Astra J 1.3 ecoFlex 60.000 Bakımı Yağ Seçimi

coskunt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba.

Aracımın 60.000 bakımı geldi ancak hangi yağı kullanmam gerektiğine bir türlü karar veremedim. Yazın 45.000 bakımını şehir dışında olduğum için ve açıkçası bakıma gittiğim servise yetkili serviste olsa çok güvenemediğim için yine kullanacağım yağı kendim araştırmıştım, dışarıdan satın almıştım ve yetkili servise seçip aldığım yağ ile gitmiştim. Ancak maalesef o zaman kullandığım yağı hiç bir yere not almamışım. Tek hatırladığım Mobil 1 olduğu. İnternet'te biraz araştırdım ama bulduğum hiç bir sonuç beni tatmin etmedi. Size seçmekte arada kaldığım yağları yazıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Tekrar belirteyim arabam 1.3 Dizel.

http://www.mobiloil.com.tr/Turkey-Turkish-LCW/carengineoils_products_mobil-1-new-life-0w40.aspx

http://www.mobiloil.com.tr/Turkey-Turkish-LCW/carengineoils_products_mobil-1-esp-formula-5w30.aspx

http://www.mobiloil.com.tr/Turkey-Turkish-LCW/carengineoils_products_mobil-1-esp-0w40.aspx

Ayrıca seçim yaparken neye göre seçim yaptığınızı da yazarsanız çok sevinirim, zira bende neye dikkat etmem gerektiğini öğrenmek istiyorum.

Ayrıca 60.000 bakımında yağ değişimi hariç yapılması ve kontrol edilmesi gereken işlemleri de belirtirseniz sevinirim. Aracımı ilk kez yetkili servis haricinde bir servise götüreceğimden dolayı her şeyin eksiksiz yapıldığından emin olmak için kontrol edebilecek kadar bilgi sahibi olmak istiyorum.

coskunt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.3 ecoFlex 60.000 Bakımı Yağ Seçimi

Arkadaslar risk e girmedim, önceden tanıdığım Ali Bey in servisi olan Küçükyalı Opel e gittim. V kayışı kontrol edildi, fren hidroliği kontrol edildi. Polen, yakıt, yağ, hava filtreleri orijinal GM marka ürünler ile değiştirildi. Mobil 1 ESP New Life 0W-40 motor yağı kullanıldı ve 330 lira para verdim. Çok memnun kaldım. Fiyatı da çok uygun geldi bana. Ayrıca Ali bey in söylediğine göre yetkin servis unvanı almışlar orada yapılan bakımlarda araç garanti dışı kalmıyormuş. Aracına bakım yaptıracak arkadaşlarda öneririm.

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

330 tl gerçekten iyi rakam...özel servislerin garantiyi bozmadığını bilmiyordum..çevremdeki özel servisler hakkında araştırma yapmam lazım artık:)

coskunt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Valla bende Gedizlerden falan fiyat aldım gözüm korktu. Mesela Gedizlere gitsem direk V kayışı falan değişecekti ama kontrol ettiler bir sonraki bakıma hatta belki daha sonraki bakıma kadar değişmesi gerekmeyebilirmiş. Ayrıca Gedizler sırf 240 lira işçilik yazmışlardı. Toplam 730tl istiyorlardı. Yazık günah yani. Hem burada arabamın başında da bekledim, sorularımı sordum, kontrol ettirmek istediğim her şeyi kontrol ettiler, her soruma cevap verdiler. Daha önce defalarca Erpaş a gitmiştim arabayıda ordan aldım diye ama hep sorun hep sorun. Şimdi içim rahat.

cancanada

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

60000 bın bakımda v kayısı degıstırmek zorunlu mu?

ust

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar küçükyalıdaki opel servisini netten araştırdım ancak çıkmıyor bununla ilgili bana iletişim adresi veya telefon nurmarası vermeniz mümkün müdür?