Astra J 1.4 T Devirdaim (Su Pompası) Değişimi

niko22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.4 T Devirdaim (Su Pompası) Değişimi

ercan_0636 link' Alıntı:
arkadaşlar bugün klima soğutmuyor diye servise gittim; kontrol ettiler ancak aracın kalması gerekiyor dediler ayrıca motordan ses geliyor dedi usta devir daimden olabilir dedi 24 nisana randevu verdiler.
Klima sorunu:
araç dururkende, 100 km hızlada hiç soğutmuyor, config menüsü ayarları tamam....
bu konularda sorun yaşayan ya da yardımcı olacak arkadaşların bilgisine
Gazı bitmesin  032questn

ercan_0636

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

B֜LENT link' Alıntı:
Abi insallah klima kompresoru degildir. Bayagi masrafli olur kompresorse.

mayıs 2013 çıkışlı araç garantiden hallederiz diye düşünüyorum.ekim 2013 te koku sorunu için gittiğimde detaylı bakım yapmışlardı.ancak kışın klimayı hemen hemen hiç  çalıştırmadım, bu nedenle gazı bitmişte olabilir  artık bakacağız asıl canımın sıkıldığı ustanın motordan ses geliyor demesi, neden olabilir diye sorunca devir daimden olabilir açıp bakacağız dedi.... 

ercan_0636

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar bugün servise aracımı bıraktım;

1- klima soğutma yapmıyor
2- motordan özellikle ısındıktan sora gelen ıslığa benzeyen ses
şikayetleri ile ...sonuç
klima kompresörü arızalı, devir daim pompası arızalı olduğu tespit edildi.ankara reis opel servisi tarafından ve garanti kapsamında değişim yapılacak.parça siparişi vermişler bekliyeceğiz artık.

ökandemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benim aracımdan da rolantideyken ıslık sesine benzer bir ses gelmeye başladı, ustaya gösterdiğimde devirdaim pompasının değişmesi gerektiğini söyledi, 400 tl para isteyince kaçtım oradan. dışarıda yaptırmayı düşünüyorum yine hangi marka parça kullanayım, bide sesten başka bir zarar verme ihtimali varmı acaba bu sorunun?

ercan_0636

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

su kabını kontrol edip su eksiltme olup olmadığını kontrol edin.eksilme varsa bu şekilde kullanım motoru indirtir...

ouzhn06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Benimde 3 defa degisti. Ilki garantiden 2.si parali 3.su paralinin garantilisi ve suan yine ses geliyor. Ben uzun vadede pek birsey olcagini dusunmuyorum. Cunku icindeki komurlerden yapiyor o sesi. Suan degistirsem yine para vercem o yuzden hic dusunmuyorum.