Astra J 1.3 Dizel Yakıt Tüketimleri

enjoy6767

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.3 Dizel Yakıt Tüketimleri

albertxx link' Alıntı:
Biraz fazla yakmışınız gerçi kış ayı doğal.Aynı km yolu 110 tl ile gittim Kocaeli-Karabük git gel hemen hemen aynı.Bu arada ben bu güzergahta 4.4 litre gibi bir rakam yakalamıştım hesaplayıncada tam çıkmıştı aynı şeyi antalya için hesapladım oda doğru çıktı.
Yakaladığınız bu rakamlar şimdilik bana hayal gibi geliyor.. Şu zamana kadar yakaladığım en düşük şehir dışı yakıt tüketim oranım 4,9lt.. Benim hesabıma göre 5,2lt.. Ortalama hızım 100-130 arasındaydı.. Araç 13500 km.de belki ilerleyen zamanlarda biraz daha düşer??

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Biz arabayı antalyadan aldık ilk aldığımızda dönüşte klima yer yer açık şehir içi antalyada var kocaeli geldik 4.9 litreydi ve c.c kullanımı filanda bilmiyorduk ona rağmen.Ama sonradan sistemli şekilde 90 a 100e kitleyince c.c de aracı 4.5 civarı yakmaya kendinden başlıyor zaten çok ivme kaybettirmeyin fren yapıp ani hızlanmayın gerisi önemli değil yakalarsınız.Benim karışık şu anda 5 litre ama karışık dediğim çoğu şehir kocaelide gezmeler.

hakkinenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bir depoyu bitirdim. 630 km 120km/s hizda uzun yol gerisi ankara ici 260 km yol yaptim. Ankarada -10 derecede arac calistirdim trafige girdim, aksam dur kalk trafiklarine girdm ve toplamda 890 kmyi 55,2lt mazotla bitirdim. 100kmde 6,2lt gibi bir ortalama cikti. bilg ekraninda gorunen 5.7 idi. Sartlara gore tuketimi normal karsiliyorum. izmirin en soguk zamaninda karisik 5,5ltyi gecmedim.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

hakkinenk link' Alıntı:
Bir depoyu bitirdim. 630 km 120km/s hizda uzun yol gerisi ankara ici 260 km yol yaptim. Ankarada -10 derecede arac calistirdim trafige girdim, aksam dur kalk trafiklarine girdm ve toplamda 890 kmyi 55,2lt mazotla bitirdim. 100kmde 6,2lt gibi bir ortalama cikti. bilg ekraninda gorunen 5.7 idi. Sartlara gore tuketimi normal karsiliyorum. izmirin en soguk zamaninda karisik 5,5ltyi gecmedim.

Yemin ederim bu başlığı okurken kendimi mazoşist gibi hissediyorum, acı çekeceğimi bile bile bakıyorum yani. :)

Harika değerler gerçekten.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben şöyle öğrenci olarak bir değer ortaya koyuyorum benim için ideali :)
Evimden merkeze gitmek için öğrenci otobüs 1,25.Km olarakda 10km lik bir yol var.Git gel 20km yol oluyor.Giden mazot 0,8-1lt arası oluyor.Git gel 2 öğrenci arabayla toplu taşımadan daha ucuza gidip geliyorum :D Bu kadar güzel birşey var mı dünyada :)
1öğrenci gidersemde 1 lira zarardayım :D

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

albertxx link' Alıntı:
Ben şöyle öğrenci olarak bir değer ortaya koyuyorum benim için ideali :)
Evimden merkeze gitmek için öğrenci otobüs 1,25.Km olarakda 10km lik bir yol var.Git gel 20km yol oluyor.Giden mazot 0,8-1lt arası oluyor.Git gel 2 öğrenci arabayla toplu taşımadan daha ucuza gidip geliyorum :D Bu kadar güzel birşey var mı dünyada :)
1öğrenci gidersemde 1 lira zarardayım :D

Benimki hep taksimetre üzerinden çalışıyor halbuki. Hemde gezdire gezdire götüreninkinden. (:)

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

:D :D Abi benim düldül mis otostop yapınca alan yaşlı amcalar gibi utanmasa sen para koyma ben kendim giderim dicek :D

hakkinenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hakkinenk link' Alıntı:
taze taze yeni veri ; bergama-ankara 630 km.
2 yetiskin, bagaj ve arka koltuk uzeri full esya
genelikle 120 km/s sabit hizda gidildi.
ort. tüketim 5.1 lt
yazin tam tersi yonde ayni agirlik sartlarinda toyota auris dizel-otmk ile klima acik iken 5,3 lt ort ile gitmistim

Bugün tam tersi istikamete araç yükü, kullanım tarzı ve 120 km/s sabit hız aynı olmak kaydıyla 4,7lt ort ile gittim. (fark olarak, ort. 6-7 derece daha yüksek hava sıcaklığı)

Not : İzmir'deki şehiriçi ortalamam 5,0-5,5lt arası dolanırken Ankara'da 6,0-6,5lt arası değerlerde dolandı.

mastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu da benim yakıtım arkadaşlar.İstanbul Burdur gidiş geliş 2 gün önce  4 kişi gidiş 5 kişi geliş dolu bagaj  yaklaşık 1300 km 280 tl  ortalama hız 110