Astra J 1.4 T Devirdaim (Su Pompası) Değişimi

ulkm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.4 T Devirdaim (Su Pompası) Değişimi

su devir daim pompası sorunu opelin büyük bir ayıbı bence tüm kullanıcılardan özür dilemeleri lazım ve tabiki ücretsiz değişim gerekli.

m.kemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Devir daim pompasını değiştirmeyen yok sanırım bende 24000 km de su eksiltmeye başladı sonra resmen akıttı..Garajdan cıktıktan sonra yerdeki kırmızımsı suyu fark ettikten sonra direk servise gittim. Garantiden değiştirdiler...

copcu06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende bu su pompasindan süpelenmeye basladim.benim arabanin hikayesi triger degisti (bendeki modelde su pompasi ile degismiyor.) sonrasinda gaza bastigim zaman alt devirlerde vuvvvv diye ses geliyor,tekrar götürdüm söktüler vs hatta gergide sorun olabilirdiye orjinal alip takmislar.arabayi almaya gittim yine ayni ses var ustayla konustum adam yemin ediyor.herseyi konturol ederek tekrar taktigini vs.simdi acaba arabadaki ses supompasindan ola bilirmi su eksiltme yok gaza basinca alt devirde ses geliyor.üst devirlerde belkide motor sesi absorbe ediyor.arabayi vitese bindirip kendi halinde biraktigim zamanda basliyor ses sesin videosunu yükledim su pompasi bozuk olanlar bu sese benziyormu.motor isindigi zaman dahada iyi belli oluyor https://www.youtube.com/watch?v=zvRwTmeF1hQ

ulkm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bence herkesin başına gelecek bu iş, kronik bir sorun...ևok tehlikeli bir durum aslında. Sıkıntı önce buhar şeklinde başlıyor (֖n cam içten)  sonra masumca su eksiltme ile devam ediyor ve ekranda su eksiltme uyarısı çıkıyor.Bu arada motordan sadece dışarıdan duyulabilecek hafif şıkırtı şeklinde bir metalik ses başlıyor.  Tüm bunlar çok uzun bir zaman diliminde yayılarak gelişiyor. Sonra bir gün bir yerde tüm suyu boşaltıp motoru kucağımıza alırız.  

֜reticinin (Opel) Kullanıcıların geri dönüşlerini bence değerlendirmeleri lazım artık. Su pompası kullanımla alakalı bir sorunda olmadığı için bu ayıbı düzeltmeli. Tüm araçları servise çağırıp en azından kontrolden geçirmeli. Ama burası Türkiye