Astra J 1.4 T Otomatik Şanzıman yağı değişimi

nkaymaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alttan tapayı açip bosalttiklarında yağ tamamen boşalmazmı peki

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
5 litre bosalir kalan 3.5 4 litre kalir yagin cok bozuksa kalan 4 litre yagin koydugun 5 litreninde performasini dusurur. ya 2 seferde degistirecen yani 5 koyduracan 1000 km yapacan tekrar 5 degistirecen ozaman yuzde 80 lere ulasiyo. o bile tam yag degisimi olmuyo

matematik_ci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhabalar Astra n 1,4 turbo otomatik 66 binde ikinci el bı araç aldım. Adettendir hani yeni alınca periyodik bakımları yapılır. Ben bu periyodik bakımlarının yanında otomatik şanzıman yağının da değiştirmeyi düşünüyorum . Forumlarda iki farklı yorum dolaşıyor kimisi bu araçların şanzuman yağının 5 litre olduğu daha 8 litre diyerek sizi aldatıyorlar yönünde . Bir diğer yorumda da aracın şanzımanın dan makina ile vakum yapılarak eski yağ alınırsa 8 litre yağ alacağı ve işçilik dahil yaklaşık 800 TL tutuyor. Aydında bî özel servise sordum bu makinanın Türkiye'de çok olmadığını eğer makina ile değişim yapılırsa sistemin 8 litre Yağ alacağını bununda yaklaşık 800 TL tatacagini söylediler .
1- yağı hangi marka ve özellikte tavsiye edersiniz?
2- makina ile yağ değişimini tavsiye ediyor muunuz ?

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhabalar Astra n 1,4 turbo otomatik 66 binde ikinci el bı araç aldım. Adettendir hani yeni alınca periyodik bakımları yapılır. Ben bu periyodik bakımlarının yanında otomatik şanzıman yağının da değiştirmeyi düşünüyorum . Forumlarda iki farklı yorum dolaşıyor kimisi bu araçların şanzuman yağının 5 litre olduğu daha 8 litre diyerek sizi aldatıyorlar yönünde . Bir diğer yorumda da aracın şanzımanın dan makina ile vakum yapılarak eski yağ alınırsa 8 litre yağ alacağı ve işçilik dahil yaklaşık 800 TL tutuyor. Aydında bî özel servise sordum bu makinanın Türkiye'de çok olmadığını eğer makina ile değişim yapılırsa sistemin 8 litre Yağ alacağını bununda yaklaşık 800 TL tatacagini söylediler .
1- yağı hangi marka ve özellikte tavsiye edersiniz?
2- makina ile yağ değişimini tavsiye ediyor muunuz ?

İdeal olan makineyle tek seferde değiştirmektir. Ben şu konuda https://www.opelim.net/threads/astra-j-1-4-t-otomatik-sanziman-yagi-degisimi.136983/ değişim yaptığım zaman yazmıştım. Makineyi bulamazsanız benim gibi yapabilirsiniz. Bazı arkadaşlar bu durumda 2 defa değiştirerek tertemiz yağa sahip olabileceğimizi düşünüyorlar (bencede). Karar sizin hocam.

Son düzenleme: