnız hala yokuş çekişlerinde zorluk yaşıyorum, 1. ve 2. vites arasında gelgitim çok oluyor o konuyu hala çözemedim 4000km oldu o da ayrı konu  011zaa

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yigit35 link' Alıntı:
aynı sorunu 1.4 benzinli araçtan 1.3 cdti astra j kasaya geçtikten sonra bende en az bir 1000km yaşadım.. kullandıkça motorun sesine ve çekişine alıştıkça geçiyor. ben 2000 deviri kendime baz aldım, bir de çok zorlanırsam vites geçişinde hafiften gaz veriyorum arabaya bu sayede araba tıkanmıyor. bu benim kendimce yaptığım amatör bi çözüm şimdi alıştım motorun sesi ve çekişiyle benzinlideki gibi kendi doğal ritminde gidiyorum.

Not: yalnız hala yokuş çekişlerinde zorluk yaşıyorum, 1. ve 2. vites arasında gelgitim çok oluyor o konuyu hala çözemedim 4000km oldu o da ayrı konu  011zaa

Bu şekilde kullanım baskı balatanın düşmanıdır arkadaşlar aklınızda bulunsun.

Bazı yokuşları 2. viteste çıkamıyorsanız 1. viteste motoru bağırtmayacak sabit bir hızda yokuşu bitirin, eğer bu şekilde çok yavaş kalacak ve trafiği aksatacaksanız 1. viteste en az 3500dd ye çıkıp hızlı biçimde 2 ye geçin.

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dik yokuşlarda 2000 devirde  değilde Tolganın dediği  3000 devrin altında vites değiştirmemekte fayda var. Aslında pek alternatifte yok çünkü 2. vites özellikle yokuşlarda 3000 devir/25kmh altında hiçbir şekilde randıman vermiyor..

metlife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Son günlerde araç inanılmaz fazla yakmaya başladı. Normalde şehir içi 100 Tl ile 400 km yol yapıyordum. Şimdi 50 Tl ile 160 Anca yapıyorum. Bu durum 1-2 haftadır böyle. Kullanım tarızm yol güzergahım değişmemesine rağmen. Ortalama yakıt tüketimini her yakıt alışımda sıfırlarım. Şu an 5.4 göstermesine rağmen kalan menzil aynı orantıda ilerlemiyor. Aracı kapatım hemen çalıştırdığımda bile 30-40 km menzil değişikliği oluyor. Bi düzen tutturamadı bu yol bilgisayarı. H kasanın yakıt tüketim bilgileri çok daha noktasal ve yakın değerler veriyordu.